Fujifilm podsumowuje targi RemaDays Warsaw 2023Poprzedni artykuł 

Przy maszynie Revoria Press PC1120 stoją: Agnieszka Głowacka – Business Development Manager POD w Fujifilm Poland i Manuel Ramirez – POD Applications Manager, Graphic Communication Division w Fujifilm Europe
Przy maszynie Revoria Press PC1120 stoją: Agnieszka Głowacka – Business Development Manager POD w Fujifilm Poland i Manuel Ramirez – POD Applications Manager, Graphic Communication Division w Fujifilm Europe

Tegoroczne targi RemaDays Warsaw zakończyły się dla firmy Fujifilm i jej partnerów handlowych dużym sukcesem. Goście zwiedzający wystawę mogli obejrzeć podczas pokazów „na żywo” kilka zaawansowanych rozwiązań przemysłowych z jej oferty, bazujących na technologii druku cyfrowego.

Na stoisku Fujifilm duże zainteresowanie wzbudzała cyfrowa maszyna Revoria Press PC1120 – egzemplarz targowy prosto ze stoiska trafi do drukarni Gomeo z Krakowa (umowę sfinalizowała firma DKS – autoryzowany dystrybutor maszyn Fujifilm). Podczas RemaDays Warsaw podpisany został przez Fujifilm kontrakt na dostawę kolejnej takiej maszyny do drukarni cyfrowej QPrint. Firma rozpoczęła też – jak podaje Agnieszka Głowacka, Business Development Manager POD w Fujifilm Poland – kilkadziesiąt kolejnych rozmów handlowych dotyczących tego innowacyjnego rozwiązania. Na stoisku prezentowana była też, po raz pierwszy w Polsce, maszyna typu flatbed – Acuity Prime 30 LED. Jeszcze przed targami oficjalnie została zaanonsowana współpraca Fujifim w obszarze rozwiązań produkcyjnych z jej nowym, autoryzowanym dystrybutorem – firmą Digipress. Pierwsza maszyna – ApeosPro C810, zaprezentowana na stoisku drugiej z wymienionych, została sprzedana przez nią do drukarni Rafael z Krakowa. Co więcej, był to pierwszy kontrakt na wdrożenie tego urządzenia nie tylko w Polsce, ale w całej Europie.

„Jesteśmy bardzo zadowoleni, że mogliśmy spotkać się z przedstawicielami branży poligraficznej i reklamowej, którzy licznie odwiedzili nasze stoisko – mówi Agnieszka Głowacka. – Spotkania te były dla nas owocnymi rozmowami i inspiracją do naszych kolejnych działań, dedykowanych tym sektorom rynku. Dla naszych gości były z kolei okazją do zapoznania się z naszymi najnowszymi, innowacyjnymi rozwiązaniami. Już po pierwszych pokazach rozpoczęliśmy wiele rozmów handlowych, co jest dla nas powodem dużej satysfakcji, dlatego nasz udział w tegorocznej edycji RemaDays Warsaw oceniamy bardzo pozytywnie”.

Olbrzymie zainteresowanie maszyną Fujifilm Revoria Press PC1120...

„Choć urządzenie to ma już pierwszych użytkowników w naszym kraju, jest stosunkowo nową propozycją w ofercie firmy Fujifilm – mówi Agnieszka Głowacka. – Jednak z pewnością to ta propozycja „skradła” serca naszych gości ze względu na ogromne możliwości, jakie oferuje”. Maszyna Revoria Press PC1120 umożliwia drukowanie w sześciu kolorach w jednym przebiegu: są to CMYK plus dwa dodatkowe do wyboru spośród sześciu dostępnych: białego, złotego i srebrnego, różowego czy toneru przezroczystego (dla podłoży gładkich bądź fakturowanych). „Jeszcze większe możliwości otwiera przed użytkownikami możliwość zastosowania w tej maszynie koloru białego, co może poszerzyć ofertę drukarni chociażby o drukowanie etykiet czy zadrukowywanie folii – mówi Agnieszka Głowacka. – Zadbaliśmy też o to, by procesy produkcyjne były w niej znacznie skrócone dzięki kolorom, które nanoszone są w jednym przebiegu. Oglądając wydruki z tej maszyny nasi goście nie mogli uwierzyć, że maszyna bazuje na technologii cyfrowej. Zapewnia ona bowiem jakość na poziomie offsetu, a możliwość drukowania tu unikatowych produktów końcowych może pozytywnie wpłynąć na rozwój biznesów”.

Revoria Press PC1120 może bowiem drukować różnego rodzaju akcydensy, opakowania, etykiety, książki, a także wysokiej jakości zdjęcia, albumy artystyczne itp. generując przy tym – jak podkreśla nie tylko producent, ale także użytkownicy maszyny - większe marże. „Jesteśmy przekonani, że już wkrótce ich liczba w naszym kraju znacząco wzrośnie – prognozuje Agnieszka Głowacka - prognozuje Agnieszka Głowacka - bo wiele naszych rozmów przeprowadzonych zarówno przez nas jak i naszych partnerów - Digipress i DKS - na to wskazuje. Warto wspomnieć, że prezentowana na RemaDays Warsaw maszyna Revoria Press PC1120 znalazła już użytkownika, co bardzo nas cieszy, bo jest kolejną już w naszym kraju. Dzięki staraniom firmy DKS już wkrótce rozpocznie ona pracę w krakowskiej drukarni Gomeo. Identyczna maszyna została też zakontraktowana przez nas m.in. do warszawskiej drukarni cyfrowej QPrint. Okazuje się bowiem, że jest ona doskonałą odpowiedzią na potrzeby rynku, dotyczące opłacalnej produkcji zarówno dużych jak i mniejszych nakładów w krótkim czasie, przy zapewnieniu stabilności drukowania i jego wysokiej jakości. Maszyna doskonale sprawdza się również w przypadku nietypowych, ciekawych rozwiązań, które mogą wyróżnić dany produkt. Można więc śmiało powiedzieć, że w przypadku tego urządzenia ograniczeniem może być jedynie wyobraźnia użytkownika, choć jesteśmy przekonani, że poznając bliżej to rozwiązanie, generować ono będzie coraz więcej ciekawych pomysłów. Dlatego serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy nie dotarli na targi do kontaktu z nami, by poznać je bliżej, a wszystkim naszym gościom dziękujemy za miłe spotkania i owocne rozmowy”.

R E K L A M A
…i premierami targowymi: ApeosPro oraz Acuity Prime 30 LED

Agnieszka Głowacka dodaje, że wśród wielu targowych premier te z oferty Fujifilm budziły szczególnie duże zainteresowanie. Podczas RemaDays Warsaw firma prezentowała bowiem dwie zupełnie nowe w jej ofercie maszyny: Acuity Prime 30 LED i ApeosPro. Druga z wymienionych była prezentowana na stoisku firmy Digipress, będącej nowym, autoryzowanym dystrybutorem rozwiązań marki Fujifilm w naszym kraju. Jej udziałem stał się też pierwszy kontrakt na dostawę ApeosPro C810 do drukarni z Polski – Rafael z Krakowa, która będzie zarazem jej pierwszym użytkownikiem w Europie. „Miło nam powitać Digipress w gronie dystrybutorów Fujifilm. Jej targowy debiut w roli naszego partnera handlowego wypadł znakomicie i mamy nadzieję na podtrzymanie tej dobrej passy również w kolejnych miesiącach i latach. ApeosPro, która od niedawna znajduje się w ofercie Digipress, to znakomity produkt dla współczesnego rynku pełnego wyzwań i zawirowań, więc jesteśmy przekonani, że kolejne jej wdrożenia są kwestią czasu” – mówi Agnieszka Głowacka.

Maszyna ApeosPro pracuje w technologii 10-bitowej, co – jak podkreśla producent – pozwala na uzyskiwanie ponad miliarda barw na realizowanych na niej wydrukach. „Jest to jedyna maszyna z tego sektora rynku, wyposażona w głowicę LED – mówi Agnieszka Głowacka. – Urządzenie cechują wysoka jakość i stabilność druku, ale też - co obecnie ma ogromne znaczenie – niższe zużycie materiałów i energii”.

Na stoisku firmy Fujifilm – po raz pierwszy w Polsce – została zaprezentowana również maszyna typu flatbed, dedykowana firmom z segmentu wielkoformatowego druku cyfrowego – Acuity Prime 30 LED. „Oferuje ona wysokiej jakości druk na bardzo szerokiej gamie podłoży sztywnych (posiada bowiem płaski stół) oraz giętkich – mówi Wojciech Bartczak, Senior Area Sales Manager w Fujifilm Poland.– A takich rozwiązań, które zwiększają możliwości produkcyjne, poszukują obecnie klienci. Co więcej – jest dostępna aktualnie w atrakcyjnej cenie, co jeszcze bardziej podnosiło zainteresowanie tym rozwiązaniem, bo gwarantuje użytkownikom szybszy zwrot z inwestycji. Rozpoczęliśmy więc szereg rozmów handlowych, przed nami testy z klientami, zatem jesteśmy przekonani, że już wkrótce maszyny te rozpoczną pracę w polskich drukarniach. Acuity Prime 30 LED może bowiem tworzyć różnorodne, atrakcyjne produkty drukowane, które dobrze wyglądają zarówno z daleka jak i z bliska, a możliwość drukowania białymi i bezbarwnymi atramentami pozwala wytwarzać na niej wysokiej jakości i kreatywne prace, a tego rodzaju produkty są dla rynku szczególnie atrakcyjne. Klienci bowiem poszukują, co również pokazały targi, możliwości tworzenia prac niestandardowych, wyróżniających się od innych, bo to zapewnia użytkownikom przewagę konkurencyjną. Acuity Prime 30 LED może być doskonałym narzędziem do tego typu aplikacji. Naszych gości wręcz zachwycały wydruki z tego urządzenia i wszystko to sprawiło, że jego premierę w naszym kraju możemy uznać za udaną”.

Na podstawie informacji Poligraficznej Agencji Informacyjnej

 Produkcja: WebFabrika 1999-2024 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności