Sun Chemical wprowadza dodatkowe opłaty z tytułu energii, dotyczące farb, lakierów, materiałów eksploatacyjnych i klejów sprzedawanych w regionie EMEAPoprzedni artykuł 

Sun Chemical poinformował o wprowadzeniu – z dniem 1 marca br. – dodatkowych opłat związanych z całym portfolio firmy oferowanym w regionie EMEA (Europa, Środkowy Wschód, Afryka). Uwzględnią one sprzedawane na tych rynkach farby, lakiery, kleje i pozostałe materiały eksploatacyjne wytwarzane przez firmę.

Powyższą decyzję Sun Chemical tłumaczy wciąż postępującą, bezprecedensową inflacją, która wpływa na całe spektrum surowców i komponentów opakowań, wykorzystywanych przy produkcji farb graficznych. Obserwuje się również brak symptomów wskazujących na stabilizację. Z drugiej strony – jak podkreśla firma w specjalnym komunikacie prasowym – całą branżę dotykają podwyżki cen energii wszelkiego rodzaju, w tym elektryczności, gazu, benzyny, oleju napędowego, co znacząco zwiększa koszty związane z procesem produkcji oraz frachtem. Sun Chemical dodaje, że obecna sytuacja w Europie dodatkowo przyczynia się do wzrostu ww. kosztów, generując kolejne niewiadome, wpływające na przyszłość.

„Priorytetem dla Sun Chemical pozostaje utrzymanie bieżących dostaw do naszych klientów, pozwalające na kontynuację ich działalności. Wciąż też angażujemy nasze struktury globalne w celu zabezpieczenia dostępności surowców i niezbędnych dla naszego funkcjonowania usług – mówi Mehran Yazdani, President, Global Packaging & Advanced Materials w firmie Sun Chemical. – Jednak nie jesteśmy w stanie wziąć na siebie efektów obecnej inflacji, napędzanej przez wzrost cen energii, co zmusza nas do wprowadzenia dodatkowych opłat na oferowane klientom rozwiązania. Musimy dostosowywać się do zmieniającego się otoczenia rynkowego. Jednocześnie pragniemy zapewnić naszych klientów, że ww. opłaty będą stopniowo wycofywane, jak tylko sytuacja na to pozwoli”.

Sun Chemical poinformuje swoich klientów o wprowadzanych opłatach (które mają miejsce niedługo po niedawnej podwyżce cen w regionie EMEA) drogą bezpośrednią. W razie jakichkolwiek pytań, są oni proszeni o kontakt z lokalnym oddziałem firmy bądź jej autoryzowanym przedstawicielstwem.

Na podstawie informacji Poligraficznej Agencji Informacyjnej

 Produkcja: WebFabrika 1999-2023 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności