Kolorowe drukarki etykiet uzupełniają ofertę urządzeń Epson drukujących na żądaniePoprzedni artykuł 

Nowa seria ColorWorks C4000e to wysokiej jakości, niewielkie drukarki etykiet, które doskonale sprawdzą się wielu firmach.

Epson zaprezentował dwie nowe drukarki etykiet kolorowych na żądanie ColorWorks C4000e. Te modele uzupełniają ofertę producenta w zakresie tej klasy urządzeń, oferując elastyczne, szybkie i ekonomiczne drukowanie etykiet dla różnej wielkości firm z wielu branż.

Dzięki niewielkim rozmiarom ColorWorks C4000e świetnie sprawdzają się w instalacjach biurkowych w małych firmach o ograniczonej przestrzeni. Są idealne dla przedsiębiorstw działających w branży żywności i napojów, chemicznych i farmaceutycznych czy w firmach sprzedających bilety. Drukarki produkują wysokiej jakości etykiety bezpośrednio w siedzibie przedsiębiorstw w małych i średnich nakładach, adekwatnie do bieżących potrzeb.

Z oferty można wybrać modele z czarnym atramentem matowym lub błyszczącym, dzięki którym - niezależnie od nośnika, z którego skorzystają - użytkownicy mogą uzyskać wyraźny czarny tekst i bogate w szczegóły obrazy. Model z czarnym atramentem matowym pozwala uzyskać ciemniejszą czerń na nośnikach matowych oraz bogatszy obraz na nośnikach zwykłych. Z kolei wersją z czernią w wersji błyszczącej tworzy wysokiej jakości wydruki na wielu różnych podłożach. Najlepsze rezultaty można uzyskać tu przy użyciu nośników syntetycznych i błyszczących. W obu modelach stosowane są te same tusze barwne: cyjan, purpurowy i żółty.

Urządzenia z serii Epson C4000e zaprojektowano z wykorzystaniem nagradzanej technologii Precision Core – dzięki temu zapewniają one druk etykiet w wysokiej rozdzielczości o doskonałej jakości. Funkcja odwzorowywania kolorów (profil ICC i narzędzie do dopasowania kolorów spotowych) pozwala osiągać imponujące efekty. Dzięki pojedynczym wkładom z atramentem pigmentowym można tworzyć szybkoschnące, bardzo szczegółowe etykiety odporne na rozmazywanie, działanie wody i blaknięcie.

Seria C4000e oferuje szereg łatwych w obsłudze funkcji i ulepszone opcje łączności, co zapewnia większą elastyczność drukowania. Zestawy SDK dla systemów iOS oraz Android (dostarczane przez firmę Epson) umożliwiają proste i intuicyjne drukowanie z tabletów, a narzędzia integracyjne pozwalają szybko i łatwo drukować na żądanie używając zmiennych danych. To sprawia, że integracja nowych urządzeń oraz łączność z nimi jest niezwykle prosta. Są one także wyposażone w sterowniki wspierające środowiska ESC Label, Linux i Mac.

Opcjonalnie dostępny jest również klucz sprzętowy Wi-Fi, który umożliwia bezpieczne drukowanie z dowolnego miejsca, o dowolnym czasie. Prosty interfejs sieciowy ułatwia zdalną konfigurację, konserwację i monitorowanie, a także zarządzanie flotą urządzeń.

Drukarka jest też wyposażona w duży (2,7-calowy) wyświetlacz LCD, który niezwykle ułatwia obsługę urządzenia, oraz automatyczną gilotynę, którą użytkownik może wymienić samodzielnie bez konieczności wizyty serwisanta.

Dla pełnego komfortu użytkowania – w ramach gwarancji/CoverPlus, zgodnie z zasadami uczciwego użytkowania - firma Epson pokrywa wszelkie koszty napraw (w tym głowicy drukującej).

„Drukarki C4000e to duży krok naprzód z dwóch powodów” – powiedział Grzegorz Moch, Account Manager BS w Epson Europe. „Po pierwsze, te urządzenia spełniają oczekiwania rynku w zakresie instalacji biurkowej, zapewniającej proste i niezawodne drukowanie etykiet w wysokiej jakości. Po drugie, dzięki ich wprowadzeniu firma Epson oferuje teraz rozwiązanie do drukowania etykiet na żądanie dla firm różnych typów i o różnej wielkości”.

Urządzenia ColorWorks CW-C4000e(Bk) i CW-C4000e(Mk) trafią do sprzedaży na wiosnę 2022 r.

Na podstawie informacji firmy Epson

 Produkcja: WebFabrika 1999-2023 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności