Działania Canon na rzecz zrównoważonego rozwoju nagrodzone złotym medalem od EcoVadisPoprzedni artykuł 

Canon, globalny dostawca technologii oraz usług z zakresu obrazowania i druku, został nagrodzony złotym medalem EcoVadis za działania na rzecz zrównoważonego rozwoju. To siódme z rzędu tego rodzaju wyróżnienie dla producenta, które pozycjonuje go w gronie 3 proc. najlepiej ocenianych firm na świecie.

Ranking EcoVadis ocenia firmy pod względem tego, jak realizują cele zrównoważonego rozwoju, biorąc pod uwagę wiele kluczowych obszarów. Są to kwestie związane z ekologią, prawem pracy i prawami człowieka, etyką oraz takie, które dotyczą odpowiedzialnej i przyjaznej środowisku działalności. Najnowszy raport EcoVadis podkreśla duże osiągnięcia Canon we wszystkich tych obszarach. Szczególną uwagę zwrócono na dobre praktyki środowiskowe firmy.

Canon został doceniony za projektowanie produktów, które można w łatwy sposób poddać recyklingowi oraz za podejmowanie działań na rzecz ograniczenia zużycia energii i emisji CO 2 .

Stuart Poore, EMEA Director of Sustainability and Government Affairs mówi: „Jako firma jesteśmy zdeterminowani, aby stawiać zrównoważony rozwój w centrum wszystkiego, co robimy. Przyznanie nam złotego medalu przez EcoVadis już szósty rok z rzędu jest tego świadectwem. Utwierdza też naszych partnerów oraz klientów w przekonaniu, że jesteśmy godnym zaufania przedsiębiorstwem w staraniach na rzecz zrównoważonego rozwoju.”

Filozofia „Kyosei”, która oznacza życie i pracę dla wspólnego dobra, jest drogowskazem dla działalności Canon. Określa podstawy prowadzenia odpowiedzialnego biznesu w ramach społeczności lokalnych oraz na wszystkich etapach procesu produkcji i dostaw.

Do tej pory EcoVadis ocenił ponad 75 tys. partnerów handlowych w 150 państwach. Analiza dokonywana jest poprzez unikalną metodologię oceny społecznej odpowiedzialności biznesu, zbudowanej na podstawie międzynarodowych standardów, takich jak Global Reporting Initiative, United Nations Global Compact oraz ISO 26000.

Na podstawie informacji firmy Canon

 Produkcja: WebFabrika 1999-2023 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności