Wyjątkowy poranek w PWPW S.A. z Radiem WnetPoprzedni artykuł 

14 czerwca 2017 r., z tarasu widokowego Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych S.A., redakcja Radia Wnet transmitowała na żywo poranną audycję. W Poranku Wnet udział wzięło wielu interesujących gości, w tym przedstawiciele PWPW: Prezes Zarządu - Piotr Woyciechowski, Redaktor Naczelna kwartalnika „Człowiek i Dokumenty” - Aleksandra Grynkiewicz, a także graficy: Justyna Kopecka i Krystian Michalczuk.

Audycja rozpoczęła się o 7 rano. Przez pierwszą godzinę ekonomiści: dr Cezary Mech i Jerzy Bielewicz komentowali bieżące wydarzenia polityczne i ekonomiczne. Następnie Sebastian Kaleta, prawnik i były rzecznik prasowy ministra sprawiedliwości, skomentował pierwsze postępowania prowadzone przez Komisję Weryfikacyjną do spraw reprywatyzacji.

Tematyka drugiej części audycji w całości poświęcona była Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych S.A. Prezes Zarządu PWPW rozmawiał z Redaktorem Naczelnym Radia Wnet - Krzysztofem Skowrońskim, na temat bieżącej realizacji planów inwestycyjnych Spółki zmierzających do poprawy wydajności produkcji banknotów i paszportów. Celem tych działań jest, aby za dwa-trzy lata Wytwórnia stała się jeszcze bardziej nowoczesną i konkurencyjną drukarnią na świecie.

Dziś PWPW jest monopolistą w dziedzinie wytwarzania dokumentów urzędowych, banknotów i papierów wartościowych na terenie Polski. Produkty Wytwórni dostarczane są także do części krajów Ameryki Południowej i Środkowej, oraz do Republiki Armenii. Prezes Woyciechowski mówił w wywiadzie o tym, że aby liczono się z PWPW na światowym rynku, musimy nadążać za trendami i standardami, które narzucają najwięksi międzynarodowi gracze w branży.

Polskie banknoty są dziś jednymi z najlepiej zabezpieczonych na świecie, co znajduje odzwierciedlenie w licznych nagrodach, jakie PWPW zdobywa w prestiżowych konkursach, w różnych zakątkach świata. Warto wspomnieć o tych najważniejszych, jakie przyznano polskiej Wytwórni w tym roku, czyli nagroda na konferencji High Security Printing w Baku za najlepiej zabezpieczony banknot na świecie. Nagrodę tą zdobył najnowszy nominał o wysokości 500 złotych. Kolejna złota statuetka została przywieziona do kraju z konferencji Currency Conference, która odbyła się w maju br. w Kuala Lumpur. To wyróżnienie Spółka otrzymała za najlepszy banknot kolekcjonerski. Powstał on w zeszłym roku z okazji 1050. rocznicy chrztu Polski.

Osiąganie sukcesów nie byłoby możliwe, gdyby nie praca całego zespołu ludzi zaangażowanych w proces produkcji, począwszy od grafików, przez technologów, aż do finałowej realizacji zleceń, objętej szczególnym nadzorem jakości i bezpieczeństwa. O pierwszym etapie wytwarzania druków zabezpieczonych, czyli o pracy projektantów PWPW, opowiadali graficy zatrudnieni w Wytwórni – Justyna Kopecka i Krystian Michalczuk. Przybliżyli słuchaczom, w jaki sposób szukają inspiracji dla swoich projektów, na czym polega istota takiego projektowania, która musi uwzględniać cały szereg ograniczeń wynikających ze specyfiki zabezpieczeń, a także o tym, jak czasochłonne jest rytowanie portretów, czy innych, specyficznych elementów graficznych znajdujących się na drukach zabezpieczonych.

Spotkanie z redakcją Radia Wnet zwieńczyła Redaktor Naczelna kwartalnika „Człowiek i Dokumenty”, Aleksandra Grynkiewicz, która zaprezentowała słuchaczom banknot 500-złotowy. W tym najnowszym i zarazem najwyższym nominale obiegowym zaimplementowano cały system zabezpieczeń, związanych zarówno z podłożem – papierem banknotowym produkowanym także przez Wytwórnię, jak i samym drukiem. Lepsza znajomość najistotniejszych elementów tego systemu przez społeczeństwo pozwoliłoby na bezpieczniejszy obieg gotówki, przekonywała Pani Grynkiewicz.

Na podstawie informacji firmy PWPW SA

Dodane 19.06.2017 r. przez Maciej Tryburcy, WebFabrika - Wytwórnia Stron Internetowych.
 Produkcja: WebFabrika 1999-2018 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności