Nowa generacja jednostek konwertujących etykiety Xeikon zapewnia skalowalność i elastycznośćPoprzedni artykuł 

Xeikon kontynuuje swoją drogę do pełnej cyfryzacji, wprowadzając na rynek nową serię Xeikon LCU (Label Converting Units), specjalnie opracowaną i zaprojektowaną dla przemysłu przetwórczego w produkcji i produkcji etykiet z najwyższej półki. Przechodząc do następnej generacji technologii, jednostki konwertujące etykiety firmy Xeikon zostały zaprojektowane w oparciu o modułową i skalowalną architekturę, która zapewnia większą elastyczność, połączenie z chmurą i pełną integrację. Są one dostępne w dwóch modelach: Xeikon LCU350 z nową modułową platformą zapewniającą większą elastyczność i skalowalność w celu wspierania rozwoju biznesu oraz Xeikon LCU33, podstawową wersję i wybór dla początkujących. Nowa seria LCU jest już dostępna do demonstracji w Global Innovation Center firmy Xeikon.

Jeroen Van Bauwel, dyrektor ds. zarządzania produktami, stwierdza: „Kluczową wartością naszej nowej serii Xeikon LCU są różne opcje i poziomy inwestycji, które są dostępne, aby spełnić wymagania klienta. Podobnie jak w przypadku wielu naszych rozwiązań cyfrowych, seria Xeikon LCU została zaprojektowana tak, aby dostosowywać się i rozwijać wraz z potrzebami biznesowymi naszych klientów. Dzięki naszym usługom Xeikon Solution Services (XSS) możliwe są niestandardowe wersje i różne konfiguracje w miarę rozwoju działalności klienta, w zależności od aplikacji i wymaganych ilości, np. od podstawowego lakieru do automatycznego wycinania laserowego i szerszych wersji wstęgi do 520 mm. Integracja jednostek z serii Xeikon LCU wraz z połączeniem z chmurą oferuje pełne możliwości automatyzacji procesów i wymiany informacji pomiędzy wszystkimi urządzeniami. Seria Xeikon LCU została zaprojektowana do pracy w trybie inline i offline z maszynami cyfrowymi Xeikon Panther i Cheetah”.

Dzięki serii LCU firmy Xeikon automatyzacja jest dostępna dla (a) procesów: takich jak opcjonalne automatyczne przewijanie rewolweru lub opcjonalna zmiana matrycy oraz (b) informacji o zadaniach: co umożliwia przesyłanie danych do różnych jednostek, zapewniając przejrzystość i wgląd operatorowi różne statusy i funkcjonalność etapów konwersji. Interfejsy Xeikon LCU nowej generacji maszyna/maszyna i człowiek/maszyna zapewniają operatorowi pełny wgląd w postęp na każdym etapie konwersji. Operatorzy mogą monitorować każdy proces od laminowania, sztancowania, cięcia wzdłużnego, nawijania, foliowania na gorąco i sitodruku. Stanowisko lakiernicze posiada zwiększoną szerokość lakierowania i rejestr lakierowania oraz możliwość łatwego przejścia na lakierowanie punktowe. Nowa seria LCU firmy Xeikon jest bardzo dokładna pod względem precyzji cięcia i precyzyjnej rejestracji.

Seria Xeikon LCU ma wyjątkową funkcjonalność i może być rozszerzona o opcje, które zwiększają ogólny OEE operacji – takie jak dodatkowe stacje fleksograficzne, aby uniknąć zmiany między różnymi lakierami, zautomatyzowane wycinanie laserowe, aby uniknąć zmiany matrycy i zwiększenie wydajności, automatyczna zmiana matrycy w celu skrócenia czasu ustawiania i folii na gorąco oraz stacje do sitodruku w celu rozszerzenia zakresu zastosowań. Wykrawanie może odbywać się z półobrotem z prędkością 80 m/min do maksymalnej pełnej prędkości obrotowej 130 m/min. Każdy aspekt i etap operacyjny serii LCU został dokładnie przemyślany i dostosowany do wyższej wydajności.

Aby przyczynić się do cyfryzacji produkcji drukarskiej, seria Xeikon LCU ma 1) wbudowaną łączność z chmurą w celu gromadzenia danych i zdalnej obsługi. Zebrane dane są przekładane na kluczowe informacje, które pomagają operatorom w codziennym podejmowaniu decyzji. 2) Interfejsy maszyna/maszyna w drukarkach atramentowych Xeikon Panther 2.0 UV i Cheetah 2.0 firmy Xeikon oraz (3) Interfejsy człowiek-maszyna, które zapewniają operatorowi dodatkową autonomię.

Van Bauwel podsumowuje: „To ekscytujące nowe osiągnięcie dla przemysłu przetwórczego. Z punktu widzenia przetwórcy, nie tylko będzie miał teraz najnowsze, w pełni zautomatyzowane i wysokiej jakości możliwości wykańczania i zdobienia, ale także będzie miał elastyczność w dostosowywaniu swojego działu wykończeniowego i łączenie wielu różnych procesów, aby zmaksymalizować zastosowania etykiet i poszerzyć swoje portfolio etykiet, aby rozwijać swoją działalność. Xeikon jest również skierowany do klientów, którzy mają mniejszy budżet. Xeikon LCU33 to model klasy podstawowej zaprojektowany z myślą o mniejszych operacjach biznesowych. Jest to atrakcyjna inwestycja, możliwa do modernizacji i konkurencyjna na rynku. Dzięki naszej nowej serii LCU wszystkie procesy są teraz połączone w jeden płynny proces, od pliku do końca. Dzięki połączeniu w chmurze operatorzy mogą teraz polegać wyłącznie na możliwościach maszyn Xeikon. Współcześni przetwórcy nieustannie poszukują nowych technologii i sprzętu, aby móc sprostać wysokim wymaganiom właścicieli marek w zakresie najnowszych wyrafinowanych i unikalnych zdobień oraz wysokiej jakości wykończenia, aby przyciągnąć konsumentów. Dzięki nowej serii LCU firmy Xeikon będą mieli wszystko, czego potrzebują, aby zrobić kolejny krok w kierunku pełnej cyfryzacji w produkcji i produkcji etykiet”.

Na podstawie informacji firmy Xeikon

 Produkcja: WebFabrika 1999-2024 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności