Aptar Food + Beverage ogłasza Slide, nowe zamknięcie dozujące bez wkładekPoprzedni artykuł 

Aptar Food + Beverage, światowy lider w dziedzinie rozwiązań dozujących od ponad 50 lat, z dumą ogłasza Slide, nowe podejście, które ma zrewolucjonizować rynek zamknięć dozujących. Ta nowa oferta jest wyjątkowa, ponieważ nie wymaga stosowania podkładki foliowej do trwałych produktów spożywczych, co jest obecnie normą rynkową.

„Podczas opracowywania tego rozwiązania przeprowadziliśmy wiele badań konsumenckich i prawie w każdym przypadku słyszeliśmy, że usunięcie wykładziny jest dzisiaj powodem do frustracji” – mówi Matt Schalewski, Senior Global Business Development Manager w Aptar. „Slide umożliwia konsumentom dostęp do produktu za pomocą jednego gestu otwarcia, zapewniając wygodne i niezapomniane opakowanie, jednocześnie chroniąc okres przydatności do spożycia produktu i zmniejszając ryzyko naruszenia produktu”.

Slide: Rewolucyjny system kontroli manipulacji

Aby wyeliminować potrzebę stosowania wkładki foliowej, Aptar Food + Beverage opracował opatentowany, nieodłączalny system zabezpieczenia przed manipulacją, który jest wbudowany w zamknięcie. Po pierwszym otwarciu opakowania opaska zabezpieczająca przed manipulacją wizualnie przesuwa się z pozycji „zamkniętej” do pozycji „otwartej” i blokuje się w wieczku zamknięcia. Jest to korzyść zarówno dla marek, jak i konsumentów, ponieważ ta przełomowa funkcja zapewnia bezpieczeństwo produktu, informując konsumentów, czy opakowanie zostało wcześniej otwarte. Ponadto Slide zapewnia znacznie wygodniejsze pakowanie, ponieważ konsumenci nie muszą już odkręcać zamknięcia, zdejmować i wyrzucać wkładki oraz zakładać zamknięcie z powrotem na butelkę przed dozowaniem produktu. W Slide wszystkie te kroki zostały zastąpione jednym prostym i intuicyjnym gestem otwierania.

Recykling jest kluczem

Oprócz zapewnienia konsumentom bezpieczeństwa i wygody właściciele marek poszukują również alternatywnych opakowań, które dostosowują i umożliwiają im wywiązanie się ze zobowiązań w zakresie zrównoważonego rozwoju. Ponieważ wkładka foliowa nie jest obecnie uważana za nadającą się do recyklingu, usunięcie tego składnika zmniejsza ilość odpadów opakowaniowych. Analiza cyklu życia firmy Aptar porównująca Slide z zamknięciem z wkładką foliową wykazała, że opakowanie bez wkładki zmniejsza emisję gazów cieplarnianych o 16%. To innowacyjne zamknięcie dozujące wykorzystuje również nową technologię Aptar SimpliCycle™, w pełni nadającą się do recyklingu technologię zaworu sterującego przepływem, która została zatwierdzona przez wiodące organizacje, takie jak Association for Plastic Recyclers (APR) w Stanach Zjednoczonych i RecyClass w Europie, jako w pełni nadające się do recyklingu.

Slide został przetestowany pod kątem stosowania na produktach o stabilnej półce. To innowacyjne rozwiązanie występuje również w standardowych wymiarach przemysłowych i wykończeniu szyjki butelki.

Zobacz nagradzane zamknięcie Slide w akcji na Pack Expo

Slide zostanie zaprezentowany na stoisku Aptar's N-4740 na Pack Expo, odbywającym się w Chicago w dniach 23-26 października. Slide został wyróżniony nagrodą AmeriStar 2022 za zrównoważone innowacyjne opakowania. „W przypadku produktów, takich jak przyprawy, pasty do smarowania i miód, Slide jest dobrze przygotowany, aby umożliwić kolejną rewolucję w zamykaniu, która będzie lepsza zarówno dla konsumentów, jak i dla środowiska oraz zgodna z potrzebami marek. Slide to kolejny przykład doświadczenia Aptar Food + Beverage w dostarczaniu zrównoważonych i innowacyjnych rozwiązań w odpowiedzi na stale zmieniające się potrzeby rynków, które z dumą obsługujemy” – podsumował Schalewski.

Na podstawie informacji firmy Aptar Food + Beverage

 Produkcja: WebFabrika 1999-2023 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności