Sukces uczennicy Zespołu Szkół Poligraficznych w Wojewódzkim Konkursie HistorycznymPoprzedni artykuł 

10 listopada 2017 r. w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim w Warszawie odbyła się uroczystość wręczenia nagród laureatom I edycji Wojewódzkiego Konkursu Historycznego „Cena Niepodległości. Cmentarze i groby wojenne na Mazowszu”.

Zadaniem w konkursie było stworzenie pod opieką nauczycieli opracowań literackich bądź audiowizualnych, poświęconych cmentarzom i grobom wojennym na Mazowszu. Chodziło o objęcie rysem historycznym lokalnych działań wojennych, biogramy osób pochowanych oraz historię danej mogiły lub cmentarza wojennego.

Podczas uroczystego spotkania Wojewoda Mazowiecki Zdzisław Sipiera wręczył nagrody laureatom.
Wyróżnienie w kategorii praca literacka zdobyła uczennica Zespołu Szkół Poligraficznych im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Warszawie Ada Bednarczyk z kl. 1tc1, za pracę o biskupie ewangelickim Juliuszu Bursche, którego symboliczny grób znajduje się na cmentarzu ewangelicko – augsburskim w Warszawie.

Przed wręczeniem nagród wykład historyczny w formie gawędy wygłosił Bogdan Urbanowski, poeta, dramaturg i filozof. Uczestnicy konkursu i opiekunowie otrzymali jego książkę pod tytułem: „Józef Piłsudski. Marzyciel i strateg” z indywidualną dedykacją.

Na podstawie informacji Zespołu Szkół Poligraficznych im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Warszawie

Dodane 22.11.2017 r. przez Maciej Tryburcy, WebFabrika - Wytwórnia Stron Internetowych.
 Produkcja: WebFabrika 1999-2018 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności