Iggesund otrzymuje własne 5G i bardziej zrównoważony transportPoprzedni artykuł 

Jessica Öberg, CEO w Combitech
Jessica Öberg, CEO w Combitech

Wraz z Combitech, Holmen Iggesund uruchomił rewolucyjną prywatną sieć 5G, dzięki której Iggesund Mill krok po kroku staje się jedną z najbardziej wydajnych i zaawansowanych cyfrowo papierni. Na pierwszym etapie usprawniony jest transport.

Teraz Iggesunds Bruk, wraz z Combitech, skandynawskim partnerem technologicznym i partnerem konsultingowym, uruchomili pierwszą prywatną sieć 5G w Szwecji, z zasięgiem zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Sieć usprawni transport do iz portu Skärnäs. Jest to pierwszy krok na drodze do połączenia całej operacji w Iggesund Mill, gdzie coraz więcej obszarów zostanie włączonych, aby zabezpieczyć pozycję najbardziej wydajnego i stabilnego młyna w Szwecji.

Dlaczego teraz instalujemy 5G? Skuteczny, trwały i bezpieczny

Prywatna sieć 5G rozwiąże problemy komunikacyjne podczas transportu między Iggesund Mill a portem w Skärnäs. Sieć umożliwia niezwykle szybką komunikację bez przerw i opóźnień między systemami. Większa niezawodność i stabilne połączenie oznaczają również, że Holmen Iggesund może prowadzić najbezpieczniejsze i najbardziej energooszczędne operacje transportowe. Minimalizując zbędny transport, a tym samym zmniejszając zużycie paliwa, młyn staje się również bardziej zrównoważony.

Iggesunds Bruk prowadzi zrównoważony proces produkcji, charakteryzujący się niskim śladem węglowym, dzięki dużym inwestycjom w systemy energetyczne w ciągu ostatnich dziesięciu lat. Transport jest zatem jednym z obszarów, które zakład może ulepszyć, co sprawia, że inwestycja w 5G, z takim ukierunkowaniem na początek, jest jeszcze ważniejsza. Poprawa i usprawnienie transportu oraz przejście na paliwa niekopalne w perspektywie długoterminowej to kluczowe obszary na przyszłość.

Sieć 5G umożliwia również lepsze śledzenie i analizowanie transportu, zmniejszanie ryzyka, oszczędzanie energii i analizowanie całej firmy w przyszłości.

Kolejnym ważnym aspektem jest bezpieczeństwo cybernetyczne. Prywatna sieć 5G gwarantuje znacznie bezpieczniejszą komunikację i połączenie.

„My w Holmen Iggesund zawsze wyprzedzaliśmy swoje czasy, bez względu na to, czy chodziło o zmniejszenie naszego wpływu na klimat, czy też upewnienie się, że dysponujemy najnowszą technologią”, mówi Johan Nellbeck, dyrektor generalny Holmen Iggesund. „Jest to całkowicie zgodne z naszą strategią bycia jednym z najbardziej wydajnych i najbardziej zrównoważonych zakładów. Aby się tam dostać, musimy współpracować z najlepszymi dostawcami, a sieć 5G wraz z Combitech oznacza, że robimy duży krok w przyszłość" – podsumowuje.

"Połączenie Iggesund Mill z 5G jest bardzo ekscytujące. Jesteśmy oczywiście dumni, że udało nam się to osiągnąć wraz z Holmen Iggesund i cieszymy się na ścisłą współpracę w celu zidentyfikowania i wdrożenia wszystkich usług cyfrowych, które umożliwia sieć” – mówi Jessica Öberg, dyrektor generalny Combitech.


Przyszła ekspansja 5G

Jest to pierwszy krok w zapewnieniu, że Iggesund Mill utrzyma swoją pozycję najinteligentniejszego i najbardziej wydajnego młyna w Szwecji. Sieć daje ogromne możliwości usprawnienia pracy młyna.

Peder Hägglund, kierownik ds. technologii/projektów/informatyki w Holmen Iggesund, jest bardzo optymistycznie nastawiony do możliwości 5G na miejscu.

„To pierwszy test, który rozwiązuje prawdziwy problem, ale jestem jeszcze bardziej podekscytowany tym, co będziemy mogli zrobić w przyszłości. 5G umożliwia mobilność dla naszych systemów IT i OT, a dzięki czujnikom bezprzewodowym możemy mierzyć i analizować praktycznie wszystko! Dysponując dobrymi danymi, zdobywamy wiedzę, która daje nam jasny kierunek, na czym musimy się skoncentrować i poprawić w przyszłości. Może to być stabilność procesu, jakość, bezpieczeństwo, rozwiązywanie problemów i wiele innych obszarów, to tylko wyobraźnia wyznacza granice”, podsumowuje Peder z uśmiechem.

Fakty dotyczące sieci 5G

  • Opiera się na sprawdzonym rozwiązaniu 5G firmy Nokia.
  • Uruchamiany etapami.
  • W pierwszej kolejności połączy transport między Iggesund Mill a portem w Skärnäs, aby rozwiązać problemy związane z komunikacją.
  • Minimalizuje również zbędny transport, dzięki czemu młyn jest bardziej zrównoważony.
  • Combitech odpowiada za planowanie, instalację, uruchomienie i wsparcie dla sieci 5G.

Na podstawie informacji firmy Holmen Iggesund

 Produkcja: WebFabrika 1999-2023 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności