polecamy
firmy przedstawiające pełną ofertę w naszym portalu
Kliknij, aby dowiedzieć się więcej...
Dla profesjonalisty

recepcja
Zaloguj się
e-mail  
hasło  
  (przypomnij hasło)
Zarejestruj się za darmo

Automatyczny ploter tnący I-Mark
2021-02-23 15:09:55 | IP: 213.77.66.142 | PRZECZYTANO 30 RAZY

Skontaktuj się z ogłoszeniodawcą:

GRAFMASZ
Kościuszki 47
27-500 Opatów
województwo świętorzyskie
tel. +48 22 868 19 86

więcej danych »I-Mark to seria cyfrowych wykrawarek (ploterów tnących) z automatycznym podajnikiem, która pozwala wykonywać wszystkie zadania wykrawania i wycinania konturów na drukowanych arkuszach bez udziału operatora. Dzięki wysokiej wydajności i precyzji (dokładność cięcia 0,2 mm) jest idealnym rozwiązaniem dla tradycyjnych drukarek cyfrowych i sitodrukowych, do produkcji etykiet, naklejek, szablonów i kartonów, nacinanie folii , wycinania wizytówek o zadanym kształcie, małych pudełek itp. Urządzenie stanowi połączenie automatycznego podajnika z przyssawkami transportującymi arkusze, oraz zmodyfikowanego plotera Graphtec (w najnowszej wersji CE7000) wraz z odbierakiem. Ruchoma dźwignia podajnika wyposażona w przyssawki podsysowe unosi arkusze z tacy podawczej i ustawia na brzegu plotera. System jest wyposażony w wewnętrzną pompę próżniową, który nie wymaga zewnętrznego doprowadzenia powietrza.

Występują 3 modele:

CE7000-40 EK- tylko cięcie 35 x 50 cm
CE7000-61 EK- cięcie i bigowanie 35 x 50 cm
CE7000-60 EK- cięcie i bigowanie 50 x 70 cmPloter obsługuje format arkuszy od A3 do B2 (zależnie od modelu). W zależności od gramatury arkuszy maksymalny stos w podajniku to od 40 do 200 arkuszy. Ponadto istnieje możliwość uzupełniania wsadu bez przerywania pracy urządzenia. I-Mark cechuje duża oszczędność mediów – wymagane marginesy to po 20 mm z przodu arkusza i z tyłu. Marginesy boczne nie są wymagane.

Cięcie przeprowadza się linią przerywaną pozostawiając na materiale łączniki, które uniemożliwiają oderwanie się ciętego obiektu w trakcie cięcia; parametry cięcia dobiera się programowo. Oprawkę z ostrzem umieszcza się w jednej z dwóch pozycji; w przypadku cięcia na wylot cięcie wykonywane jest nad rowkiem, co zapobiega nadmiernemu zużywaniu się noża i pocięciu paska pod nóż.

Prędkość wycinania jednego arkusza zmienia się w zależności od stopnia złożoności linii cięcia i wynosi przeciętnie 30-40 sekund w przypadku materiałów z podkładem, natomiast w przypadku cięcia na wylot prędkość jest znacznie mniejsza i dlatego preferowane są małe prace lub cięcie liniami prostymi.

Kwadratowe znaczniki wynoszące zaledwie 4 mm pozwalają na użycie prawie całego arkusza przy minimalnym zużyciu. Po obu stronach arkusza muszą pozostać 20 mm wolne pasy; dwie pozostałe strony mogą być wycinane aż do samej krawędzi papieru, choć użytkownicy zazwyczaj zostawiają odstęp 5 mm, który dla drukarek laserowych jest zwykle odstępem technologicznym. Pozwala to na maksymalne wykorzystanie arkusza i minimalizuje nadmiar materiału. Pasery- kwadraty o boku 4 mm, zazwyczaj w kolorze czarnym; na sitodruku dopuszcza się dowolny kolor, ale ciemniejszy od wydruku; w przypadku odwrócenia wykorzystuje się biały wydruk na ciemnym tle i w tym celu potrzebne są kwadratowe otwory nad białym wydrukiem. W przypadku, gdy nie jest wymagana wysoka precyzja można korzystać z automatycznego wycinania bez użycia paserów.

Maszyna jest dostarczana z dedykowanym oprogramowaniem do cięcia cyfrowego I-Mark. To oprogramowanie zostało zaprojektowane do wycinania etykiet i umożliwia import plików graficznych w formacie .ai i .eps. Dedykowana kamera w połączeniu z oprogramowaniem wykonuje odczyt znaków i dostosowuje pozycję cięcia.Urządzenie łączy się komputerem za pomocą kabla USB. Dostarczone oprogramowanie należy zainstalować w komputerze z systemem Windows 7/10. Użytkownicy Mac muszą zainstalować kompatybilne oprogramowanie “Parallel”, albo zakupić mały notebook. Oprogramowanie obsługuje pliki w formacie Adobe Illustrator dla Pc oraz Mac, jak również pliki utworzone w programie CorelDRAW.

Dodaj odpowiedź
 

 Produkcja: WebFabrika 1999-2021 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności