NDigitec wprowadza na Bliski Wschód zalety technologii naświetlania CatenaPoprzedni artykuł 

Namma Int'l Digitec FZ LLC – znana jako NDigitec – to rodzinna firma założona w 2005 roku w Dubaju (ZEA). Jako lider branży w regionie MEA pod względem urządzeń produkcyjnych, liczby pracowników i zużycia metrów kwadratowych, dział przygotowania do druku firmy zapewnia kompletny pakiet usług – od naprawy plików po końcową obróbkę płyty fleksograficznej .

Zatrudniając łącznie 125 pracowników w dwóch oddziałach w Dubaju, zakładzie w Rijadzie (Arabia Saudyjska) i biurze w Erywaniu (Armenia), NDigitec oferuje również rozwiązania w zakresie druku cyfrowego, e-commerce, produkcję kreatywnych mediów i produkcję sprzętu wystawienniczego . Około 500 klientów w 25 krajach korzysta z wielu zaawansowanych kompetencji firmy, które obejmują również kompetencje online: platforma web-to-print DUBAIPRINT.COM z rozwiązaniami dla najszerszej gamy aplikacji drukarskich oraz FLEXOEASY.COM , bezprecedensowy platforma cyfrowa, która ułatwia tworzenie płyt fleksograficznych i umożliwia klientom dostęp do wysokiej jakości usług Prepress i Premedia z dowolnego miejsca na świecie.

Lider innowacji płytowych z dużymi ambicjami

NDigitec Prepress jest znany jako pionier innowacji, zawsze poszukujący najnowszych technologii produkcji płyt, aby wyprzedzać rozwój i dostarczać wiodące rozwiązania klientom będącym właścicielami marek na całym świecie. Około 55% rocznej produkcji płyt o powierzchni 50 000 m2 jest dostarczane do przemysłu opakowań giętkich, kolejne 25% trafia do segmentu tektury falistej, a pozostałe 20% jest dzielone między składane kartony i etykiety.

„Byliśmy pierwszą firmą zajmującą się przygotowaniem do druku w regionie, która wprowadziła technologię naświetlania LED do produkcji płyt fleksograficznych z nyloflex ® Flint Group NExT w 2016 roku” — powiedział Shahe Kavlakian , dyrektor wykonawczy ds . Kavlakian , który jako pionier zintegrowanych usług przygotowania do druku i drukowania położył podwaliny pod biznes na początku lat 90.

„Teraz po raz kolejny przejmujemy inicjatywę jako pierwsi, którzy zainstalowali system XSYS ThermoFlexX Catena-E; inwestycja, której dokonaliśmy, ponieważ wierzymy, że to rozwiązanie najlepiej pomoże nam odpowiedzieć na różnorodne wymagania klientów, przed którymi obecnie stoimy, i pozwoli nam kontynuować naszą globalną ekspansję”.

Poprawa jakości i redukcja odpadów

Zapewniając wysoką wydajność naświetlania LED w celu precyzyjnego odtwarzania obrazu, ThermoFlexX Catena-E 80 to otwarty system, który może przetwarzać płyty o rozmiarach do 1270 x 2032 mm (50 x 80”) i wszystkich grubościach dla każdego rodzaju druku fleksograficznego . Dzięki bardzo wysokiemu poziomowi automatyzacji, urządzenie można również łączyć z wywoływarką ThermoFlexX oraz myjką, suszarką i jednostkami lekkiego wykańczania Catena, aby uzyskać pełną produkcję płyt od końca do końca

line, opcja, którą NDigitec dokładnie ocenia w ramach swojej przyszłej strategii. Chociaż Catena-E 80 została zainstalowana w Dubaju, istnieją bardziej bezpośrednie plany modernizacji sprzętu ekspozycyjnego firmy w innych lokalizacjach.

„Efekt nowej jednostki Catena był bardzo zauważalny” — powiedział Shahe Kavlakian , który wyjaśnił więcej na temat kryteriów oceny technologii przez zespół. „Szukamy standaryzacji, trwałości, wydajności i stabilności w produkcji płyt; te aspekty są kluczowe dla utrzymania produktywności i jakości. Szczególnie w przypadku opakowań elastycznych utrzymanie jednolitej gęstości atramentu z doskonałym podświetleniem stanowi wyzwanie, ale dzięki systemowi Catena i naszemu własnemu rastrowaniu mikropowierzchni możemy zapewnić wyniki znacznie lepsze niż w przypadku innych rozwiązań LED”.

Wśród innych natychmiastowych korzyści odniesionych w Dubaju było zmniejszenie ilości odpadów w porównaniu z istniejącym systemem. „Catena-E zdecydowanie pomaga poprawić zrównoważony charakter naszej produkcji płyt, ponieważ możemy łączyć różne prace na tej samej płycie. Według naszych najnowszych szacunków ilość odpadów płyt spadła z około 26% do 16% i wiemy, że dzięki najnowszym diodom LED w maszynie zużycie energii również będzie mniejsze. Tak więc, zarówno z punktu widzenia ochrony środowiska, jak i kosztów, jest to wielka poprawa”.

Szybka i skuteczna realizacja

W przypadku każdej nowej technologii nieuchronnie pojawia się krzywa uczenia się, ale niemal plug'n'play charakter systemu Catena oznaczał, że jednostka była w pełni produkowana w NDigitec w ciągu tygodnia. Pan Kavlakian pochwalił prostotę projektu i interfejsu użytkownika, aw szczególności podkreślił możliwość zdalnego dostępu do elementów sterujących jednostki.

„Catena jest bardzo łatwa w obsłudze dzięki prostym instrukcjom i opcjom, więc szkolenie przebiegło dość szybko . Jest również wyposażony w funkcje zdalne, co oznacza, że kalibrację i regularne kontrole konserwacyjne można przeprowadzać bez konieczności obecności kogokolwiek na miejscu. Jest to oczywiście fantastyczna funkcja, ponieważ możemy uniknąć niechcianych przestojów, ponieważ nie musimy czekać na osobistą wizytę inżyniera” — powiedział.

Wspieranie przyszłego wzrostu

Patrząc w przyszłość, NDigitec ma poważne plany przejęcia większego udziału w światowym rynku. Aby osiągnąć ten cel, w 2020 r. otwarto nową, najnowocześniejszą fabrykę o powierzchni 50 000 m2 w Dubai Production City. Kolejny obiekt o powierzchni 3000 m2 działa jako inkubator dla projektów joint venture, których celem jest rozwój innowacji w produkcji druku fleksograficznego, uzupełniony o więcej inwestycje w najlepsze w swojej klasie technologie obrazowania, przetwarzania i badań przesiewowych.

„Oprócz natychmiastowych korzyści, których już doświadczyliśmy, technologia naświetlania ThermoFlexX Catena-E 80 zapewni nam stabilną platformę do budowy naszej przyszłej infrastruktury produkcji płyt, zachowania konkurencyjności i wsparcia naszej ambitnej strategii rozwoju” — podsumował Shahe Kavlakian .

Na podstawie informacji firmy XSYS

 Produkcja: WebFabrika 1999-2024 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności