XSYS podkreśla zaangażowanie w północnoamerykańską branżę fleksograficznąPoprzedni artykuł 

Jako wiodący specjalista w zakresie przygotowania do druku na północnoamerykańskim rynku fleksograficznym, XSYS nadal wspiera swoich klientów z branży opakowaniowej innowacyjnymi rozwiązaniami, które umożliwiają im druk solidny i elastyczny.

Po oddzieleniu się od Flint Group, XSYS zwiększa swoją koncentrację i proaktywnie usprawnia swoją ofertę w zakresie druku opakowań jako samodzielnego podmiotu. Globalna firma ma unikalną przewagę na rynku jako dostawca rozwiązań dla całego procesu przygotowania do druku, przenosząc XSYS od naświetlania i przesiewania, przez płyty i wytwarzanie płyt aż do drukarni z adapterami i tulejami.

Firma XSYS, zajmująca pozycję numer 1 lub 2 w każdym segmencie, obsługuje klientów produktami i markami, które obejmują fleksograficzne i termiczne płyty rozpuszczalnikowe i termiczne nyloflex®, płyty i sprzęt do typografii nyloprint®, rozpuszczalnik do wypłukiwania nylosolv®, tuleje i adaptery rotec®, ThermoFlexX TfxX Imagery, urządzenia do obróbki płyt ThermoFlexX Catena oraz rozwiązania do przesiewania powierzchni firmy Woodpecker.

„Wraz z rosnącą presją kosztową i trudnościami z dostawami na całym rynku, ważniejsze niż kiedykolwiek jest podkreślenie naszego silnego zaangażowania w pomaganie klientom we wszystkim, co robią” — powiedział Dan Rosen, dyrektor ds. Sprzedaży ds. rachunków narodowych w Ameryce Północnej. „Przetwórcy stoją przed wyzwaniem obniżenia kosztów i większej trwałości, przy jednoczesnym utrzymaniu wykwalifikowanej kadry i utrzymaniu wysokiej jakości. Dysponujemy najlepszymi w swojej klasie rozwiązaniami dla każdego segmentu rynku opakowań, które pozwalają przetwórcom być genialnym, dostarczać klientom i zachować konkurencyjność w trudnych czasach”.

Doświadczenie i wiedza zespołu

Korzystając z bogatego portfolio produktów i globalnej sieci XSYS, klienci mogą polegać na wieloletnim doświadczeniu, które zespół zarządzający i serwisowy XSYS w Ameryce Północnej ma na swoim koncie. Ta grupa ekspertów w dziedzinie druku i przygotowania do druku ściśle ze sobą współpracuje, aby zapewnić zyskowne wyniki dla klientów na rynkach etykiet i etykiet, opakowań giętkich i tektury falistej.

Dyrektor Zarządzający Plates, Eric Gibbs, który jest związany z Flint Group (obecnie XSYS) od 2013 roku, może wykorzystać ponad 35 lat wiedzy branżowej. Karierę rozpoczynał od pracy w repro, zanim przeszedł na stronę dostawcy. Ściśle współpracuje z przedstawicielami branży, Danem Rosenem, który ma ponad trzydziestoletnie doświadczenie w technologii płyt fleksograficznych, oraz Joe Czaplewskim, nowo mianowanym dyrektorem sprzedaży produktów rotec®, który spędził ponad 32 lata w druku z 10-letnim doświadczeniem w produkcji i zarządzaniu i 22 lata w sprzedaży bezpośredniej. Ponadto w zespole zarządzającym znajduje się James Van Buskirk, który niedawno awansował na stanowisko dyrektora technicznego ds. płyt i sprzętu do przygotowania do druku. Zastępuje Richa Emmerlinga, który przeszedł na emeryturę po 17 latach kierowania zespołem technicznym.

„Jako XSYS jesteśmy silniejszą i bardziej skoncentrowaną jednostką, która może szybko reagować na naszych klientów i wszelkie zmiany na rynku”, powiedział Gibbs. „A ponieważ sami projektujemy, konstruujemy i produkujemy wszystkie nasze płyty, tuleje, adaptery i urządzenia do produkcji płyt, możemy zagwarantować, że dostarczamy najlepsze w swojej klasie rozwiązania, które działają bezproblemowo w całym procesie przygotowania do druku i w drukarni”.

Trendy i rozwiązania rynkowe

Dan Rosen mówił o trendach, które mają obecnie wpływ na klientów w Ameryce Północnej, takich jak rosnące koszty i inflacja, niedobory surowców i problemy z łańcuchem dostaw. Powiedział: „Rozumiemy, że przetwórcy są teraz w trudnej sytuacji, próbując zrównoważyć wszystkie te wyzwania z bieżącymi wymaganiami właścicieli marek w zakresie dostaw na czas, krótszych przebiegów i większej trwałości. Istnieje duża niepewność związana z dostawami materiałów, której nie poprawiają trudności w zatrzymywaniu i rekrutacji personelu na hali produkcyjnej. Tak więc, bardziej niż kiedykolwiek, przetwórcy potrzebują naszej wiedzy i solidnego portfolio produktów, aby utrzymać rentowność swojej działalności”.

Główny zespół XSYS wspiera główny sprzedawca i dystrybutor Anderson & Vreeland, niezależny agent z ponad 60-letnim doświadczeniem w branży fleksograficznej. Jako dostawca najbardziej zaawansowanych i innowacyjnych technologii na rynku, firma dysponuje wieloma wysoko wykwalifikowanymi zespołami ekspertów, którzy ściśle współpracują z klientami w celu maksymalizacji ich operacji fleksograficznych poprzez wdrażanie rozwiązań XSYS w przygotowalniach, nakładniach i salach prasowych w całym kraju.

Firma XSYS ostatnio dodała własną produkcję rotec® Offset Plate Sleeves i rotec® Offset Blanket Sleeves do możliwości zakładu w Asheville, NC, aby zapewnić bardziej niezawodne dostawy do klientów w Ameryce Północnej. Oznacza to, że zakład produkuje teraz pełną gamę tulei i adapterów rotec® do wąsko-, średnio- i szeroko wstęgowych maszyn fleksograficznych i offsetowych. Asheville zainwestowało również znaczne środki w nowe biura, nowe wejście i ulepszone miejsca parkingowe.

„Lokalna produkcja i wsparcie stanowią ogromną przewagę dla naszych klientów, szczególnie w obliczu problemów z zaopatrzeniem, z jakimi boryka się obecnie rynek” – powiedział Czaplewski. „Oferta rotec® jest obecnie najsilniejsza na rynku północnoamerykańskim, a klienci wiedzą, że mogą nam zaufać, ponieważ widzą, że inwestujemy w ten sektor wiele, aby zagwarantować szybką i niezawodną dostawę tulei i adapterów ”.

Droga przed nami

W miarę jak XSYS przygotowuje się do zwiększenia swojej obecności na rynku dzięki większej liczbie pracowników i inwestycji, Gibbs mówił o tym, jak rynek północnoamerykański kształtuje się w przyszłości. Powiedział, że zespoły amerykańskie i kanadyjskie widzą duże zapotrzebowanie na technologię obrazowania XSYS i sprzęt do wytwarzania płyt ze względu na wysoki poziom automatyzacji, który zapewniają, nie tylko pod względem jakości, ale także łagodzenia problemów kadrowych i usuwania wszelkich odpadów w procesie.

„Klienci inwestują i reinwestują w XSYS, kupując nowy, bardziej zautomatyzowany sprzęt, aby mogli utrzymać swoją produktywność pomimo poważnych problemów kadrowych i niedoboru wykwalifikowanych pracowników” – powiedział Gibbs. „To z kolei zwiększa ich ekologiczne cele – ponieważ jest mniej odpadów, a zużycie energii jest niższe – i zwiększa oszczędności kosztów. Otrzymują po prostu wysokiej jakości, spójne płyty, które zapewnią swoim klientom wspaniały druk flekso”.

Doszedł do wniosku: „Obecnie powiększamy nasz oddany zespół, który jest zaangażowany w zapewnianie najlepszej możliwej oferty sprzedaży i usług na rynku. Nasi klienci wciąż do nas wracają, ponieważ możemy zapewnić wszystko, czego potrzebują, aby ich procesy prepress i produkty odniosły sukces i zabezpieczyć ich działalność na przyszłość”.

„Nasi klienci znają nas i ufają nam, a ich opinie dotyczące zmian organizacyjnych są całkowicie pozytywne” – dodał Rosen. „Koncentrują się wyłącznie na technologii, a nasza solidna propozycja i zaangażowanie w branżę fleksograficzną są powodem, dla którego wybrali XSYS jako swojego partnera na przyszłość”.

Na podstawie informacji firmy XSYS

 Produkcja: WebFabrika 1999-2023 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności