Heidelberg prezentuje Versafire EV - nową cyfrową maszynę do kreatywnych zastosowań komercyjnychPoprzedni artykuł 

W firmie JD Druck maszyna Versafire EV pracuje na testach. Matthias Pflanz, asystent zarządu, jest zachwycony jej zwiększonymi możliwościami. Na 17-calowym ekranie może w prosty sposób wprowadzić podstawowe ustawienia.
W firmie JD Druck maszyna Versafire EV pracuje na testach. Matthias Pflanz, asystent zarządu, jest zachwycony jej zwiększonymi możliwościami. Na 17-calowym ekranie może w prosty sposób wprowadzić podstawowe ustawienia.

Ulepszenie nowej generacji maszyn do druku cyfrowego Versafire jest w pełni ukierunkowane na korzyści dla klientów i wymagania rynku. Dzięki Versafire EV (elektrofotografia i wszechstronność) firma Heidelberger Druckmaschinen AG (Heidelberg) oferuje naprawdę wszechstronny cyfrowy system produkcyjny, przeznaczony zarówno dla początkujących użytkowników, jak i dla doświadczonych dostawców usług druku cyfrowego.

„Versafire EV zapewnia naszym klientom elastyczny system produkcyjny, który został specjalnie zaprojektowany tak, aby idealnie odpowiadać wymaganiom branży poligraficznej, i który może być wykorzystany do dalszego udoskonalania cyfrowego modelu biznesowego w wyniku dywersyfikacji i optymalizacji” - wyjaśnia Stephan Plenz, członek zarządu odpowiedzialny za technologię cyfrową w firmie Heidelberg.

Wyróżniać się efektami specjalnymi

Dzięki nowemu tonerowi „niewidoczna czerwień”, Versafire EV oferuje teraz w sumie pięć kolorów specjalnych. Wraz z białym, tonerem bezbarwnym, neonowym żółtym i neonowym różowym, „niewidoczna czerwień” zapewnia dodatkowe możliwości. W świetle dziennym ma lekko błyszczący efekt, a w świetle ultrafioletowym toner świeci jasno czerwono. Użycie „niewidocznej czerwieni” zapewnia ochronę przed kopiowaniem i jest szczególnie odpowiednie dla aplikacji istotnych dla bezpieczeństwa. Pięć kolorów specjalnych umożliwia szeroki wybór kreatywnych aplikacji, takich jak drukowanie świecących plakatów, zaproszeń, biletów wstępu, opasek na rękę, jaskrawych broszur reklamowych i elementów zabezpieczających na drukowanych produktach.

Nowy Versafire EV jest w stanie najpierw kłaść biel, a następnie kolory CMYK, tworząc mocne, luminescencyjne obrazy podczas drukowania na kolorowych podłożach i uzyskując nowe, niezwykłe efekty. Tam, gdzie wcześniej wymagane było kilka procesów, wszystko odbywa się teraz za jednym razem.

Wysoka jakość i precyzyjne wydruki

Nowa automatyczna kalibracja w linii i pasowanie zapewniają wysoki stopień stabilności, precyzji i lepszej jakości. Bezpośredni pomiar koloru i automatyczna kalibracja odbywają się przed procesem drukowania i zapewniają stałą stabilność koloru całego nakładu. Najwyższą jakość obrazu uzyskuje się dzięki rozdzielczości zwiększonej do 4800 × 2400 dpi.

Versafire EV drukuje z prędkością 85 lub 95 stron A4 na minutę i przetwarza podłoża o gramaturze do 360 g/m.kw., zapewniając wysoką wydajność. Co więcej, system może drukować banery do długości 700 mm (dupleks) i do 1260 mm (simpleks).

Jeszcze lepsza integracja dzięki nowemu interfejsowi Prinect Digital Frontend

Prinect Digital Frontend (DFE) opracowany przez Heidelberga i unikalny w branży mediów drukowanych, umożliwia inteligentną integrację z procesami druku cyfrowego i offsetowego. Korzystając z DFE, system Versafire EV można łatwo zintegrować z istniejącym procesem produkcyjnym w drukarni, jednocześnie znacznie szybciej przetwarzając zmienne dane drukowania.

Ponadto dostępny jest nowy 17-calowy ekran dotykowy, który umożliwia przejrzysty przegląd wszystkich danych maszynowych i rodzajów papieru, zapewniając łatwą obsługę.

Klienci otrzymują również oprogramowanie do sterowania ustawieniami mediów - narzędzie Media Management Tool. Wspomagany przez asystenta interfejs użytkownika umożliwia znaczne ograniczenie czasu i pracy niezbędnej do ustawienia podłoża. Wszystkie ustawienia można zapisywać, eksportować i importować, a także ładować na inne maszyny z serii Versafire.

Pierwszy użytkownik JD Druck oferuje teraz swoim klientom jeszcze więcej możliwości

JD Druck GmbH w Lauterbach w Hesji jest idealną firmą do testowania nowej maszyny Versafire EV. Drukarnia koncentruje się na wyjątkowej obsłudze klienta i najwyższej jakości od ponad 125 lat. Obecnie 65 pracowników produkuje produkty poligraficzne z wykorzystaniem technologii offsetowej i druku cyfrowego dla renomowanych agencji i klientów z różnych gałęzi przemysłu, a także dla wydawców. Drukarnia koncentruje się na druku reklamowym, ale wykonuje także mniejsze zlecenia segmentu opakowań i displaye POS. Działa na terenie Niemiec, Austrii, Szwajcarii i Luksemburga. „Wkroczyliśmy w sektor druku cyfrowego bardzo wcześnie i wierzę w możliwości, jakie niesie ze sobą personalizacja i indywidualizacja” - potwierdza dyrektor zarządzający Jörg Göttlicher. Przejął drukarnię od swojego ojca w 1991 roku i systematycznie rozwija firmę. Widać to, gdy spojrzy się na maszyny w dziale druku cyfrowego. Wszędzie można znaleźć różne modele Heidelberg Versafire. Pod koniec stycznia JD Druck rozpoczął testowanie nowego Versafire EV i jest w stanie bezpośrednio porównać wydajność z poprzednimi modelami. „Versafire EV zmierza we właściwym kierunku i już po tym krótkim czasie możemy dostrzec bardzo pozytywne rezultaty” - potwierdził Jörg Göttlicher. Zapytany o najlepsze nowe funkcje, operator Steffen Möller wskazał na poprawioną łatwość obsługi dzięki nowemu podajnikowi z klapką, co oznacza, że wkładanie banera jest teraz znacznie łatwiejsze. „Ponadto większy 17-calowy ekran dotykowy znacznie ułatwia konfigurowanie podstawowych ustawień”. Jest również zadowolony z automatycznego pasowania inline i dobrej stabilności kolorów zapewnianych przez nowe wbudowane czujniki.

„Możliwość drukowania białego koloru jako pierwszego jest super. Oszczędza nam to operacji drukowania oraz tworzy wspaniałe efekty i jakość na kolorowym papierze”, mówi entuzjastycznie Möller.

Dzięki wielu certyfikatom Deutsche Post, JD Druck zdobył bardzo dobrą reputację w branży druku cyfrowego dzięki usługom direct mailingowym i tradycyjnym. „Zaufaliśmy najnowocześniejszej technologii druku i wysoce zmotywowanym pracownikom” - wyjaśnia Jörg Göttlicher. „Obejmuje to kompleksową obsługę sklepów B2B, szybką dostawę i usługi logistyczne. Produkujemy małe zlecenia i pilne prace, a także spersonalizowane produkty za pomocą druku cyfrowego, a większe nakłady i łączenie zleceń na maszynach offsetowych. „Na hali maszyn znajduje się pięciokolorowa maszyna Speedmaster XL 105 z lakierowaniem, a dział introligatorski ma cztery maszyny Stahlfolder do złamywania, linię do oprawy szytej Stichmaster i dwie maszyny do cięcia Polar. Latem zainstalowana zostanie także sztanca Easymatrix.

Na podstawie informacji firmy Heidelberg Polska Sp. z o.o.

 Produkcja: WebFabrika 1999-2024 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności