Grafmasz poszerza ofertę urządzeń do oprawy spiralnej o markę JAMES BURNPoprzedni artykuł 

Docupunch
Docupunch
WOB 5000
WOB 5000

Od 12 lat Grafmasz dostarcza na polski rynek rozwiązania do oprawy spiralnej o różnym stopniu automatyzacji. W tym okresie wdrożono setki różnych rozwiązań, począwszy od manualnych bindownic do metalu, plastiku i spirali wkręcanej, poprzez średnio nakładowe zaciskarki, półautomaty i perforatory do automatycznych linii z perforacją i oprawą jednym przebiegu. Grafmasz jest od 2009 roku wyłącznym dystrybutorem renomowanej, niemieckiej marki RENZ a także oferuje alternatywnie urządzenia marki GBC oraz starannie wybrane urządzenia produkcji chińskiej, w tym zautomatyzowane linie.

Dotychczasowa oferta nie pokrywała jednak całych potrzeb rynku w zakresie automatyzacji perforacji oraz prostszych i przystępnych cenowo półautomatycznych urządzeń do zamykania w spiralę. Dzięki nawiązaniu współpracy z firmą JAMES BURN wybór poszerzył się do kilkudziesięciu różnych maszyn, co umożliwia dobór do różnorodnych potrzeb i prac drukarń i introligatorni.

JAMES BURN to firma z ponad 100-letnim doświadczeniem w spirali zamykanej. Siedziba główna, centrum badawczo-rozwojowe i fabryka maszyn znajduje się w Normandii we Francji. Producent oferuje szereg maszyn o różnym stopniu zaawansowania pod kątem perforowania bloków/kalendarzy w różnych kształtach i podziałkach, perforacji okładek twardych, oprawy w spiralę bez i z zawieszką kalendarzową z wymiennymi listwami do różnych średnic spiral. Nie bez znaczenia pozostaje fakt, że są to urządzenia produkowane w Europie o stosunkowo krótkich czasach dostaw. Firma zapewnia dostępność materiałów eksploatacyjnych i części zamiennych. Grafmasz natomiast dzięki doświadczeniu w oprawie spiralnej oferuje dobór odpowiedniego urządzenia, wsparcie techniczne na terenie Polski poprzez własny zespół serwisowy zlokalizowany w województwach świętokrzyskim i mazowieckim.

 Produkcja: WebFabrika 1999-2024 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności