Farby SolvaWash FL firmy Sun Chemical z nagrodą 2022 FTA Sustainability ExcellencePoprzedni artykuł 

Jak podaje Sun Chemical, stworzona przez firmę seria farb fleksograficznych SolvaWash FL otrzymała honorowe wyróżnienie za innowacyjność w obszarze zrównoważonego rozwoju w tegorocznej edycji konkursu Sustainability Excellence Award, organizowanego przez stowarzyszenie FTA (Flexographic Technical Association). Jak podkreśla firma, jest to jedna z najbardziej prestiżowych nagród w dziedzinie ochrony środowiska i zrównoważonego rozwoju w przemyśle opakowaniowym.

Z myślą o jego tegorocznej edycji Sun Chemical zgłosiła swój produkt w kategorii „przyjaznych w kontekście recyklingu, zmywalnych farb do zadrukowywania opakowań wykonanych z tworzyw sztucznych”. Tym samym firma chciała zaznaczyć swoje zaangażowanie w tworzenie, wprowadzanie na rynek i promowanie proekologicznych rozwiązań takich jak linia SunSpectro SolvaWash FL. Są one wykorzystywane w druku fleksograficznym, umożliwiając – jak podkreśla producent – wytwarzanie opakowań plastikowych, które nadają się do recyklingu i są zbieżne z zasadami polityki zrównoważonego rozwoju. Ich receptura zakłada, że farba – po wykorzystaniu – może być usunięta i oddzielona od odnawialnego tworzywa sztucznego. Tym samym poprawia wskaźnik odzysku samego podłoża i umożliwia uzyskanie środowiskowych certyfikatów przemysłowych, niezwykle ważnych dla wielu właścicieli marek. W ramach systemów rozszerzonej odpowiedzialności producenta (EPR) na opakowania wykonane z plastiku nakładane są dodatkowe podatki i opłaty. Z tego też względu jury konkursowe doceniło parametry farb SolvaWash w kontekście redukcji odpadów i poprawy wskaźnika odzysku w skali globalnej, co jednocześnie może wpłynąć na redukcję kosztów operacyjnych ponoszonych przez producentów opakowań plastikowych.

„Sun Chemical czuje głęboką odpowiedzialność, angażując się w dostarczanie na rynek farb, powłok i klejów produkowanych zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju, które wspierają produkcję bardziej proekologicznych opakowań – mówi Nikola Juhasz, Global Technical Director of Sustainability w firmie Sun Chemical. – Nagroda FTA potwierdza ogrom pracy wykonanej przez nas w celu rozpowszechnienia się zasad zrównoważonego rozwoju w całym środowisku biznesowym. Niezwykle doceniamy to wyróżnienie i deklarujemy jeszcze większe zaangażowanie w tworzenie i dostarczanie na rynek kolejnych, innowacyjnych rozwiązań proekologicznych”.

„Nie ma wątpliwości, że w skali całego świata wiele firm odczuwa potrzebę bycia bardziej przyjaznymi dla środowiska. Dzięki temu w projekcie FTA Sustainability Excellence Award obserwujemy coraz większą konkurencyjność – dodaje Doreen M. Monteleone, konsultant FTA ds. środowiskowych. – Zgłoszenie firmy Sun Chemical to doskonały przykład tego, że zrównoważony rozwój stanowi obecnie priorytet w kontekście opracowywania nowych rozwiązań, z korzyścią dla całego przemysłu poligraficznego”.

Więcej informacji na temat proekologicznych rozwiązań znajdujących się w ofercie Sun Chemical można znaleźć w raporcie dostępnym na stronie http://www.sunchemical.com/sustainability. Firma przygotowała też materiał wideo dotyczący farb SunSpectro SolvaWash, dostępny pod linkiem .

Na podstawie informacji Poligraficznej Agencji Informacyjnej

 Produkcja: WebFabrika 1999-2024 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności