Sun Chemical wzbogaca pakiet SunColorBox o moduł SunConnect, dedykowany produkcji na bazie tektury falistejPoprzedni artykuł 

Sun Chemical poinformował o wprowadzeniu do swojej oferty SunConnect – kolejnego modułu wzbogacającego pakiet SunColorBox. Nowe rozwiązanie jest skierowane do firm specjalizujących się w produkcji bazującej na tekturze falistej.

SunConnect to – jak podkreśla producent – dokładne, cyfrowe narzędzie służące do komunikacji kolorystycznej, pozwalające na dopasowywanie właściwych barw i kontrolę jakości druku za pomocą smartfona, tabletu bądź komputera stacjonarnego. Jest to moduł do zarządzania barwą, który Sun Chemical określa rozwiązaniem entry level. Umożliwia – w przyszłości – rozbudową do pełnej wersji SunColorBox. Ten unikalny – jak podkreśla firma – zestaw narzędzi i usług pozwala na stabilną, dokładną, cyfrową komunikację kolorystyczną w całym łańcuchu dostaw. Wchodzące w skład pakietu aplikacje i usługi mają za zadanie wspierać drukarnie i przetwórców opakowań w dokładnym cyfrowym odwzorowaniu kolorów specjalnych (firmowych), bez względu na położenie zakładu produkcyjnego.

SunConnect eliminuje konieczność fizycznego wysyłania wzorników z centrum kolorystycznego do klienta i z powrotem, generując oszczędności czasowe i finansowe dla obu stron, a także – jak podkreśla Sun Chemical – zapewniając właściwą dokładność kolorystyczną. W konsekwencji usprawniany jest cały proces komunikacji kolorystycznej, co skraca czas niezbędny na uzgodnienie właściwej barwy, jaka ma zostać zastosowana w produkcji.

Sun Chemical stworzył także narzędzie SunConnect Digital Color Sensor, które jest uzupełnieniem dostępnego już na rynku urządzenia referencyjnego. To – zdaniem firmy – zapewnia kompatybilność ze standardowymi procedurami dopasowywania barw.

Sun Chemical oferuje klientom również specjalną aplikację SunConnect, która wspiera operatorów w obszarze kontroli barw w oparciu o dane cyfrowe, zaś menedżerom produkcji oferuje nowe możliwości poprawy i usprawnienia procesów kontroli jakości. Mehran Yazdani, President, Global Packaging & Advanced Materials w firmie Sun Chemical mówi: „Cieszymy się z możliwości zaoferowania SunConnect drukarniom, specjalizującym się w produkcji bazującej na tekturze falistej. Narzędzie to jest kolejnym rozwiązaniem w portfolio Sun Chemical w zakresie zarządzania barwą. Mamy nadzieję, że SunConnect okaże się swego rodzaju przełomem dla drukarń opakowaniowych, bazujących na wodnych farbach fleksograficznych i poszukujących przyjaznego w użytkowaniu rozwiązania do color managementu klasy entry level”.

Na podstawie informacji Poligraficznej Agencji Informacyjnej

 Produkcja: WebFabrika 1999-2024 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności