Tekstylia przemysłowe do zastosowania w drukarniachPoprzedni artykuł 

W drukarniach wykorzystanych jest wiele maszyn i urządzeń z elementami mechanicznymi, wymagającymi regularnego czyszczenia. Najlepiej robić to, stosując bawełniane czyściwa wielokrotnego użytku. Są one bardzo chłonne, odporne na rozdarcie, ale jednocześnie są tak delikatne, że nadają się również do czyszczenia czułych i wrażliwych komponentów urządzeń drukujących. Czyściwa takie w sposób pewny i niezawodny zbierają resztki farb czy olejów. Świetnie nadają się też do czyszczenia samych, jak i do konserwacji tzw. obciągów offsetowych.

MEWA, jako firma outsourcingowa, oferuje czyściwa na zasadzie wynajmu - dostarcza, odbiera, pierze i ponownie dostarcza czyste już czyściwa do klienta. Czyściwa MEWATEX bardzo szybko wchłaniają różne ciecze, są wytrzymałe i wygodne w zastosowaniu. Są one dostępne w różnych wersjach i dla rożnych zastosowań - od bardzo wytrzymałych do ogólnego stosowania, po czyściwa wykonane przeznaczone do delikatnych powierzchni. Czyściwo jest też bardzo ekonomiczne w zastosowaniu, bowiem to samo czyściwo może być prane i używane aż do 50 razy. Dzięki temu można uniknąć znacznych ilości odpadów, które zanieczyszczają środowisko naturalne.

Czyściwa dostarczane są w zaopatrzonych w specjalną szczelnie zamykaną pokrywę pojemnikach SaCon, opracowanych przez firmę MEWA w tym celu. Ponieważ pojemniki są bardzo szczelne, nie istnieje zagrożenie samozapłonu zgromadzonych w pojemniku brudnych czyściw. Każdy pojemnik SaCon zaopatrzony jest w kółka, jest zatem mobilny o może być ustawiony w dowolnym miejscu, np. bezpośrednio koło czyszczonej maszyny, wtedy czyściwa są zawsze pod ręką.

Poręczna mata olejowa

W trakcie wszelkich napraw maszyn sprawdza się mata olejowa MEWA Multitex. Szybko wchłania ona wszelkie ciecze, jakie ewentualne skapują podczas naprawy czy konserwacji maszyny. Mata ma wymiary 60 x 90 cm, ale pojedyncze maty można również łączyć ze sobą, chroniąc tym samym większą powierzchnię. Mata, która waży tylko 600 gramów, może pomieścić od 2,5 do 3 litrów cieczy. Ciecz gromadzona jest w sposób bezpieczny i czysty w odpornym rdzeniu ssącym, wykonanym ze specjalnej włókniny. Podobnie jak czyściwa, maty olejowe są wynajmowane przez firmę MEWA: brudne maty są odbierane od użytkownika, prane, czyszczone i ponownie dostarczane już czyste. Usługa wynajmu odciąża użytkownika w jego codziennej pracy, a usługodawca regularnie zapewnia środki i urządzenia niezbędne do czyszczenia.

Na podstawie informacji firmy Mewa

 Produkcja: WebFabrika 1999-2023 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności