Stora Enso wprowadza na rynek CarrEco Brown - nowy, proekologiczny papier opakowaniowy do produkcji toreb zakupowych i spożywczychPoprzedni artykuł 

Fot.: Stora Enso
Fot.: Stora Enso

Stora Enso wprowadziła na rynek nowy papier opakowaniowy, wychodzący naprzeciw rynkowym trendom względem odnawialnych i odzyskiwalnych materiałów, znajdujących zastosowanie przy produkcji toreb zakupowych oraz spożywczych, dedykowanych daniom na wynos. CarrEco Brown, bo o nim mowa, jest w 100% wykonany z włókien pierwotnych. Jak zapewnia producent, cechuje go wysoka trwałość i odporność na rozdarcia. Spełnia też odpowiednie normy w kontekście bezpośredniego kontaktu z żywnością.

Stora Enso podkreśla, że wprowadzając do oferty odnawialne, bazujące na włóknach materiały, aktywnie wspiera stopniowe odchodzenie od tworzyw sztucznych. Część portfolio firmy stanowią rozwiązania dedykowane produkcji toreb papierowych. Obecnie zostaje ono rozszerzone o CarrEco Brown – niebielony, niepowlekany papier opakowaniowy, który można w 100% poddać recyklingowi. Zdaniem producenta, zastosowana tu unikalna, 3-warstwowa struktura zapewnia mu wyjątkową wytrzymałość, niezwykle istotną w kontekście toreb zakupowych. Co więcej, karton jest bezpieczny dla żywności, mającej z nim kontakt. Zawiera wyłącznie zgodne z normami FDA związki chemiczne, co – jak podkreśla Stora Enso – czyni go rozwiązaniem właściwym dla handlu detalicznego i małej gastronomii, gdzie rośnie popularność dań na wynos.

„Niebielone torby papierowe znakomicie współgrają z oczekiwaniami i wyborami dokonywanymi przez współczesnych konsumentów, świadomych w kwestiach ekologicznych. Mamy bardzo dobrą pozycję rynkową, by sprostać rosnącemu rynkowemu zapotrzebowaniu na tego rodzaju produkty, zwłaszcza w kontekście zastosowań końcowych takich jak dania na wynos. CarrEco Brown wesprze klientów Stora Enso w wykorzystaniu otwierających się przed nimi możliwościami rozwoju, a przy tym uczyni to w sposób zgodny z zasadami zrównoważonego rozwoju” – mówi Oscar Duarte, Business Segment Director, Kraftliner w dziale Stora Enso Packaging Materials.

CarrEco Brown – trwały i ekologiczny

CarrEco Brown jest w 100% wykonany z odnawialnych włókien pierwotnych, które – jak podkreśla producent – pochodzą z upraw leśnych zarządzanych w zrównoważony sposób. Jego trójwarstwowa struktura bazuje na zgłoszonej do opatentowania technologii Tri-Ply, stworzonej przez Stora Enso. CarrEco Brown charakteryzuje się wysoką wytrzymałością na rozdzieranie i rozciąganie, co – zdaniem firmy – czyni go odpowiednim materiałem do produkcji wytrzymałych toreb zakupowych. Drugim, kluczowym rynkiem docelowym są gotowe dania na wynosi i handel detaliczny – tu jako duży walor CarrEco Brown producent wymienia wcześniej wspomniane: bezpieczeństwo dla pakowanej żywności (przy bezpośrednim z nią kontakcie) oraz zgodność zastosowanych przy jego produkcji chemikaliów z normami FDA. Poza wysokim poziomem wytrzymałości i czystości, Stora Enso podkreśla też jego naturalność w kontekście wyglądu i dotyku. Nowy papier opakowaniowy nie zawiera przy tym optycznych środków wybielających. Funkcjonalność CarrEco Brown wynika też z jego gładkości i formowalności – te parametry wpływają na różne możliwości jego zadrukowywania, co – zdaniem Stora Enso – powinno dodatkowo zainteresować właścicieli marek.

CarrEco Brown jest dostępny w gramaturach od 85 g/m2. Stora Enso podkreśla, że jego pojawienie się w sprzedaży oznacza dla klientów firmy nowe możliwości wzrostu i dotarcie do odbiorców reprezentujących różne segmenty rynkowe, oczekujących wysokiej jakości, wytrzymałych toreb papierowych.

Na podstawie informacji Poligraficznej Agencji Informacyjnej

 Produkcja: WebFabrika 1999-2024 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności