Łódzki Instytut Technologiczny zaprasza na szkolenie „Opakowania a środowisko”Poprzedni artykuł 

Głównym celem szkolenia jest poszerzenie wiedzy w zakresie zagadnień związanych z wymaganiami ochrony środowiska w odniesieniu do opakowań, oceną cyklu życia (LCA) oraz rolą i funkcją opakowań, a także ich wpływem na środowisko.

W trakcie szkolenia omówione zostaną zagadnienia dotyczące ekomarketingu, w kontekście oznakowania opakowań, gospodarki o obiegu zamkniętym (GOZ), systemu recyklingu odpadów opakowaniowych oraz ekoprojektowania.

Tematyka szkolenia obejmuje też kwestie z aktualnymi regulacjami i wymaganiami prawnymi dotyczącymi jakości zdrowotnej materiałów i wyrobów z tworzyw sztucznych oraz badań opakowań z tworzyw sztucznych przeznaczonych do kontaktu z żywnością.

Szkolenie skierowane jest do producentów oraz przedsiębiorców zajmujących się projektowaniem, produkcją i wykorzystaniem materiałów opakowaniowych dla określonych grup towarów oraz osób interesujących się tematyką opakowań z perspektywy ochrony środowiska i aktualnych krajowych i unijnych wymogów prawnych, chcących poznać fizykomechaniczne i barierowe metody badań materiałów opakowaniowych.

Szkolenie „Opakowania a Środowisko”

  • Szkolenie stacjonarne
  • Miejsce szkolenia: Warszawa, ul. Konstancinska 11
  • Wykład, laboratorium
  • Godziny szkolenia: 9:00-16:00
  • Koszt szkolenia: 890 zł netto/osoba
  • Zapisy przyjmujemy do 29.11.2022 r.

Łukasiewicz – Łódzki Instytut Technologiczny oferuje szkolenia i kursy dla przedsiębiorców i pracowników firm związanych z przemysłem włókienniczym, papierniczym, certyfikacją oraz podologią i ortopedią. Szkolenia przeprowadzane są w zależności od tematyki w trzech lokalizacjach Łukasiewicz – ŁIT: w Warszawie, Łodzi oraz w Krakowie. Zakres tematyczny, to ramowy program szkolenia lub ustalany indywidualnie z Klientem w celu jak najlepszego dopasowania oferty szkoleniowej i terminu do potrzeb i oczekiwań. Zajęcia prowadzą pracownicy naukowi Instytutu, posiadający wiedzę i duże doświadczenie w podanych specjalnościach. Szkolenia realizowane są w formie teoretycznej i/lub praktycznej w laboratoriach Instytutu o ile pozwala na to aktualna sytuacja epidemiczna lub w formie szkolenia on-line.

Na podstawie informacji organizatora

 Produkcja: WebFabrika 1999-2023 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności