Atramenty Epson UltraChrome DG otrzymały akceptację organizacji GOTSPoprzedni artykuł 

Rosnąca świadomość konsumentów i firm w zakresie przyjaznej dla środowiska produkcji nabywanych przez nich tkanin i ubrań sprawia, że od producentów oczekuje się potwierdzenia spełnienia norm ekologicznych.

Tusze Epson Ultrachrome DG oraz płyn do przygotowania powierzchni druku (precoating) uzyskały oficjalną aprobatę organizacji Global Organic Textile Standard (GOTS). Oba produkty są standardowo dostarczane z nowym urządzeniem Epson do druku bezpośredniego na tkaninach SC-F3000 oraz z mniejszą drukarką z tej samej linii - Epson SC-F2100.

GOTS to wiodący na świecie standard w zakresie obróbki tkanin pochodzenia organicznego. Jego celem jest definiowanie obowiązujących na całym świecie kryteriów gwarantujących odpowiednią jakość materiałów na każdym etapie produkcji, począwszy od zbioru surowca, poprzez zrównoważoną i społecznie odpowiedzialną produkcję, aż po odpowiednie znakowanie, dające rzetelną i wiarygodną informację klientowi końcowemu.

Dzięki temu producenci tkanin mogą eksportować swoje wyroby z jedną, spójną certyfikacją, uznawaną i rozpoznawaną na wszystkich wiodących rynkach.

Firma Epson przykłada szczególną wagę do tego, jak jej produkty wpływają na środowisko naturalne na każdym etapie ich życia, od projektu, poprzez produkcję transport i bieżące użycie, aż po recykling.

"Zrównoważony rozwój przyświeca wszystkim naszym działaniom, dlatego umożliwienie klientom Epson udziału w społecznie odpowiedzialnym łańcuchu dostaw to dla nas priorytet. Oficjalna akceptacja naszych atramentów UltraChrome DG przez organizację GOTS pozwoli naszym klientom oferować swoje tkaniny w poczuciu, że przyczyniają się do popularyzacji globalnych, ekologicznych standardów" - skomentował uzyskanie certyfikatu Tomasz Kuciński, Account Manager LFP w Epson.

Drukarka Epson SC-F3000 to atrakcyjna propozycja o niskim całkowitym koszcie użytkowania (TCO) dla średnich i dużych producentów odzieży i dostawców t-shirtów. Jest dostępna w sprzedaży od września 2020.

Na podstawie informacji firmy Epson

 Produkcja: WebFabrika 1999-2023 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności