Nowe rozwiązania z serii HP Jet Fusion 5400 i Metal Jet S100 przyśpieszają procesy w branży produkcyjnejPoprzedni artykuł 

W połowie listopada br. na największej światowej konferencji poświęconej produkcji przyrostowej Formnext, firma HP zaprezentowała swoje nowe rozwiązania związane z Jet Fusion oraz drukiem 3D Metal Jet, nowe możliwości obróbki końcowej, poszerzenie sieci Digital Manufacturing Network (DMN), program wytwarzania nowych materiałów i ich recyklingu oraz szeroki zakres zastosowań w produkcji przemysłowej. Na targach tych HP po raz pierwszy publicznie zaprezentowało swoje nowe rozwiązanie HP Jet Fusion 5420W Solution z białymi zastosowaniami oraz w pełni modułowe rozwiązanie HP Metal Jet S100 z nowym wdrożeniem, które sprawdziło się w firmie John Deere.

Produkcja addytywna zapewnia aktualne najpilniejsze potrzeby rynku, w tym innowacje tworzone w myśl zrównoważonego rozwoju, hiperpersonalizację i odporność biznesu – powiedział Didier Deltort, Prezes Działu Personalizacji i Druku 3D, HP Inc. Wspólnie wraz z naszą globalną siecią partnerów i klientów skalujemy produkcję przyrostową, aby odpowiedzieć na te oczekiwania.

Zastosowania nowego Metal Jet S100 w produkcji

Wprowadzone na rynek we wrześniu rozwiązanie HP Metal Jet S100 umożliwia klientom przemysłowym takim jak Domin Digital Motion, Lumenium i Schneider Electric , osiągnięcie wydajności na wysokim poziomie, zminimalizowanie kosztów części i utrzymanie doskonałej jakości działania. John Deere , światowy lider w produkcji sprzętu rolniczego i budowlanego, wykorzystuje technologię Metal Jet do wytwarzania zaworów w układzie paliwowym ciągnika.

Obecnie, wspólnie z firmą GKN, John Deere produkuje zawory technologią Metal Jet, które potem są montowane w maszynach rolniczych przedsiębiorstwa. W ten sposób biznes osiąga nie tylko znaczny wzrost wydajności i działa w sposób korzystniejszy dla środowiska, ale przede wszystkim gwarantuje sobie trwałość części – ich doskonała jakość umożliwia im funkcjonowanie nawet w ekstremalnych warunkach pogodowych. John Deere wykorzystuje również technologię Multi Jet Fusion firmy HP do optymalizacji procesu produkcyjnego, używając drukowanych w technologii 3D prototypów do testowania oraz dostrajania komponentów i części takich jak uchwyty do szyb. Dzięki temu mogą skrócić proces montażu wstępnego z 30 dni do 10, zredukować czas dostawy nawet o dziesięć tygodni i zmniejszyć ogólne koszty produkcji o 20-25 procent.

Nasze skupienie na innowacjach i zrównoważonym rozwoju jest fundamentem wszystkich działań, które podejmujemy na rzecz naszych klientów – powiedział dr Jochen Müller, Manager Global Digital Engineering w John Deere. Jesteśmy dumni, że jako jedni z pierwszych w branży rolniczej wykorzystujemy zalety druku 3D zarówno do tworzenia prototypów oraz produkcji części końcowych. Wykorzystując przemysłowe platformy druku 3D do wytwarzania polimerów i metali, odkrywamy nowe możliwości, które przekładają się na dostarczanie bardziej wydajnego, niezawodnego i przyjaznego środowisku sprzętu.

HP prezentuje nową serię Jet Fusion 5400

Aby umożliwić odkrycie zupełnie nowych możliwości w branży produkcyjnej, do istniejącej oferty Jet Fusion HP dodaje nową serię produktów HP Jet Fusion 5400. Firma zaprezentowała już pierwszy produkt z tego asortymentu – HP Jet Fusion 5420W Solution. Nowe rozwiązanie umożliwia ustandaryzowaną, wysokiej jakości produkcję białych części. To także szereg korzyści płynących z kompleksowej, stworzonej na potrzeby branży produkcyjnej i gotowej do działania platformy Multi Jet Fusion od HP – m.in. niezawodność klasy przemysłowej, niskie koszty w przeliczeniu na jedną część oraz większa przewidywalność procesu produkcji. W efekcie to rozwiązanie idealne dla branży medycznej, motoryzacyjnej, dóbr konsumpcyjnych i rynków przemysłowych. Wśród pierwszych klientów korzystających z nowego rozwiązania do produkcji innowacyjnych białych zastosowań są firmy DI Labs, Prototal Industries i Weerg.

HP nieustannie dostarcza nam nowe funkcjonalności, których potrzebujemy, aby przekraczać kolejne granice produkcji addytywnej i produkować końcowe części spełniające potrzeby naszych klientów – powiedział Jan Löfving, Dyrektor Generalny Prototal Industries. Oprócz możliwości produkcji na skalę przemysłową zapewnianej przez HP, obserwujemy natychmiastowe zainteresowanie nowymi białymi zastosowaniami, umożliwianymi dzięki najnowszemu produktowi w rodzinie Multi Jet Fusion. Jako dumny Digital Manufacturing Partner w DMN HP dysponujemy wszelkimi narzędziami potrzebnymi do rozpoczynania nowych, odważnych i innowacyjnych projektów. Wszystko po to, aby wesprzeć biznesy w maksymalizacji korzyści płynących z produkcji przyrostowej.

Zaangażowanie firmy HP w prezentowanie klientom innowacji, nowych rozwiązań technologicznych, profesjonalnych usług i elastycznych modeli biznesowych przekłada się na znaczący wzrost produkcji części. W ubiegłym roku na targach Formnext ogłoszono, że z pomocą Multi Jet Fusion powstało już w sumie 100 milionów części. W ciągu ostatnich 12 miesięcy ta liczba powiększyła się o kolejne 70 milionów.

Oprócz nowych białych zastosowań, na targach HP prezentuje również części produkcyjne dla różnych branż, pokazując również nagradzane wdrożenia w General Motors i Smith:

  • Wykorzystując swoją flotę HP Jet Fusion, firma GKN Forecast 3D wyprodukowała 60 000 uszczelek zamykających spojler z BASF ULTRASINT® TPU01 (poliuretan termoplastyczny) dla General Motors. Innowacyjne procesy polerowania i suszenia parą wodną umożliwione przez AMT usunęły wąskie gardło, skróciły o połowę czas produkcji i zostały wykorzystane do wykończenia części, eliminując potrzebę barwienia po wydruku. Uszczelki zamykają szczeliny po lewej i prawej stronie tylnego spojlera, poprawiając wykończenie i wydajność paliwową, a uszczelka zamykająca spojler zdobyła ostatnio główną nagrodę w kategorii wytwarzania przyrostowego na 51. dorocznej edycji SPE Automotive Innovation Awards.
  • Demonstrując moc hiperpersonalizacji, gogle narciarskie Smith I/O MAG Imprint 3D są produkowane w technologii Multi Jet Fusion i oferują prawdziwie indywidualne dopasowanie w oparciu o unikalne cechy twarzy danej osoby. Nazwane przez magazyn Time jednym z najlepszych wynalazków 2022 roku , te pierwsze w swoim rodzaju gogle eliminują wycieki światła, luki powietrzne i gorące punkty, zapewniając światowej klasy wydajność na stokach.

Współpraca w ramach ekosystemu – materiały i obróbka końcowa

HP nadal ściśle współpracuje nad rozwojem materiałów z partnerami takimi jak Arkema, BASF, Evonik i Lubrizol. Obejmuje to ogłoszenie przez Lubrizol nowego ESTANE 3D M88A TPU, elastycznego i bardzo wytrzymałego materiału, który umożliwia tworzenie złożonych geometrii i struktur kratowych.

Aby przyspieszyć proces obróbki końcowej, HP i AMT ogłosiły nowe strategiczne partnerstwo, które ma na celu zapewnić klientom w pełni zautomatyzowane wsparcie post-processingowe w całym cyklu produkcyjnym druku 3D. Dzięki temu klienci mogą liczyć m.in. na zwiększenie wydajności i efektywności kosztowej podczas korzystania z takich funkcjonalności jak: rozpakowywanie, czyszczenie, wykańczanie powierzchni, kolorowanie i kontrola jakości – dotyczy to zastosowań umożliwianych przez produkty z asortymentu druku przemysłowego, z serii Industrial Jet Fusion 3D, m.in. najnowsze rozwiązanie Jet Fusion 5420W. Oechsler, wiodąca firma z branży technologii przemysłowych i nowy Digital Manufacturing Partner w HP DMN, jest pierwszym podmiotem, który skorzysta z efektów nowego strategicznego partnerstwa w zakresie obróbki końcowej, aby opracować szereg zastosowań.

Jako Oechsler wybieramy współpracę z firmami, które łączą siły, aby osiągać optymalne wyniki. Budowanie przez HP i AMT kompleksowego podejścia do całości procesu – od drukowania do zintegrowanego rozwiązania z zakresu obróbki końcowej – to krok do przodu, który umożliwi spopularyzowanie produkcji addytywnej na szerszą skalę – powiedział Matthias Weisskopf, General Manager, OECHSLER Motion.

Oprócz współpracy z AMT, HP współpracuje z całym ekosystemem obróbki końcowej, aby zapewnić klientom dostęp do szerokiej gamy alternatywnych rozwiązań od dostawców takich jak AM Flow, DyeMansion i Rösler Group AM Solutions. DyeMansion oferuje zaawansowane możliwości klientom Multi Jet Fusion, w tym wykańczanie powierzchni i barwienie białych wydruków produkowanych za pomocą nowego modelu Jet Fusion 5420W Solution.

Zaangażowanie druku 3D HP w idee zrównoważonego rozwoju

Druk 3D jest coraz częściej uznawany za przepustkę do bardziej zrównoważonego procesu produkcji. Niedawny raport AM Power "Sustainability of Metal Additive Manufacturing" potwierdził, że Metal Binder Jet to metoda produkcji, która najbardziej wpisuje się w idee zrównoważonego rozwoju – w porównaniu z produkcją tradycyjną. Jako aktywny członek Additive Manufacturing Green Trade Association (AMGTA), HP jest zaangażowane w przyspieszenie rozwoju ekologicznych praktyk produkcyjnych wewnątrz firmy oraz w całym ekosystemie partnerów i klientów.

Globalnie firmy różnej wielkości i z różnych branż, w tym członkowie sieci partnerów produkcyjnych HP, podkreślają znaczenie prośrodowiskowych praktyk produkcyjnych. W odpowiedzi HP oferuje swoim klientom wykorzystującym technologie oparte na polimerach nowy program recyklingu i odkupu Virtucycle® firmy Arkema. Program ten umożliwia zainteresowanym biznesom sprzedaż zużytych proszków PA11 i PA12 oraz części drukowanych. Stanowi to alternatywę do pozbywania się materiałów poprzez kosztowne, szkodliwe dla środowiska praktyki, takie jak składowanie lub spalanie.

Na podstawie informacji firmy HP

 Produkcja: WebFabrika 1999-2024 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności