ABB otwiera globalne centrum badawczo-rozwojowe (R&D) dla przemysłu celulozowo-papierniczego w Dundalk w IrlandiiPoprzedni artykuł 

Otwarcie ABB Dundalk R&D Centre w Irlandii
Otwarcie ABB Dundalk R&D Centre w Irlandii

Nowe Centrum Badawczo-Rozwojowe ABB w Dundalk, warte wiele milionów dolarów, jest sercem automatyzacji i cyfrowej oferty ABB dla sektora i będzie miejscem ciągłej ewolucji Systemu Kontroli Jakości (QCS) ABB. Nowe pomysły i produkty będą pilotowane i zarządzane w pakiecie aplikacji poprawiających jakość w złożonym świecie papiernictwa, w którym producenci często mają trudności ze zrównoważeniem ciągle zmieniających się zmiennych w celu wyprodukowania papieru zgodnie z określonymi specyfikacjami klientów. Obejmuje to rozwiązania do pomiaru, regulacji, optymalizacji i kontroli jakości, gdy wstęga papieru przechodzi przez maszynę papierniczą, tworząc produkty końcowe, w tym papier i tekturę.

Wizją ABB dla centrum jest opracowanie rozwiązań, które odpowiadają światowym trendom i mogą sprostać celom zrównoważonego rozwoju szybko rozwijającej się branży. Na przykład nowy QCS może potencjalnie zmniejszyć roczne straty (straty produkcyjne) o dwa procent lub więcej na maszynę papierniczą. Może to wpłynąć na cele zakładu w zakresie zrównoważonego rozwoju, zmniejszając również roczne emisje dla każdej maszyny o te same dwa procent, czyli 1,1 kt CO2, przy założeniu emisji 57 kt CO2 dla typowej maszyny do produkcji papieru/tektury/bibułki.

Projekt ten jest wspierany przez rząd irlandzki za pośrednictwem IDA Ireland.

„To bardzo pożądana inwestycja w Louth i całym regionie, która potwierdza, że ten obszar jest doskonałym miejscem do prosperowania i rozwoju firm” — powiedziała Dara Calleary TD, minister ds. promocji handlu i transformacji cyfrowej. „Nowe centrum ABB w Dundalk będzie wspierać postęp technologiczny w przemyśle celulozowo-papierniczym, tworząc do 30 nowych miejsc pracy dla wysoko wykwalifikowanych pracowników. Nowy ośrodek badawczo-rozwojowy zapewni ekscytującą przestrzeń dla innowacji, aby pomóc producentom papieru w takich obszarach, jak redukcja odpadów, redukcja emisji, w tym znalezienie nowych sposobów osiągnięcia celów zrównoważonego rozwoju. Rząd bardzo wspiera wszelkie nowe innowacje, które pomagają nam osiągnąć nasz cel, jakim jest ochrona przyszłości naszej planety. Podziękowania dla ABB za ich ciągłe inwestycje w Irlandii. Gratuluję całemu zespołowi i życzę wszystkiego najlepszego w tym ekscytującym nowym rozdziale.”

Centrum będzie wykorzystywać nowoczesne technologie, takie jak wytwarzanie addytywne (drukowanie 3D), roboty współpracujące i rozszerzona/wirtualna rzeczywistość do szkoleń i świadczenia usług w terenie, aby lepiej sprostać potrzebom zespołu rozwoju celulozy i papieru ABB. Witryna będzie również zawierać nowe centrum szkoleniowe, które zapewni wsparcie w zakresie rozwoju umiejętności zarówno dla ABB, jak i klientów, umożliwiając więcej międzybranżowych partnerstw i współpracy.

„Działalność celulozowo-papiernicza ABB rozwija się z roku na rok, a ta inwestycja w rozwój naszych systemów kontroli jakości pozwoli nam utrzymać pozycję lidera na światowym rynku i popchnąć branżę do przodu dla następnej generacji producentów papieru” — powiedział Joachim Braun, Division President, Process Przemysł, ABB. „Ponieważ Irlandia znajduje się w pierwszej dziesiątce krajów UE pod względem innowacji i może pochwalić się czwartym co do wielkości międzynarodowym udziałem siły roboczej w UE, jest to idealna lokalizacja dla naszego nowego ośrodka badawczo-rozwojowego. Bazując na tej bazie, będziemy nadal rozwijać przyszłość branży i wprowadzać nowe technologie, aby sprostać zmieniającym się potrzebom naszych klientów”.

„ABB jest czołowym pracodawcą w Dundalk od 40 lat” – powiedziała Mary Buckley, Interim CEO, IDA Ireland. „To nowe centrum badawczo-rozwojowe stanowi znaczącą ekspansję i jest bardzo zgodne z filarem zrównoważonego rozwoju IDA Ireland, który ma kluczowe znaczenie dla naszej obecnej strategii. Życzę firmie ABB powodzenia w tej wielomilionowej inwestycji.”

IDA Ireland została pierwotnie utworzona, aby pomóc przyciągnąć inwestycje zagraniczne do kraju i ma powiązania z ABB sięgające lat 80-tych. Wspierana przez rząd autonomiczna agencja państwowa, organizacja nadal wspiera firmy w dostępie do wykwalifikowanych i zróżnicowanych irlandzkich talentów poprzez stowarzyszenia uniwersyteckie i zawodowe.

„To nowe centrum reprezentuje dumne dziedzictwo i obecność ABB w Irlandii, która jest dla nas niezwykle ważna” — powiedział Michael Kerley, Globalny Menedżer ds. Technologii w ABB Pulp & Paper w Dundalk. „Oprócz bycia ośrodkiem innowacji technologicznych w przemyśle celulozowo-papierniczym, nowe centrum będzie odgrywać istotną rolę w tworzeniu do 30 miejsc pracy na wysokim szczeblu w ciągu najbliższych trzech do pięciu lat, wzmacniając w ten sposób pulę talentów w Irlandii i wspieranie lokalnej gospodarki”.

Dundalk jest jednym z czterech głównych centrów badawczo-rozwojowych ABB w branży celulozowo-papierniczej na świecie, obok Bangalore, Singapuru i Sztokholmu. Będzie również służyć jako biuro sprzedaży i serwisu firmy ABB Robotics & Discrete Automation, która jest obecna w Irlandii od 25 lat. Obiekt będzie stanowić doskonałą bazę do rozwijania nowych sposobów współpracy między obszarami biznesowymi w celu lepszej obsługi klientów. W Irlandii ABB zatrudnia około 180 pracowników w pięciu lokalizacjach.

Rekrutacja jest w toku i powiększy istniejącą siłę roboczą o ponad 40 multidyscyplinarnych członków R&D z ponad 12 różnych narodowości, aby stworzyć zespół ról opartych na STEM, składający się z ekspertów w dziedzinie fizyki, inżynierii, elektroniki, mechaniki, oprogramowania, zarządzania projektami i sprzedaży.

Na podstawie informacji firmy ABB

 Produkcja: WebFabrika 1999-2023 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności