Sun Chemical prezentuje swoje rozwiązania podczas wirtualnych targów Innovate Textile & ApparelPoprzedni artykuł 

Podczas odbywających się właśnie wirtualnych targów Innovate Textile & Apparel 2020 firma Sun Chemical prezentuje swoje doświadczenia w obszarze tworzenia atramentów inkjetowych w połączeniu z bogatą ofertą rynkową i wiedzą na temat cyfrowego druku na tekstyliach ze strony niedawno przejętej spółki Sensient Imaging Technologies. Mariaż ten ma zapewnić odpowiednie wsparcie dla już istniejących oraz przyszłych rozwiązań produktowych i innowacji technologicznych firmy, z myślą o coraz powszechniejszym wdrażaniu rozwiązań w zakresie cyfrowego zadrukowywania tkanin.

Podczas wirtualnej wystawy Sun Chemical prezentuje pełną gamę produktów przejętych wraz z zakupem firmy Sensient, w tym serie Xennia Amethyst, Xennia Agate i ElvaJet Opal, jak również niedawno wprowadzony na rynek ElvaJet Coral. Ten ostatni, jak zapewnia firma, cechuje niski wpływ na środowisko w kontekście zadrukowywanych nim tekstyliów; drukowanie ma tu bowiem miejsce bezpośrednio na warstwie poliestrowej, co umożliwia znaczącą redukcję generowanych odpadów, wody, energii oraz emisji dwutlenku węgla do atmosfery, w porównaniu tego procesu z innymi technikami cyfrowej aplikacji. Uzupełnieniem prezentowanej oferty są własne rozwiązania Sun Chemical: wysokowydajne cyfrowe farby pigmentowe do drukowania tekstyliów, oferujące – jak podkreśla firma – najwyższe standardy w kontekście kolorystyki, czasu schnięcia i parametrów drukowania.

„Sensient to firma, która osiągnęła pozycję czołowego gracza w kontekście rozwijania i produkcji innowacyjnych farb do druku cyfrowego. Jej doświadczenia i potencjał wytwórczy w obszarze tekstyliów – przy wsparciu ze strony Sun Chemical – pozwolą wzmocnić i zwiększyć jej ofertę skierowaną do naszych klientów i partnerów biznesowych – mówi Peter Saunders, Global Director w dziale Digital Business firmy Sun Chemical. – Dostrzegamy potencjał wzrostu jeżeli chodzi o rynek cyfrowego drukowania na tekstyliach, ale rozumiemy też oczekiwania względem wysokiej jakości proekologicznych rozwiązań dedykowanych temu segmentowi rynkowemu. Dzięki przejęciu Sensient Imaging Technologies możemy zapewnić klientom z całego świata dostęp do najlepszych w swojej klasie produktów, dedykowanych wszystkim aplikacjom tekstylnym”.

Poprzez udział w wirtualnych targach Innovate Textile Apparel firma Sun Chemical chce też zademonstrować swoje nieustanne zaangażowanie na rynku cyfrowego drukowania na tekstyliach. Wydarzenie to ma być swego rodzaju platformą w zapewniającą klientom dostęp do informacji na temat niedawnego przejęcia Sensient Imaging Technologies, jak też możliwością zdalnych spotkań z ekspertami reprezentującymi obie firmy.

„Wirtualna wystawa to dla nas znakomity sposób, by zaprezentować pełną gamę naszych rozwiązań technologicznych oraz wartość dodaną, jaką oferujemy klientom z segmentu cyfrowego drukowania na tekstyliach – dodaje Edri Baggi, dyrektor ds. sprzedaży działu rozwiązań do cyfrowego druku na tekstyliach w firmie Sun Chemical.
– Wobec obostrzeń związanych z podróżowaniem w czasie istniejącej pandemii, te wirtualne targi pozwolą nam podtrzymać kontakty z kluczowymi klientami, a jednocześnie zaprezentować swoją ofertę i nasze zaangażowanie w dostarczaniu wysokiej jakości, proekologicznych farb dla tej części rynku”.

Na podstawie informacji Poligraficznej Agencji Informacyjnej

 Produkcja: WebFabrika 1999-2023 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności