Firma Epson przekazuje kolejne drukarki EcoTank Fundacji Usaina Bolta na JamajcePoprzedni artykuł 

Firma Epson przekazała Fundacji Usaina Bolta kolejne 125 drukarek EcoTank ze stałym systemem zasilania w atrament, co daje łącznie liczbę 225 podarowanych urządzeń. Celem Fundacji jest tworzenie nowych możliwości poprzez edukację i rozwój kultury na Jamajce.

Sprzęt o wartości ponad 50 tys. euro został przekazany podczas uroczystości, która odbyła się w szkole podstawowej w New Providence na Jamajce. W spotkaniu udział wzięli: ambasador Epson, Usain Bolt, a także nowa dyrektorka szkoły podstawowej w New Providence, Olga Robinson Clarke, Fayval Clarke, Minister Edukacji i Młodzieży, oraz Winsome Wilkins, prezes Fundacji. New Providence to jedna z wielu szkół na Jamajce, która otrzyma urządzenie EcoTank. Będą one używane do drukowania ćwiczeń i materiałów edukacyjnych, do których wiele dzieci nie miało wcześniej dostępu. Wszystkie drukarki zostaną rozdzielone między szkoły podstawowe, aby wesprzeć je w edukacji wczesnoszkolnej.

Usain Bolt, będący od dwóch lat europejskim ambasadorem firmy Epson, przyjmując EcoTanki w imieniu swojej fundacji powiedział: „Moja organizacja skupia się głównie na edukacji wczesnoszkolnej - dlatego jest dla mnie bardzo ważne, aby przekazywać wiedzę dzieciom, kiedy najbardziej jej potrzebują i by wspierać ich edukację. Jesteśmy bardzo wdzięczni za to, że Epson pomaga nam już drugi rok z rzędu”.

„Podczas pandemii zauważyliśmy, że nie wszyscy nasi podopieczni mają dostęp do odpowiedniej technologii. Dzięki otrzymanym drukarkom więcej uczniów będzie miało dostęp do ćwiczeń potrzebnych na lekcjach” – skomentowała Fayval Williams, Minister Edukacji i Młodzieży Jamajki.

„Technologia ma ogromne znaczenie w procesie edukacji naszych dzieci. Wiele z nich nie może kupić książek, dlatego zapewnienie drukarek to świetny sposób, aby im pomóc” – dodała dyrektorka szkoły, Olga Robinson Clarke, mówiąc o zastosowaniu nowych urządzeń w szkole podstawowej w New Providence.

Firma Epson wspiera działania Usaina Bolta pomagające dzieciom w uzyskaniu jak najlepszego wykształcenia. Idzie to także w parze z realizacją czwartego Celu Zrównoważonego Rozwoju ONZ dotyczącego edukacji włączającej o wysokiej jakości.

„Epson jest globalnym liderem na rynku edukacji, a kluczową częścią naszej całościowej strategii jest jej wzbogacanie poprzez technologię. Mamy nadzieję, że dzięki tej darowiźnie dzieci z Jamajki będą mogły w pełni czerpać korzyści z nauki i realizować swój potencjał” – skomentowała Mary McNulty, dyrektor ds. PR i komunikacji w Epson Europe, która w imieniu firmy przekazywała drukarki. „Wspólnie można zrobić więcej, dlatego tak ważne są partnerstwa takie jak to i wiele innych na całym świecie wspierające nasz powszechny rozwój”.

Na podstawie informacji firmy Epson

 Produkcja: WebFabrika 1999-2024 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności