XSYS ogłasza wzrost cen w całym portfolio prepress ThermoFlexXPoprzedni artykuł 

XSYS poinformował dziś swoich klientów o wzroście cen wszystkich produktów i części zamiennych ThermoFlexX. Decyzja ta była bezpośrednią konsekwencją krytycznej globalnej sytuacji ekonomicznej, która nadal zwiększa koszty działu urządzeń prepress XSYS.

Podczas gdy koszty surowców, energii i innych nakładów wzrosły już o 10–20% w 2021 r., w 2022 r. utrzymywała się dwucyfrowa inflacja procentowa, dodatkowo potęgując presję finansową na sektor. Dokładniej, następujące obszary poważnie wpływają na XSYS:

  • Stal i tworzywa sztuczne: Braki w dostawach są nadal obecne, a ceny są odpowiednio zawyżane w celu zapewnienia odpowiedniej jakości materiałów.
  • Elektronika: Globalne niedobory części i problemy z łańcuchem dostaw utrzymują się do 2022 roku.
  • Energia: niestabilne ceny gazu i energii elektrycznej mają wpływ na koszty produkcji i surowce, a ich spadek nie jest widoczny.
  • Logistyka: Wszystkie trasy, ale w szczególności transport morski, pozostają dotknięte. Ceny są stale wyższe niż w 2021 r. i podlegają różnym dopłatom.

„Bardzo ciężko pracowaliśmy, aby złagodzić tę ogromną presję, wdrażając liczne ulepszenia wydajności, kwalifikując alternatywnych dostawców i egzekwując agresywne środki kontroli kosztów. Niestety, nadzwyczajne i trwałe poziomy inflacji nie pozostawiają nam teraz innej opcji niż kontynuowanie wdrażania tych podwyżek cen – powiedział Friedrich von Rechteren, wiceprezes ds. globalnego handlu w XSYS.

Wzrosty obejmują 10% w przypadku kamer ThermoFlexX i urządzeń ThermoFlexX Catena, podczas gdy umowy dotyczące części zamiennych i serwisowych odnotują 20% wzrost, ponieważ zostały wyłączone z poprzednich podwyżek. Wszystkie podwyżki będą obowiązywać od 27 października 2022 r.

„Z pewnością rozumiemy, że wyższe ceny przyczynią się do i tak już trudnej sytuacji dla naszych klientów, ale biorąc pod uwagę obecne warunki rynkowe, nie mamy innego wyboru, jak przenieść część tych znaczących wzrostów w celu zapewnienia nieprzerwanych i niezawodnych dostaw sprzętu XSYS ”, zakończył.

Na podstawie informacji firmy XSYS

 Produkcja: WebFabrika 1999-2024 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności