Produkty firmy Epson zdobywają nagrodę iF Design Award 2021Poprzedni artykuł 

Firma Seiko Epson Corporation z dumą informuje, że jej drukarki i projektory otrzymały nagrodę iF Design Award 2021 od firmy iF International Forum Design GmbH z siedzibą w Hanowerze.

Nagroda iF Design Award przyznawana od 1953 r. jest jednym z najbardziej prestiżowych na świecie wyróżnień za innowacyjne wzornictwo produktów przemysłowych. Produkty są oceniane na podstawie szerokiego zakresu kryteriów: przydatności, jakości wykonania, spełniania norm środowiskowych, innowacyjności, funkcjonalności, użyteczności, bezpieczeństwa, estetyki i uniwersalnego projektu. Tegoroczni zwycięzcy zostali wybrani przez 98-osobowe jury złożone z ekspertów z całego świata, spośród 10 000 zgłoszeń z 52 krajów i regionów.

Profesjonalne drukarki fotograficzne (SC-P900 / SC-P906 / SC-P700 / SC-P706)

Drukarki atramentowe do wydruków w jakości fotograficznej, obsługujące rozmiary A2 i A3. Łączą kompaktową budowę razem z wyjątkową wydajnością i jakością, jakiej poszukują profesjonalni fotograficy i entuzjaści fotografii. Po 10 latach całkowicie odświeżyliśmy wymiary i design obudowy, a także jakość wydruków i sposób obsługi, tworząc flagowe modele Epson, z którymi śmiało można wkroczyć w nową epokę fotografii.

Drukarki wielkoformatowe (R5000 / R5000L, SCR5070 / SCR5070L)

Są to pierwsze drukarki firmy Epson dla producentów dużych oznakowań w których zastosowano atrament żywiczny. Wyposażone w sprawdzoną we wcześniejszych modelach precyzyjną obsługę nośników i technologię zapewniającą wyjątkową jakość druku, zapewniają lepszą ochronę środowiska i efektywność pracy. W celu uzyskania doskonałych parametrów w zakresie ochrony środowiska zastosowano wodny atrament żywiczny zawierający nisko lotne związki organiczne (VOC) oraz dzięki zastąpieniu kartridży zasobnikami z atramentem o dużej pojemności, zmniejszono ilość odpadów eksploatacyjnych aż o ok. 80%. Atrament żywiczny nie tylko zapewnia doskonałą jakość druku w szerokiej gamie kolorów, ale także szybko wysycha, zapewniając gotowe wydruki w krótkim czasie, co przekłada się na efektywność pracy. Atrament ten wyróżnia się również doskonałą kompatybilnością z mediami i obsługuje szeroką gamę nośników innych niż PVC.

Opcja podglądu i oświetlenie LED pozwalają na szybkie sprawdzenie wydruków w czasie rzeczywistym. Zastosowana technologia zapewnia bezpieczną obsługę części serwisowanych ręcznie, a możliwość całkowitego otwarcia pokrywy ułatwia konserwację. Zastosowanie dwóch zestawów pojemników z atramentem o dużej pojemności umożliwia wymianę podczas pracy i ciągłość działania odciążając pracowników.

Drukarka pokwitowań z mocowaniem tabletu

Ta drukarka paragonów umożliwia podłączenie tabletu i łatwe skonstruowanie kompletnego systemu POS. Zaprojektowaliśmy ten produkt tak, aby kable były umieszczone w jednostce głównej i nie wystawały na zewnątrz, co mogłoby utrudniać obsługę.

Mini inteligentny projektor laserowy (EF-12)

EF-12 został zaprojektowany z myślą o „milenialsach" i ludzi zaliczanych do pokolenia Z, którzy są szczególnie otwarci na oglądanie filmów i wideo poprzez serwisy streamingowe. Projektor jest wyposażony w system Android TV, dzięki czemu użytkownicy mogą z łatwością przesyłać filmy przez Wi-Fi, równie wygodnie jak używając smartfona. Ten model ma dyskretny i prosty wygląd, dzięki czemu będzie pasował do każdego wystroju. Mimo niewielkich rozmiarów i niskiej wagi zapewnia zapierające dech w piersiach wrażenia oferując obraz do 150 cali przekątnej wraz z 2-kanałowymi głośnikami.

Inteligentna projekcja laserowa (EH-LS300B / EH-LS300W)

EH-LS300 to projektor domowy wyposażony w obiektyw o ultrakrótkim rzucie. Ustawiając go przed samą ścianą można łatwo stworzyć kino domowe z ekranem o przekątnej do 120 cali. Laserowe źródło światła świeci z jasnością 3600 lumenów, co zapewnia żywe obrazy nawet w jasno oświetlonych pomieszczeniach, a 2.1-kanałowy system głośników zastępuje soundbara, zapewniając doskonałą jakość dźwięku i realistyczne wrażenia przestrzenne 3D. Choć projektor jest przeznaczony do użytku w salonie, jest jednak w pełni mobilny i nic nie stoi na przeszkodzie, by przenieść go do sypialni lub ustawić w ogrodzie w celu wyświetlania na ścianie budynku.

Projektory Digital Signage (EB-L255F / EB-L250F / EB-L200W)

Projektory te mogą wyświetlać ostre, żywe obrazy w jasno oświetlonych miejscach, w tym takich jak sale konferencyjne i wystawy sklepowe. Podczas, gdy wcześniejsze modele wykorzystywały lampowe źródło światła, którego mankamentem jest ograniczanie kątów projekcji, ta generacja wykorzystuje laser, który znosi te ograniczenia i pozwala na używanie sprzętu nawet do celów takich jak inscenizacja przestrzenna i oznakowanie. Mimo kompaktowej budowy, która pozwala na dyskretną instalację w sklepie, projektor zapewnia do 4500 lumenów jasności. Laserowe źródło światła ma długą żywotność, co pozwala stosować go bez obaw także tam gdzie jest bardzo intensywnie użytkowany.

Uwaga: produkty i usługi Epson mogą się różnić w zależności od regionu. Szczegółowe informacje na temat produktów i usług dostępnych na danym rynku można uzyskać u lokalnego przedstawiciela Epson. Dane kontaktowe znajdują się na stornie www.epson.com/.

Na podstawie informacji firmy Epson

 Produkcja: WebFabrika 1999-2024 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności