Novotecno czerpie duże korzyści z tulei rotec® nowej generacjiPoprzedni artykuł 

Wdrażając najnowsze tuleje rotec® Blue Light firmy XSYS na swoich szerokozakresowych maszynach fleksograficznych, hiszpański specjalista od pakowania świeżych produktów był w stanie zredukować przestoje i koszty eksploatacji. Cienkościenna tuleja nowej generacji ma trwalszą konstrukcję, która poprawia wydajność i produktywność w druku fleksograficznym.

Novotecno SA - Grupo Giró z siedzibą w Badalonie w Hiszpanii jest międzynarodowym liderem innowacji w zakresie systemów pakowania i produktów dla przemysłu świeżych owoców i warzyw. Firma produkuje siatki rurowe, etykiety i folie, a także produkuje specjalistyczne maszyny ważące i pakujące dla sektora ogrodniczego.

Marka Giró jest znana na całym świecie z doskonałej jakości, wysokiej niezawodności i dużej modułowości swoich maszyn, co pozwala pakowaczom osiągnąć najlepszą produktywność na rynku i szybko reagować na nowe wymagania klientów.

Współpracując z regionalnym agentem XSYS LR Flexo, Novotecno od ponad 10 lat polega na tulejach do mocowania płyt rotec® Blue Light do wszystkich wydruków fleksograficznych w fabryce w Badalonie. Był to pierwszy konwerter, który został ulepszony do nowej, trwałej konstrukcji, cienkościennych tulei, a ulepszenie jest imponujące.

„Każdego roku zamawialiśmy średnio około 50 tulei rotec® Blue Light w tym rozmiarze, ponieważ tak szybko uległy uszkodzeniu. Od momentu przejścia na nową konstrukcję w lipcu 2019 roku, żywotność urządzenia podwoiła się, co oznacza dla nas znaczną oszczędność” - powiedział Daniel Moreno, kierownik produkcji w firmie Novotecno.

Ciągłe innowacje od XSYS

Trwała konstrukcja tulei rotec® Blue Light to trzecia generacja tej cienkościennej technologii plate carrier od XSYS Sleeves. Wprowadzona na rynek w 2020 roku nowa tuleja zapewnia lepszą ogólną stabilność w porównaniu z oryginalną tuleją Blue Light z początku lat 90. Opracowanie opiera się na technologii cienkościennej tulei drugiej generacji z 2016 r., Ale jest mniej podatne na pękanie i bardziej odporne na przecięcia. Ma również gładszą powierzchnię niż produkty konkurencyjne.

Dostępna w długościach od 250 do 2600 mm, nowa cienkościenna tuleja jest oferowana w grubości od 0,9 do 1,7 mm. Można go łączyć z różnymi adapterami do montażu płyt poza prasą i zapewnia łatwą i niezawodną obsługę wszystkich typów płyt fleksograficznych.

„Dzięki nowej konstrukcji cienkich Blue Lights produkt jest bardziej wytrzymały. Wkrótce po tym, jak zaczęliśmy ich używać, stało się jasne, że powierzchnia jest znacznie bardziej odporna i nie pęka po kilku cięciach” - skomentował Daniel Moreno.

Preferowany partner do tulei

Zespół rozwoju produktów XSYS rotec® nieustannie wprowadza innowacje, aby sprostać potrzebom klientów i wyprzedzać trendy. Ewolucja technologii tulei idzie w parze z tworzonymi przez wiele lat partnerstwami.

„Reprezentując tuleje i adaptery rotec® od ponad 20 lat, jestem pod wrażeniem tego, jak łatwo zespół rotec® zrozumiał sytuację i zaproponował nowe rozwiązanie dla naszego wspólnego klienta” - powiedział Lluis Rebled, właściciel LR Flexo. „Nasza współpraca z Novotecno to prawdziwa historia sukcesu i jest to wyraźny przykład tego, jak współpracujemy z klientami, aby pomóc im odnieść sukces”.

Komentując, dlaczego Novotecno wybiera tuleje XSYS jako swojego dostawcę, Moreno podsumował: „Jakość produktu jest doskonała i wiemy, że możemy polegać na XSYS w przypadku jakichkolwiek problemów. Kiedy mieliśmy konkretny problem, XSYS i agent LR Flexo potraktowali go poważnie i szybko rozwiązali. Takich relacji i współpracy oczekujemy od naszych partnerów, dlatego rotec® jest naszą preferowaną marką tulei”.

Na podstawie informacji firmy XSYS

 Produkcja: WebFabrika 1999-2023 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności