Asahi Photoproducts wspiera Comexi w przełomowym projekciePoprzedni artykuł 

Asahi Photoproducts, pionier w rozwoju fleksograficznych płyt fotopolimerowych, poinformował, że uczestniczy w ważnym projekcie z firmą Comexi i innymi partnerami z branży. W ramach tego projektu Asahi umieści procesor do mycia wodą Asahi AWP™ 4835 P i zmywalne wodą płyty Asahi AWP™ z CleanPrint w Centrum Technologicznym Comexi Manel Xifra Boada w Gironie w Hiszpanii. Projekt ma na celu uświadomienie firmom zajmującym się opakowaniami elastycznymi, jakie korzyści przynosi samodzielne wykonywanie płyt fleksograficznych oraz pokazanie, jak łatwo można to zrobić z dzisiejszą technologią.

„Jesteśmy dumni, że możemy uczestniczyć w tym bardzo ważnym projekcie wraz z naszym partnerem Comexi” - mówi Philip Mattelaer, dyrektor sprzedaży Asahi Photoproducts. „Coraz częściej drukarnie fleksograficzne wprowadzają produkcję płyt we własnym zakresie, zarówno w celu zwiększenia wydajności, jak i poprawy jakości. Projekt ten pokaże rynkowi fleksograficznemu, jak łatwo jest produkować płyty we własnym zakresie, wzmacniając łańcuch wartości w miejscu produkcji druku. Oprócz poprawy wydajności i jakości projekt ten pokazuje również, w jaki sposób dostawcy usług poligraficznych mogą zwiększać zrównoważony rozwój, wdrażając technologię Asahi CleanPrint na miejscu.”

Płyty fleksograficzne CleanPrint firmy Asahi Photoproducts zostały specjalnie zaprojektowane przez inżynierów chemicznych Asahi, aby przenieść cały pozostały atrament na zadrukowane podłoże, skracając czas narządzania i przerwy w czyszczeniu drukarki w porównaniu z innymi systemami wytwarzania płyt, zapewniając jednocześnie wyjątkową jakość. Płyty fleksograficzne Asahi CleanPrint są również idealne do drukowania z ustaloną paletą kolorów, metody, która jest coraz częściej stosowana, aby zaoszczędzić czas i pieniądze, a jednocześnie zapewniać jakość oczekiwaną przez marki. Jest to możliwe dzięki precyzyjnej rejestracji płyt czyszczących Asahi CleanPrint. Rodzina płyt i procesorów AWP zapewnia harmonijną obróbkę płyt fleksograficznych ze środowiskiem, minimalizując zużycie wody, eliminując szkodliwe chemikalia, tworząc w ten sposób czystszy kierunek dla przemysłu fleksograficznego.

Wytwarzanie samemu płyt fleksograficznych oznacza również szybszą dostępność płyt, co skutkuje lepszym wskaźnikiemOEE. Jest to jeden z czynników napędzających przejście na produkcję płyt we własnym zakresie - ten sam trend, z którym przemysł offsetowy przeszedł wiele lat temu. Projekt Comexi będzie gospodarzem regularnych wydarzeń dla klientów pokazujących moc „wszystkiego pod jednym dachem”.

„Odwiedzający projekt będą mile zaskoczeni, widząc, jak szybko i czysto produkowane są zmywalne wodą płyty Asahi AWP z CleanPrint, i będą mieli dostęp do ekspertów, którzy mogą pomóc im w wyznaczeniu własnej ścieżki CleanPrint w kierunku czystszej przyszłości druku fleksograficznego", dodaje Mattelaer. „Kluczem do kontrolowania jakości i poziomu usług w druku fleksograficznym jest kontrola nad przygotowaniem do druku, a projekt Comexi pokazuje odwiedzającym, jak łatwo mogą to zrobić. Łączy w sobie sprzęt, oprogramowanie, instalację, optymalizację, szkolenia i wsparcie produkcyjne, aby zapewnić płynne przejście do czystej przyszłości dla drukarek fleksograficznych wszystkich rozmiarów ”.

Na podstawie informacji firmy Asahi Photoproducts

 Produkcja: WebFabrika 1999-2024 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności