XSYS podnosi ceny całej gamy produktów nyloflex®Poprzedni artykuł 

W 2021 r. wzrost kosztów osiągnął bezprecedensowy poziom, dotykając wszystkie firmy i ich dostawców w całej branży poligraficznej. Do tej pory XSYS był w stanie zabezpieczyć dostawy kluczowych surowców i dostęp do sieci dostaw, absorbując tę inflację kosztów poprzez różne inicjatywy i projekty mające na celu redukcję kosztów, a także ulepszenia technologiczne i inne przyrosty wydajności.

Wraz z wejściem w 2022 r. inflacja kosztów jest nadal przenoszona przez dostawców, a wpływ ma kilka kierunków:

  • Dwucyfrowe podwyżki cen nakładają dostawcy surowców i materiałów wsadowych.
  • Ceny energii wzrosły, co spowodowało znaczny wzrost kosztów produkcji XSYS, a także wzrost kosztów ponoszonych przez dostawców.
  • Koszty transportu i frachtu do klientów wzrosły i nadal rosną, co ma również wpływ na koszty dostaw surowców.

Obecnie nic nie wskazuje na to, by ta inflacja wkrótce zaczęła się cofać. W rezultacie XSYS złagodzi ten wpływ, wprowadzając w życie wzrost cen o 6% w całej gamie produktów nyloflex® od 1 lutego 2022 r. „Naszym priorytetem pozostaje, jak zawsze, oferowanie naszym klientom stałych i niezawodnych dostaw produktów, niezależnie od aktualnych warunków rynkowych. Naturalnie będziemy utrzymywać pełne wsparcie w zakresie usług technicznych i produktów wysokiej jakości w tym trudnym okresie, aby zapewnić, że nasi klienci będą mogli nadal obsługiwać swoich klientów” – powiedział Friedrich von Rechteren, Global Commercial Wiceprezes XSYS. „Ponadto XSYS zainwestuje w więcej projektów i wysokowydajnych napędów zaprojektowanych w celu przeciwdziałania inflacji tam, gdzie to możliwe”.

Na podstawie informacji firmy XSYS

 Produkcja: WebFabrika 1999-2023 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności