VORN, Zalando i Unity wraz z Kornit Digital tworzą „Alliance of the Willing” podczas Berlin Fashion WeekPoprzedni artykuł 

Kornit Digital (NASDAQ: KRNT) („Kornit” lub „Spółka”), światowy lider rynku zrównoważonej, cyfrowej mody na żądanie i technologii produkcji tekstyliów, ogłosił dziś partnerstwo z VORN – The Berlin Fashion Hub, Zalando i Unity – stworzenie „sojuszu chętnych” do przekształcenia branży poprzez „figitalną” modę z podejściem okrężnym.

Dziewięciu projektantów zostało poproszonych o stworzenie tych modowych kapsuł w ciągu zaledwie ośmiu tygodni, wykorzystując najnowsze innowacje technologiczne trzech partnerów sojuszu – łącząc potężne cyfrowe tworzenie produktów, projektowanie oparte na Web3, druk cyfrowy, wciągający okrągły projekt, renderowanie 3D i tworzenie awatarów. Wszystkie kolekcje są prezentowane wyłącznie podczas Berlin Fashion Week od środy 18 stycznia do piątku 20 stycznia w Bikini Berlin .

Wyzwanie następuje po wydarzeniach Kornit Fashion Week na całym świecie, które odbywają się tylko na stojąco, pokazując, jak cyfrowa produkcja na żądanie tworzy świat mody o niemal nieskończonej kreatywności. Program Akademii VORN, którego gospodarzem był Impact Hub Berlin, zapewnił twórcom dostęp do holistycznego zestawu narzędzi technologicznych – w tym zaawansowanego , jednoetapowego rozwiązania Kornit Presto MAX do zrównoważonego drukowania bezpośrednio na tkaninie. Niektórzy z wybitnych projektantów biorących udział w projekcie to projektantka kostiumów i mody Alexis Mersmann, Judith Bondy, artystka AR i NFT Ann-Britt Dittmar, berlińska reżyserka Tanja Bombach, Nina Jurcic, Olga Boncheva, artystka cyfrowa i projektantka mody Schirin Negahbani, Johann Erhardt i izraelski projektant Idan Yoav.

„Ta współpraca między czterema liderami branży jest tak wyjątkowa, ponieważ wynik jest sumą o wiele większą niż każda z jej poszczególnych części. To prawdziwy„ sojusz chętnych ”, który otwiera drzwi do kolekcji „phygital” zbudowanych na skrzyżowaniu cyfrowej mody , projektowanie 3D i produkcję na żądanie” — powiedział Omer Kulka, dyrektor ds. innowacji w firmie Kornit Digital. „Jesteśmy zaszczyceni, że możemy współpracować z VORN – The Berlin Fashion Hub, Zalando i Unity podczas Berlin Fashion Week, aby pokazać, co jest możliwe, gdy łączą się fizyczne i wirtualne światy mody”.

„Kiedy uruchamialiśmy Berlin Fashion Hub, naszym zamiarem było stworzenie środowiska B2B, które zainicjuje niezrównane innowacje w modzie i zrównoważonym rozwoju. Ponieważ Berlin jest jednym z najważniejszych światowych centrów mody i tekstyliów, nie ma lepszego miejsca do zademonstrowania udanej ekonomicznie cyrkularności w branży modowej” – powiedziała profesor Marte Hentschel, współzałożycielka VORN – The Berlin Fashion Hub. „Razem zmieniamy modę, aby napędzać zrównoważony rozwój i wykorzystywać twórczą moc zarówno fizyczną, jak i wirtualną. Jesteśmy dumni z tego, co udało się osiągnąć we współpracy z niesamowitą grupą projektantów, twórców i partnerów”.

Zarówno wystawa, jak i Showcase Evening Reception odbędą się w Biniki Berlin, Budapester Strasse 44, 10787 Berlin. Wszystkie dni są otwarte dla zwiedzających w wyznaczonych godzinach wystawowych . Zainteresowane strony powinny kontaktować się z Ingrid Van Loocke pod adresem ingrid@pr4u.be .

Na podstawie informacji firmy Kornit Digital

 Produkcja: WebFabrika 1999-2023 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności