ACTEGA osiąga kluczowe kamienie milowe w mapie drogowej na rzecz zrównoważonego rozwojuPoprzedni artykuł 

ACTEGA, producent specjalistycznych powłok, atramentów, klejów i mas uszczelniających dla przemysłu poligraficznego i opakowaniowego, ogłasza dzisiaj szereg ważnych celów osiągniętych dzięki ciągłemu realizowaniu swoich rygorystycznych planów w zakresie zrównoważonego rozwoju. Wdrożony plan określa szereg imponujących celów doskonalenia procesów, a także zaangażowanie ACTEGA w rozwój produktów, który ma na celu zwiększenie zakresu zrównoważonych rozwiązań na rynku.

Ostatnie osiągnięcia ACTEGA na drodze do bardziej zrównoważonej przyszłości obejmują redukcję emisji CO2 w procesach produkcyjnych o 80%, zużycie wody o 50% i usuwanie odpadów o 45%. W 2020 r. ponad 20% obrotów firmy ACTEGA zostało wygenerowane przez zrównoważone rozwiązania produktowe, a spośród wszystkich opracowywanych obecnie nowych produktów 60% zostało zaprojektowanych z „poprawą zrównoważonego rozwoju” jako kluczową cechą lub unikalnym punktem sprzedaży (USP).

Benjamin Lux, dyrektor ds. technologii w firmie ACTEGA, wyjaśnił: „Z 10% przychodów wraca do badań i rozwoju, kryteria zrównoważonego rozwoju stanowią integralną część naszego zarządzania projektami w oparciu o etapy. Ta innowacja i strategia jest wdrażana przez 10 laboratoriów badawczych ACTEGA na całym świecie, zatrudniających około 80 pracowników. Dzięki tej potężnej wiedzy i pomysłowości jesteśmy w stanie zrobić wielki krok naprzód, oferując portfolio produktów, które mają u podstaw trwałe korzyści, a także wszystkie typowe korzyści w zakresie wydajności i jakości, których można oczekiwać od ACTEGA.

Zaangażowanie ACTEGA w pozyskiwanie postępów w zakresie zrównoważonych powłok, atramentów i innych produktów, w połączeniu z planem działania na rzecz osiągnięcia licznych wskaźników efektywności środowiskowej, takich jak te wymienione powyżej, wszystko to wspiera wizję jej firmy-matki, ALTANA, aby być neutralną pod względem emisji dwutlenku węgla biznes do 2025 roku.

Lux kontynuowała: „Innowacje i zrównoważony rozwój stanowią podstawową propozycję wartości firmy, a nasze holistyczne, wszechstronne podejście do zrównoważonego rozwoju pochodzi z góry. To daje nam pasję, zaangażowanie i wsparcie finansowe, aby pomóc autorowi przyszłości branży. W związku z tym naszym celem jest dalsze opracowywanie rozwiązań, które zapewniają wyjątkową wydajność i lepszą podatność na recykling w całym łańcuchu dostaw opakowań i nadruków, spełniając potrzeby i wyzwania stawiane dziś przez marki, które pchną branżę do przodu.

„Cieszymy się z nowych wyzwań ze strony marek, które szukają nowych postępów w zakresie zrównoważonego rozwoju, ale stale wyznaczamy sobie własne cele, aby przekraczać granice i pozostać w czołówce zrównoważonych innowacji”.

Na podstawie informacji firmy ACTEGA

 Produkcja: WebFabrika 1999-2023 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności