Emsur Saymopack optymalizuje trwałość adaptera do montażu tulei z pierścieniami rotec® Eco XtraPoprzedni artykuł 

Marcos Gaspar Calatayud (kierownik ds. doskonalenia procesów w Emsur), Marc Yaguee Gonzales (kierownik ds. kluczowych klientów w XSYS), Laura Mondéjar Caballero (inżynier ds. procesów w Emsur).
Marcos Gaspar Calatayud (kierownik ds. doskonalenia procesów w Emsur), Marc Yaguee Gonzales (kierownik ds. kluczowych klientów w XSYS), Laura Mondéjar Caballero (inżynier ds. procesów w Emsur).

Linia tulei i adapterów rotec® firmy XSYS jest stale rozwijana z nowymi innowacjami wprowadzanymi, aby pomóc przetwórcom poprawić wydajność maszyn i jakość druku. Adapter Eco Bridge to opatentowana technologia, która umożliwia znacznie łatwiejszy montaż tulei, a także bardziej efektywne wykorzystanie sprężonego powietrza. Kolejna ewolucja rotec® Eco Bridge zachowuje te zalety, jednocześnie przenosząc zrównoważony rozwój na wyższy poziom. Eco Xtra to zmodyfikowany pierścień ze stali nierdzewnej, który zawiera rewolucyjny system zasilania powietrzem Eco Bridge i dodatkowo chroni przed zużyciem poprzez wzmocnienie strony operatora adaptera.

Pierwszym klientem, który skorzystał z tej innowacji, jest Emsur w Hiszpanii, który testował adapter Eco Xtra w swoim zakładzie Saymopack w Walencji.

„Podczas surowych procesów produkcyjnych nasze adaptery bardzo szybko ulegały uszkodzeniu, więc musieliśmy wzmocnić stronę operatora. Nowy pierścień z innowacyjnym doprowadzeniem powietrza chroni adapter przed zużyciem i znacznie poprawia właściwości montażowe, a także ogólną żywotność” – mówi Marcos Gaspar Calatayud, który jest odpowiedzialny za doskonalenie procesu w firmie Emsur Saymopack.

Poleganie na długim partnerstwie

Emsur, oddział hiszpańskiej międzynarodowej Grupo Lantero, zatrudnia ponad 900 pracowników w dziewięciu zakładach produkcyjnych zlokalizowanych w następujących ośmiu krajach: Hiszpania, Francja, Polska, Rosja, USA, Meksyk, Brazylia i Argentyna. Dzięki ponad 30-letniemu doświadczeniu jej rozwiązania opakowaniowe są eksportowane na całym świecie do klientów głównie z sektora spożywczego, ale także z sektora przemysłowego, agrochemicznego i farmaceutycznego w ponad 60 krajach.

Zakład Emsur Saymopack znajduje się w Algemesí, na południe od Walencji, i specjalizuje się w produkcji opakowań giętkich, wykorzystując własne maszyny do druku wklęsłodrukowego i fleksograficznego. Podobnie jak wszystkie zakłady Emsur, uzyskała certyfikaty ISO 9001 i 14001 i jest zaangażowana w zrównoważony rozwój w oparciu o konserwację żywności, redukcję odpadów i rozwój produktów przyjaznych dla środowiska. Ambitny plan inwestycyjny podjęty w ciągu ostatnich kilku lat pozwolił firmie rozszerzyć swoje możliwości w zakresie drukowania i przetwarzania w celu realizacji szerokiego portfolio produktów dla swoich klientów.

Poprzez regionalnego przedstawiciela XSYS, LR Flexo, Emsur Saymopack od ponad 10 lat korzysta z zalet tulei rotec® i adapterów do montażu płyt na swoich maszynach fleksograficznych z szeroką taśmą. „Od wielu lat mamy świetne relacje z LR Flexo i zawsze otrzymujemy najlepszy serwis”, mówi Gaspar. „A teraz dzięki nowemu pierścieniowi Eco Xtra opracowali nawet coś zaprojektowanego specjalnie dla naszych potrzeb. Teraz możemy montować nasze rękawy znacznie szybciej i przyspieszyć cały proces”.

Poprawa wydajności

Technologia XSYS rotec® Eco Bridge po raz pierwszy wprowadziła na rynek całkowicie nowy system dystrybucji powietrza dla adapterów w 2017 roku. Innowacyjny, oddychający metalowy pierścień po stronie operatora zastąpił standardowe otwory powietrzne, które normalnie biegną wzdłuż długości adaptera, aby umożliwić łatwe i szybki montaż tulei. Tworząc jednolitą poduszkę powietrzną, rękawy po prostu unoszą się na miejscu przy niewielkim wysiłku ze strony operatora. Ustanowiło to nowy standard w montażu i zmniejszyło zużycie sprężonego powietrza nawet o 90%, podczas gdy wszyscy pracownicy w drukarni mogli cieszyć się nawet 99% cichszą pracą.

Aby jeszcze bardziej poprawić wydajność, adapter Eco Xtra wprowadził oryginalną technologię Eco Bridge i jej zalety do nowego stalowego pierścienia, dzięki czemu jest bardziej wytrzymały. „Wszystkie adaptery, w tym Eco Bridge, będą się z czasem zużywać, ponieważ tuleje są montowane i demontowane, dzień w dzień uderzając o krawędź adaptera”, wyjaśnia Uwe Mueller, kierownik ds. rozwoju produktu w XSYS. „To zużycie spowoduje, że sprężone powietrze zacznie przeciekać, co wydłuży czas montażu i ostatecznie uniemożliwi to. Nowy pierścień Eco Xtra zapobiega tego typu zużyciu, zapewniając jednocześnie szybki i doskonały montaż za każdym razem.”

W firmie Emsur Saymopack cały zespół w dziale montażu jest bardzo zadowolony z udoskonalenia, ponieważ znacznie ułatwia to ich codzienną pracę. Gaspar podsumowuje: „Chociaż brzmi to jak proste rozwiązanie, te nowe nośniki z „metalowym pierścieniem na końcu” to niezwykłe ulepszenie, które sprawia, że montaż tulei drukarskich jest szybki i prosty. Jeszcze bardziej niezwykłe jest to, że wydłuża żywotność samego adaptera. Chcielibyśmy dodać tę technologię do wszystkich adapterów, których używamy w naszych drukarkach.”

„Adaptery rotec® są dostosowane do specyfikacji klientów i zawsze szukamy nowych sposobów optymalizacji produktów na ich korzyść”, komentuje Lluis Rebled, właściciel/dyrektor LR Flexo. „I oczywiście jesteśmy bardzo dumni, że możemy współpracować z Emsur Saymopack i wspierać ich w dążeniu do wyeliminowania wszelkich problemów, dużych lub małych, w ich dziale druku fleksograficznego. Jesteś tak silny, jak najsłabsze ogniwo w procesie”.

Na podstawie informacji firmy XSYS

 Produkcja: WebFabrika 1999-2023 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności