Trzecia maszyna do wycinania etykiet w drukarni GRAFPRESSPoprzedni artykuł 

GRAFMASZ wdrożył w lipcu br. kolejne urządzenie do wykańczania etykiet- VD3350. Instalacja miała miejsce w drukarni GRAFPRESS w Olkuszu w województwie małopolskim, która zakupiła już 3 ploter tego typu. Drukarnia funkcjonuje na rynku od wielu lat, posiada własny bardzo dobrze wyposażony park maszynowy, w skład którego wchodzą m.in. maszyny drukujące cyfrowo, laminatory, krajarki, linia do broszur. W ostatnich latach GRAFPRESS mocno stawia na produkcję etykiet czego początkiem był zakup cyfrowej maszyny drukującej. Grafmasz wdrożył uprzednio w roku 2020 oraz 2021 dwa plotery VD320III, które szybko okazały się być niewystarczające dla rosnących zleceń drukarni.

„Podjęliśmy decyzję o kolejnym usprawnieniu procesu wycinania etykiet z roli na rolę”- mówi Pan Łukasz Kajda właściciel Grafpress. „Z uwagi na nowe zlecenia konieczne było przyspieszenie finiszingu. Po raz kolejny postanowiliśmy postawić na elastyczne rozwiązania wycinania poprzez ploter nożowy oferowany przez Grafmasz. Jesteśmy zadowoleni z dotychczasowych dwóch automatycznych ploterów VD320 III od tego dostawcy, ale w sytuacjach szczytu zamówień były one dla nas niewystarczające. Postanowiłem o dodaniu do produkcji urządzenia VD3350, które wycina z prędkością do 9m na minutę czterema głowicami symultanicznie co znacznie przyspiesza wykonywane prace”.

Urządzenie pozwala na cyfrowe wycinanie etykiet i naklejek drukowanych na roli. Posiada zautomatyzowane: zmianę pracy na kolejną poprzez odczyt kodu za pomocą kamery CCD, ustawienie rozstawu głowic na żądany format, kontrolę naciągu. Zintegrowany system wałków prowadzących wstęgę, gwarantujący jej proste prowadzenie w całym procesie wycinania. W standardzie możliwa jest laminacja na zimno z regulacją pasowania folii do wstęgi. Możliwość cięcia i rozdzielania na mniejsze gilzy. Indywidualna regulacja głębokości. Stół do łączenia wstęgi podczas zmiany rolek minimalizuje straty materiału. Pneumatyczne wałki rozprężne (odwijak/nawijak) ułatwiają wymianę roli. Obsługa projektów realizowana jest za pomocą zintegrowanego komputera z oprogramowaniem producenta. Opcjonalnie może zostać również wyposażone w gilotynę do cięcia arkuszy, która pracuje w linii, dzięki czemu zyskuje jeszcze większe możliwości cięcia materiału z roli na arkusze. Ploter posiada zintegrowany moduł laminowania na zimno oraz automatyczne separowanie matrycy etykiet.

„Urządzenie oferowane jest na polskim rynku przez firmę GRAFMASZ, która po raz kolejny terminowo dostarczyła do mnie ploter, przeprowadziła instalację oraz profesjonalne szkolenie z jego obsługi co umożliwiło bardzo szybkie włączenie nowej maszyny do naszej produkcji”- dodaje Pan Łukasz Kajda.

Na podstawie informacji firmy GRAFMASZ

 Produkcja: WebFabrika 1999-2023 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności