Canon prezentuje imagePROGRAF TC-20 – nową drukarkę biurkową drukującą w dużym formacie A1+Poprzedni artykuł 

Canon zaprezentował najnowszą drukarkę z rodziny imagePROGRAF. Model TC–20 został stworzony z myślą o odbiorcach, którzy drukują niedużo, ale wymagają wysokiej jakości wydruku (to m.in. branża architektoniczna, inżynieryjna, budowlana, placówki edukacyjne czy hotele). Urządzenie wyróżnia wysoka jakość i zachowanie szczegółowości rysunków w formacie od A4 do A1+. Intuicyjny design, prosty w obsłudze interfejs, wbudowany automatyczny podajnik papieru oraz wykorzystanie nowych, ułatwiających użytkowanie urządzenia pojemników z atramentem sprawiają, że nowa drukarka jest idealnym wyborem dla małych lub tymczasowych przestrzeni biurowych oraz dla pracowników korzystających z możliwości pracy zdalnej.

Nowy imagePROGRAF TC-20 to kompaktowa drukarka, która, choć tworzy wydruki w wielkim formacie, bez problemu zmieści się na biurku lub półce. Może zadrukować 100 stron w formacie A4, 50 stron w formacie A3 lub wykorzystać papier z roli, aby stworzyć wydruki w formacie A1+ (na przykład rysunki techniczne albo dokumentację budowlaną). Wraz z drukarką producent dostarcza łatwe w obsłudze oprogramowanie Direct Print Plus, które zapewnia jakość druku porównywalną z większymi i bardziej zaawansowanymi modelami serii imagePROGRAF (i jest także kompatybilne z innymi drukarkami tej serii).

Jennifer Kolloczek, European Planning, Marketing & Innovation Senior Director, Production Print w Canon Europe, mówi: – W ostatnich latach zmieniły się metody naszej pracy. Wraz ze wzrostem popularności pracy hybrydowej przybyło pracowników, którzy swój czas pracy rozdzielają pomiędzy biuro i dom. W efekcie mamy do czynienia z dywersyfikacją miejsc i metod pracy. W poligrafii widzimy wzrastającą potrzebę wprowadzenia nowych rozwiązań dla druku wielkoformatowego, które pomogą pracownikom wykonywać wydruki zarówno w głównym biurze, jak i podczas pracy na odległość.

– Nowa drukarka imagePROGRAF TC-20, wyróżniająca się zwłaszcza niewielkimi rozmiarami, stanowi idealny wybór dla osób wybierających nowoczesny styl pracy. Może łatwo zmieścić się w małej przestrzeni, nie idąc na kompromis w dziedzinie jakości druku. Oprogramowanie, które jest kompatybilne także z innymi modelami serii imagePROGRAF oraz wspiera firmy wybierające pracę hybrydową, sprawia, że drukowanie zarówno z biura, jak i z domu, jest bardzo proste. Nowy model polecamy zwłaszcza do wykonywania szczegółowych rysunków dla branży budowlanej i architektonicznej, turystyki oraz szeroko pojętej edukacji.

Wielkoformatowy druk w małej przestrzeni

Niewielkie rozmiary TC-20 sprawiają, że urządzenie jest idealne dla osób pracujących z domu, a potrzebujących do pracy wydruków w wielkim formacie. Wąska obudowa może być umieszczona na biurku albo szafce. Jej rozmiary nie ograniczają zakresu obsługi drukarki – ładowanie papieru oraz uzupełnianie atramentu może bez przeszkód być wykonane od przodu urządzenia. Użytkownicy, którzy nie są oswojeni z drukarkami wielkiego formatu, nie będą mieć problemu z instalacją roli papieru – wszystko zostało przemyślane i opracowanie w intuicyjny dla użytkownika sposób. Wystarczy włożyć rolę i zablokować ją uchwytami z obu stron.

Dzięki wykorzystaniu darmowej aplikacji PosterArtist niezwykle proste staje się także tworzenie profesjonalnych plakatów i ulotek. To opcja idealna zwłaszcza dla biznesów takich jak restauracje czy sklepy detaliczne, które chcą stworzyć przyciągające uwagę karty dań czy informacje o promocjach. PosterArtist oferuje wiele szablonów, które użytkownicy mogą łatwo dostosowywać do swoich potrzeb, wliczając w to dodawanie tekstu i obrazów.

Doskonałe wyniki produkcji dla nośników w formatach od A4 do A1+

Podobnie jak inne modele uznanej serii imagePROGRAF, tak i najnowsze urządzenie dostarczane jest wraz z darmowym oprogramowaniem Direct Print Plus, które pozwala użytkownikowi sprawdzać podgląd wydruku z plików wielu formatów (m.in. PDF, JPEG czy TIFF). Podgląd wydruku na ekranie urządzenia pozwala na proste, bezpośrednie drukowanie, bez uruchamiania dodatkowych aplikacji. Prosty wybór źródła papieru pozwala użytkownikowi przełączać się pomiędzy papierem z roli oraz arkuszami w wielu rozmiarach, w tym A4, A3 oraz A1+. Wbudowany automatyczny podajnik papieru (Auto Sheet Feeder, ASF) umożliwia nieprzerwany druk w formatach A3 i A4.

Wszystkie cztery tusze, wykorzystywane przez drukarkę, to kolorowe atramenty pigmentowe, wykorzystywane do osiągania najlepszej jakości druku i żywych, przyciągających oko barw. Dzięki nim proste staje się także drukowanie szczegółowych rysunków w wysokiej rozdzielczości. Niezależnie od tego, czy drukuje się w biurze, czy w domu, atramenty pigmentowe dbają o to, aby wszystkie cienkie linie i teksty zapisane niewielką czcionką były wyraźne i widoczne. W przypadku druku projektów outdoorowych atramenty pigmentowe gwarantują także większą wytrzymałość projektu.

Monitoruj zużycie mediów przy użyciu smartfona

Drukarka imagePROGRAF TC-20 jest wyposażona w duży zbiornik na atrament, który umożliwia nieprzerwaną pracę oraz wykorzystuje pojemniki atramentu o pojemności 70ml (kolory: czarny, cyjan, magenta, żółty), aby zredukować konieczność częstego uzupełniania tuszu. Przy wykorzystaniu aplikacji Canon Print Inkjet/SELPHY 2 użytkownicy mogą na ekranie swoich smartfonów sprawdzić, ile pozostało papieru oraz atramentu. Aplikacja daje także możliwość zainstalowania najnowszych sterowników, dzięki którym drukarka będzie działać sprawnie i bezpiecznie.

Pojemniki atramentu zostały opracowane w taki sposób, aby zapobiegać ewentualnym błędom podczas ich ponownego uzupełniania. Każdy pojemnik ma inny kształt, odpowiadający odmiennemu kolorowi. Dodatkowo pojemniki zostały przystosowane do szybkiej instalacji w drukarce – wystarczy włożyć je w odpowiednie miejsce, a ploter sam rozpocznie pobór atramentu; kiedy tusz się wyczerpie, pobór przerwie się automatycznie. Mechanizm ten chroni użytkownika także przed ewentualnym rozlaniem atramentu.

Używając opcji PIXMA Cloud Link we wspomnianej powyżej aplikacji można drukować dokumenty przechowywane w chmurze. Przykład? Rysunek stworzony w biurze i przesłany do chmury może być wydrukowany przez smartfona w tymczasowym biurze na placu budowy.

Urządzenia projektowane z myślą o środowisku

imagePROGRAF TC-20 wspomaga realizację idei zrównoważonego rozwoju dzięki wyraźnie niższemu poborowi prądu – to tylko 28W podczas produkcji. Faza transportu drukarek zakłada wykorzystanie mniejszej ilości opakowań, a butelki atramentu są wielorazowe. Dzięki tym cechom, a także dzięki użyciu odzyskiwanego plastiku do produkcji drukarek, imagePROGRAF TC-20 otrzymał w USA certyfikat środowiskowy „Gold EPEAT” – to najwyższy poziom, jaki w kontekście ekologicznym mogą uzyskać drukarki.

Dowiedz się więcej o najnowszym modelu z serii imagePROGRAF: https://www.canon.pl/business/products/wide-format-printers/imageprograf-tc-20.

Na podstawie informacji firmy Canon

 Produkcja: WebFabrika 1999-2024 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności