Mondi zdobywa dziewięć nagród WorldStar PackagingPoprzedni artykuł 

ToolBox XL
ToolBox XL

Mondi, światowy lider w branży opakowań i papieru, otrzymał dziewięć nagród w sześciu kategoriach podczas tegorocznych nagród WorldStar Packaging. Nagrody WorldStar, otwarte dla firm opakowaniowych z całego świata, wyróżniają najlepsze pomysły, innowacje i technologie na rynku, z naciskiem na zrównoważony rozwój, ochronę produktu i wygodę użytkownika końcowego.

„Mondi jest pionierem w dziedzinie projektowania opakowań zgodnych z zasadami zrównoważonego rozwoju. Nasze podejście EcoSolutions oznacza, że zawsze oceniamy najlepsze rozwiązania dla naszych klientów, naszej planety i użytkownika końcowego, używając papieru tam, gdzie to możliwe, plastiku, gdy jest to przydatne. Dzięki szerokiej współpracy z naszymi klientami, uhonorowaniu dziewięcioma nagrodami WorldStar pokazujemy, że zmierzamy we właściwym kierunku. Ponieważ zrównoważony rozwój jest mocno w centrum naszej strategii, a ambitne zobowiązania w zakresie zrównoważonego rozwoju w ramach naszych ram MAP2030, jesteśmy zdeterminowani, aby nasze elastyczne opakowania stały się częścią gospodarki o obiegu zamkniętym”. mówi Thomas Ott, mianowany dyrektor generalny Mondi Flexible Packaging and Engineered Materials.

„Jesteśmy zachwyceni naszymi sukcesami w zdobywaniu nagród WorldStar Packaging dzięki naszym innowacyjnym, dopasowanym do potrzeb i zrównoważonym rozwiązaniom z tektury falistej. W 2021 r. połowa nagrodzonych produktów jest częścią naszej oferty eCommerce, co odzwierciedla ogromne możliwości współpracy z naszymi klientami w tym obszarze. Dzięki naszej sieci ponad 100 wewnętrznych projektantów opakowań wyznaczamy nowe standardy w branży, zarówno pod względem zrównoważonego rozwoju, jak i projektowania produktów – mówi Armand Schoonbrood, COO, Mondi Corrugated Solutions.

Zwycięzcami nagrody WorldStar 2022 Mondi są:

Kategoria e-commerce:

  • X-FOLD Box od Mondi Corrugated Solutions (Mondi Warszawa, Polska)
  • TwistMailer firmy Mondi Corrugated Solutions (Mondi Bupak, Czechy)
  • SoapPackaging firmy Mondi Corrugated Solutions (Mondi Bad Rappenau, Niemcy)

Kategoria punktu sprzedaży:

  • ToolBox XL firmy Mondi Corrugated Solutions (Mondi Grünburg, Austria)

Kategoria materiałów i komponentów opakowaniowych:

  • EcoWicketBag firmy Mondi Consumer Flexibles i Mondi Paper Bags
  • FunctionalBarrier Paper firmy Mondi Functional Paper and Films oraz
  • Mondi Specialty Kraft Paper

Kategoria żywności:

  • WalletPack od Mondi Consumer Flexibles

Świeże owoce i warzywa:

  • CoralTray firmy Corrugated Solutions (Mondi Grünburg, Austria)

NAGRODA SPECJALNA — Zrównoważony rozwój i tranzyt kategorii:

  • System (Un)-Lock firmy Mondi Corrugated Solutions (Mondi Eschenbach, Niemcy)

Więcej informacji na temat nagradzanych innowacji w zakresie opakowań:

KoralTray

Dzięki naszym w pełni nadającym się do recyklingu, ekologiczny opakowaniu eliminujemy plastik i folię plastikową z konwencjonalnych tacek na warzywa. Nie ma strat w wydajności pakowania: wieczko naszej tacki koralowej zapewnia dobrą widoczność produktu, jednocześnie chroniąc jego zawartość i dając się łatwo układać w stosy. Klient ma możliwość nadruku na opakowaniu. Plastik jest wyeliminowany, a logistyka znacznie się poprawiła: CoralTray działa na maszynach do składania z taką samą prędkością, jak konwencjonalna taca z tektury falistej bez pokrywy, co stanowi ogromną poprawę, ponieważ nie dodaje się również folii. W jednej skrzynce E2 można przechowywać dwukrotnie tacki ilościowe w porównaniu do tacki z folią.

Torba EcoWicket

EcoWicketBags firmy Mondi to rozwiązanie opakowaniowe na bazie papieru, które stanowi alternatywę dla tradycyjnych opakowań z tworzyw sztucznych do produktów higienicznych, takich jak pieluchy, wprowadzając opakowania papierowe na rynek artykułów higienicznych na całym świecie. Zmniejszają zużycie plastiku i są wykonane z surowca odnawialnego - papieru.

Funkcjonalny papier barierowy

Funkcjonalne papiery barierowe Mondi mogą zastąpić folie i laminaty z tworzyw sztucznych tradycyjnie stosowane w produktach FMCG i produktach konsumenckich rozwiązaniem nadającym się do recyklingu i odnawiania. Zmniejsza ilość plastiku, zastępując go surowcem odnawialnym, który ma określone właściwości mechaniczne, takie jak odporność na przebicie, elastyczność, drukowność i ochrona barierowa.

SIOC Pack na mydła

Podążając za trendem zmniejszania opakowań w eCommerce Mondi stworzyło dla jednego z naszych klientów dedykowane rozwiązanie SIOC (Ships in own container). Sprytna, w 100% wykonana z tektury falistej konstrukcja chroni wrażliwe produkty w całym łańcuchu dostaw eCommerce bez konieczności stosowania dodatkowego pudełka. Dobrze przemyślane wymiary projektu sprawiają, że opakowanie z łatwością mieści się w skrzynce na listy, co oznacza, że użytkownik końcowy zaczyna natychmiast rozpakowywać.

Skrzynka narzędziowa XL

Toolbox XL przewyższa konwencjonalne 6-butelkowe pojemniki na piwo pod względem konstrukcji i pojemności, zapewniając miejsce na 12 butelek i oferując efektowną ekspozycję produktów i promocję marki. Pudełko jest w pełni sztaplowane w transporcie i łatwe do przenoszenia dla konsumentów. Zabawny projekt skrzynki narzędziowej wraz z drukiem offsetowym skłania konsumentów do dalszego korzystania z pudełka po opróżnieniu.

TwistMailer

Sprytne zastosowanie orientacji fali i dwóch pasków kleju termotopliwego oznacza, że to opakowanie jest natychmiast gotowe do napełnienia i może zabezpieczyć zawartość bez żadnych materiałów mocujących. Zmienna wysokość, łatwa do pakowania i zajmująca niewiele miejsca do przechowywania, zapewniająca ochronę podczas transportu i ogólną poprawę wydajności. Wykonane z tektury falistej w pełni nadającej się do recyklingu, to opakowanie zastępuje torby polietylenowe, koperty z wyściółką bąbelkową PE i mniejsze F0201 używane w e-commerce. Skonstruowany bez klejenia, transportuje mniej powietrza, dzięki czemu jest opłacalny i można go drukować, z otworami na zamek błyskawiczny lub taśmę zrywalną.

(Un)-Zamek System

Opakowanie dwuczęściowe stworzone z myślą o nowym procesie próżniowym klienta, który unosi opakowanie od góry. Istniejąca maszyna do klejenia spodu nadal może być używana bez zmiany parametrów. Gdy pokrywa i dolna część są ze sobą połączone, sprytna funkcja zapewnia bezpieczny proces blokowania i podnoszenia (za pomocą maszyny próżniowej) bez użycia kleju lub taśmy. Wykonany w 100% z papieru. Spełniona jest optymalna opcja zamknięcia zapewniająca w pełni zautomatyzowaną dystrybucję magazynu i zmieniające się procesy obsługi detalistów.

Pakiet portfela

WalletPack firmy Mondi to jednomateriałowe rozwiązanie nadające się do recyklingu, które zastępuje nienadające się do recyklingu wielomateriałowe tworzywo sztuczne. Wysokobarierowy materiał chroni żywność i środowisko, zapobiegając psuciu się żywności i poprawiając możliwość recyklingu zgodnie z obowiązującymi wytycznymi dotyczącymi recyklingu.

Pudełko składane X

Czy konstrukcja X-FOLD może zapewnić szybką i łatwą konfigurację jak pudełko z 4 lub 6 punktami klejenia? Zespół projektantów opakowań dla e-commerce Mondi przyjrzał się temu wraz ze swoim klientem LPP i stworzył inteligentne rozwiązanie klejone dwupunktowo, które załatwia sprawę. Mondi po raz kolejny udowodniło, że spełniło swoją obietnicę 3e dla handlu elektronicznego: e-conomic, e-fficient, e-asy.

Na podstawie informacji Grupy Mondi

 Produkcja: WebFabrika 1999-2023 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności