Pytania i odpowiedzi z Martinem Leitnerem z DURST GROUP AG na temat transformacji cyfrowejPoprzedni artykuł 

Martin Leitner
Martin Leitner

Tuż na początku nowego roku, nasz Product Manager ds. Etykiet i Opakowań Giętkich DURST GROUP AG, Martin Leitner, podzielił się swoją opinią na temat transformacji cyfrowej.

1. Proszę wyjaśnić, na jakim etapie transformacji – od konwencjonalnej do cyfrowej – znajduje się europejski rynek etykiet? A na poziomie światowym?

Moim zdaniem europejski rynek etykiet jest już w bardzo zaawansowanej fazie transformacji, ale wciąż bardzo szybko się zmienia. Rozwój ten dotyczy nie tylko Europy, ale można go również zaobserwować na całym świecie. Głównym powodem jest to, że dzisiejsze cyfrowe systemy produkcyjne są na niezwykle wysokim poziomie pod względem jakości i oferują bardzo konkurencyjny całkowity koszt posiadania. Właśnie dlatego w dzisiejszym kontekście coraz więcej klientów przenosi zadania z konwencjonalnych na cyfrowe i zastępuje maszyny fleksograficzne naszymi maszynami drukarskimi TAU. Spodziewam się, że ten trend się utrzyma, a nawet przyspieszy w kolejnych miesiącach i latach.

2. Jakie są Pana/Pani zdaniem najważniejsze argumenty na start w odniesieniu do transformacji cyfrowej?

Korzyści związane ze światem cyfrowym nie zmieniły się w ostatnich latach, ale pandemia COVID-19, wynikający z niej kryzys łańcucha dostaw i związana z nim inflacja przyspieszają branżę etykietową w kierunku bardziej cyfrowej produkcji. W szczególności łatwość obsługi i mniejsze zapotrzebowanie na siłę roboczą, szybka konfiguracja i produkcja skutkująca krótkim czasem dostawy, w połączeniu z mniejszą ilością odpadów, a tym samym mniejszym wpływem na środowisko, to kluczowe argumenty przemawiające za przekonaniem klientów do inwestowania w cyfrową transformację .

3. Seria Tau RSC została opracowana jako najbardziej wydajne i niezawodne rozwiązanie atramentowe. Co możesz nam powiedzieć o strategii i innowacjach firmy Durst, aby sprostać obecnym i przyszłym potrzebom rynku?

Naszą wizją jest przyspieszenie zmiany w kierunku cyfrowej i oszczędzającej zasoby branży etykiet, przy jednoczesnym poszanowaniu celów ekonomicznych naszych klientów, dostarczając wysokiej jakości systemy drukowania.

Nasza platforma RSC oznacza najwyższą jakość (natywna rozdzielczość 1200 x 1200 dpi, wysokie krycie i odporność na atrament, do 9 kolorów i 95% pokrycia Pantone), najlepszą wydajność (do 510 mm, do 100 m/min, przyjazny dla operatora proces E2E ) i przyszłościowy TCO (redukcja zużycia atramentu i energii, minimalna ilość odpadów produkcyjnych, zoptymalizowana obsługa oprogramowania 360 stopni). Połączenie tych trzech podstawowych aspektów sprawia, że Durst jest dostawcą numer jeden w zakresie rozwiązań do druku etykiet atramentowych.

4. Cyfrowy świat oferuje wysoki poziom wszechstronności. Jakie specjalne aplikacje stworzyli nasi klienci na całym świecie?

Nasi klienci nie przestają mnie zadziwiać. Dużo podróżowałem po pandemii COVID-19 i z satysfakcją widzę, że wykorzystują naszą technologię na wiele różnych sposobów. Począwszy od etykiet samoprzylepnych do wszelkiego rodzaju zastosowań, po specjalne projekty zabezpieczeń, które nasi klienci mogą wyprodukować tylko dzięki jakości i produktywności platformy RSC. Klienci produkują tuby, tabliczki samochodowe, koszulki termokurczliwe, saszetki, etykiety broszurowe i wiele innych zastosowań. Często klienci próbują przesuwać granice tego, co oczekiwaliśmy, że będzie możliwe, a śledzenie tych zmian jest niezwykle interesujące i satysfakcjonujące.

5. Czy jest jakieś specjalne zastosowanie (wymienione), w którym wiedza techniczna klienta odegrała decydującą rolę?

Jest ich kilka, ale najbardziej zadziwiają mnie projekty z dziedziny bezpieczeństwa. Zmienne kody i zmienny mikrotekst w połączeniu ze zmiennymi kolorami na specjalnych materiałach w celu uzyskania specjalnych efektów holograficznych, które są przeciwstawne, to tylko jeden przykład. Co więcej, jeśli takie projekty są nie tylko na kilka tysięcy, ale wielokrotnie na miliony etykiet, to wiem, że klient naprawdę znalazł się w wyjątkowym miejscu dzięki naszej technologii. W tym przypadku klient faktycznie stworzył nową kategorię, coś, co nie istnieje w przypadku innych technologii druku, a celem sukcesu jest dogłębne zrozumienie idealnego połączenia przygotowania do druku, zarządzania kolorami i technologii druku Dursts RSC.

6. Durst pracuje nad zwiększeniem możliwości zastosowania Durst Tau RSC. Czy są jakieś nowości na temat aplikacji IML lub rękawów, które mogłyby zostać wprowadzone na rynek?

W ciągu ostatnich kilku miesięcy kontynuowaliśmy współpracę z wybranymi klientami i wkrótce będziemy mogli ogłosić kolejny kamień milowy. W przypadku zastosowań takich jak rękawy termokurczliwe i etykietowanie form drukowanie jest tylko jednym małym elementem w produkcji produktu końcowego. Jeśli weźmiemy pod uwagę na przykład etykiety w formie, ważne jest zrozumienie zachowania się materiału podczas drukowania i przetwarzania, wpływu sztancowania i wreszcie procesu formowania, który ma duży wpływ na efekt końcowy . Jesteśmy przekonani, że w 2023 roku otwieramy się na jeszcze kilka aplikacji, które zapewnią naszym klientom jeszcze większe możliwości i sprawią, że będą niezwykle konkurencyjni.

Na podstawie informacji firmy DURST GROUP AG

 Produkcja: WebFabrika 1999-2023 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności