DCC inwestuje w HP Indigo 15K z zestawem grubych substratów, rozszerzając ekspozycję na branżę opakowaniowąPoprzedni artykuł 

DCC, amerykańska w pełni zintegrowana firma graficzna, specjalizująca się w retuszowaniu kolorów i druku, w tym wielkoformatowym, ogłosiła dzisiaj, że zainwestowała w drukarkę cyfrową HP Indigo 15K. Ta instalacja to pierwsza drukarka cyfrowa HP Indigo 15K zainstalowana w New Jersey. DCC jest jednym z pierwszych użytkowników technologii HP Indigo, a ten najnowszy dodatek powiększy ich istniejącą flotę pras, aby sprostać potrzebom szerokiej gamy branż, które obsługują.

Firma z siedzibą w północno-wschodnich Stanach Zjednoczonych, która rozpoczęła działalność w 1987 roku jako butik retuszerski, ma teraz lokalizacje zarówno w Nowym Jorku, jak i New Jersey. DCC obsługuje region i nie tylko, oferując usługi największym detalistom i markom, w tym jubilerom, firmom odzieżowym, hotelom, organizacjom non-profit, farmaceutykom i innym. Ich usługi obejmują fotografię kreatywną, usługi premedialne, retusz, produkcję druków, takich jak broszury i grafiki wielkoformatowe i wiele innych.

Wraz z rozwojem DCC rozszerzyła swoją ofertę i odważyła się na pakowanie od początku pandemii COVID-19. Cyfrowa drukarka HP Indigo 15K jest wyposażona w zestaw grubego podłoża, który umożliwia prasie przetwarzanie nośników do 24 pkt, czyli grubego materiału, który można wykorzystać do pakowania i innych zastosowań. Inwestycja ta pozwoli DCC na dalszy rozwój w zakresie opakowań.

DCC jest kierowany przez założyciela Steve'a Pandolfi i prezydenta Dona Terwilligera. Reputacja Pandolfiego jako wiodącego separatora kolorów w Nowym Jorku pozwoliła mu rozwinąć DCC w konkurencyjnym przemyśle modowym i kosmetycznym. W 2002 roku Pandolfi nawiązała współpracę z Terwilliger, cenionym ekspertem w branży poligraficznej, aby rozszerzyć swoją obecność w branży poligraficznej i utworzyć dział poligraficzny DCC. Terwilliger został wybrany na mentora UBS/Clinton Foundation, aby pomóc walczącym firmom będącym własnością mniejszości w 2011 roku.

„Z przyjemnością ogłaszamy nasz najnowszy dodatek, HP Indigo 15K” — powiedział założyciel DCC, Steve Pandolfi. „Przez lata odnosiliśmy sukcesy z maszynami cyfrowymi HP, co pozwoliło nam zainwestować w naszą czwartą maszynę Indigo. Ta drukarka daje nam większą elastyczność dzięki najszerszej gamie kolorów i pozwala nam drukować na papierze tekstowym o wadze 50 funtów do tektury o rozmiarze do 24 punktów, najczęściej używanej do pakowania”.

Oprócz wytwarzania wysokiej jakości produktów i usług dla swoich klientów, DCC przywiązuje dużą wagę do standardów środowiskowych, wdrażając zrównoważone praktyki drukowania i działając w zakładzie wyposażonym w panele słoneczne w celu wykorzystania czystej energii. Od 2015 roku DCC prowadzi Partnerstwo na rzecz Zrównoważonego Zielonego Druku. Kirk McLean, dyrektor generalny HP Indigo na obie Ameryki i Pagewide Presses, powiedział: „HP jest wdzięczne za naszą długotrwałą współpracę z DCC i jest pod wrażeniem ich szybkiego rozwoju. Dzięki tej nowej maszynie cyfrowej HP Indigo 15K są dobrze przygotowani do rozszerzenia swojej działalności w zakresie opakowań i nie możemy się doczekać, aby zobaczyć, jak nadal osiągają nowe kamienie milowe i dostarczają produkty dla branż, które obsługują”.

Na podstawie informacji firmy HP

 Produkcja: WebFabrika 1999-2024 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności