hubergroup Print Solutions wprowadza na rynek farby offsetowe zwojowe do opakowań żywnościPoprzedni artykuł 

MGA FOOD NEWS i MGA EVOLUTION to pierwsze zwojowe farby offsetowe do opakowań na żywność.
MGA FOOD NEWS i MGA EVOLUTION to pierwsze zwojowe farby offsetowe do opakowań na żywność.

Opakowania papierowe stają się coraz bardziej popularne w sektorze spożywczym ze względu na ich dobrą przetwarzalność. Teraz z tego rosnącego popytu mogą skorzystać również drukarnie zwojowe, ponieważ hubergroup Print Solutions wprowadza na rynek pierwsze farby coldsetowe i heatsetowe do papierowych opakowań żywności. Podczas gdy drukarnie mogą w ten sposób uruchomić kolejny segment produkcji, przemysł spożywczy otrzymuje nową szansę na projektowanie zrównoważonych opakowań papierowych w barwny i kreatywny sposób. Farby serii MGA FOOD NEWS i MGA EVOLUTION, bez zawartości olejów mineralnych i o niskiej migracji, będą początkowo dostępne w Europie i Azji.

Dotychczas farby offsetowe o niskiej migracji mogły być stosowane jedynie w offsetowym druku arkuszowym. Drogę do wprowadzenia tej innowacji w druku zwojowym utorował nowy system spoiw opracowany przez hubergroup. Thomas Stumpf, dyrektor działu offsetu zwojowego, wyjaśnia: "Z pomocą specjalnego spoiwa oraz starannego doboru surowców i metod produkcji udało nam się opracować pierwsze farby offsetowe zwojowe o niskiej migracji i niskim zapachu własnym. Ponieważ bezpieczeństwo i zrównoważony rozwój są naszymi priorytetami, ściśle współpracowaliśmy z naszymi ekspertami od offsetu arkuszowego, którzy od wielu lat opracowują farby do opakowań żywności." Oprócz dokładnych prac laboratoryjnych, hubergroup przeprowadził obszerne testy praktyczne we współpracy ze znanymi właścicielami marek, drukarniami i producentem papieru specjalnego DREWSEN.

Dzięki nowym farbom drukarskim po raz pierwszy możliwe jest produkowanie w dużych ilościach opakowań papierowych spełniających wymogi żywnościowe przy użyciu druku czterobarwnego w technice offsetu zwojowego. Producenci żywności mogą więc ubarwić swoje opakowania, np. odwzorowując na nich swoje produkty zgodnie z naturą. Można realizować, nawet w niewielkich nakładach, wzory opakowań zmieniające się sezonowo lub regionalnie, co pozwali sprzedawcom na jeszcze większą kreatywność w zakresie opakowań.

Zarówno seria MGA FOOD NEWS coldset jak i seria MGA EVOLUTION heatset są idealne do produkcji opakowań pieczywa, fast foodów takich jak hamburgery czy wrapy oraz produktów delikatesowych, a także do produkcji wszystkich innych opakowań papierowych w sektorze spożywczym. Drukarnie mogą stosować nowe serie farb na wszystkich dostępnych na rynku maszynach coldsetowych lub heatsetowych, a podczas wdrażania będą wspierane przez zespół serwisowy hubergroup.

Na podstawie informacji firmy hubergroup

 Produkcja: WebFabrika 1999-2023 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności