HP Reinvent 2019 – HP prezentuje nowe rozwiązania druku w środowisku biurowymPoprzedni artykuł 

HP Reinvent, to największe w historii firmy wydarzenie dedykowane jej globalnym Partnerom. Podczas konferencji HP Inc. zaprezentowało innowacje w zakresie urządzeń drukujących dla biznesu, które z łatwością integrują się z nowoczesnym miejscem pracy.

- Nieustannie pracujemy nad nowymi produktami i rozwiązaniami, które chcemy oferować naszym Partnerom. Zarówno tym, z którymi dopiero rozpoczynamy współpracę, jak i naszym wieloletnim Klientom – powiedział Tuan Tran, Dyrektor Generalny oraz Dyrektor Działu Rozwiązań Druku Biurowego w HP. – Nasze portfolio, obejmujące inteligentne usługi, zabezpieczenia, drukarki oraz urządzenia wielofunkcyjne, dostarcza firmom zarówno to, czego potrzebują dziś, ale też to czegobędą potrzebować w przyszłości– dodał Tuan Tran.

Inteligentne rozwiązania i usługi

Wśród produktów zaprezentowanychna HP Reinvent znalazł się rozszerzony pakiet rozwiązań i usług, zaprojektowanych z myślą o komforcie Klientów. Należą do nich:

Aplikacja JetAdvantage– to pakiet narzędzi do tworzenia i wdrażania łatwego w obsłudze obiegu dokumentów opartego na chmurze. Dzięki szerokim możliwościom edycji aplikacja pozwala na dostosowanie urządzeń wielofunkcyjnych HP tak, aby oferowały użytkownikom usługi zgodne z ichpotrzebami oraz indywidualnym stylem pracy. W ten sposób firmy oszczędzają czas i pieniądze – przetwarzającdane na papierze równie szybko i sprawnie, jak w świecie cyfrowym. HP planuje rozszerzyć możliwości JetAdvantage zapowiadając integrację rozwiązania z 35 aplikacjami (latem 2019 roku)oraz nawiązanie współpracy z ponad 200 partnerami.

Smart Device Services (SDS)– to technologia oparta na chmurze, która pozwala zdalnie rozwiązywać niektóre z problemów technicznych, dzięki czemu wskaźnik napraw przy pierwszej wizycie wzrasta o 5-10 proc. (osiągając nawet 95 proc). Usługa pozwala przewidzieć awarię kluczowych komponentów i wdrożyć procesy naprawcze, chroniąc urządzenie przed przestojem. HP SDS to także redukcja kosztów – nawet o 15 proc, jak wskazują partnerzy korzystający z rozwiązania od HP.

Lider w dziedzinie bezpieczeństwa drukarek

Według badań przeprowadzonych przez HP, 83 proc. respondentów korzysta z narzędzi chroniących ich komputery, 55 proc. urządzenia mobilne, a zaledwie 41 proc. urządzeń drukujących ma zabezpieczone sieci z których korzysta– stosuje kontrolę dostępu, chroni dane.Coraz więcej pytań ofertowych zawiera jednak zwiększone wymagania w zakresie bezpieczeństwa drukarek.

HP to jedyna firma zajmująca się rozwiązaniami druku, która spełnia wymagania NIST (National Institute of Standards and Technology) w zakresie ochrony przed cyberprzestępczością. Program Bug Bounty, w którym przyznawane są nagrody za wykrywanie błędów czy wbudowany system monitorowania urządzeń pod kątem złośliwego oprogramowania z funkcją automatycznej naprawy, to tylko niektóre z narzędzi oferowanych przez HP.

HP tojedyny producent z certyfikatem SD-PAC, który potwierdza,że na etapie projektowania oraz testowaniaoprogramowania dla druku stosowane są najlepsze praktyki zarządzania cyklem życia produktu.CertyfikacjaobejmujeHP FutureSmart, HP JetAdvantage Security Manager, HP Access Control, HP JetAdvantageSecurePrinti HP JetAdvantage Insights.

Firma HP niezmiennie kładzie nacisk naszkolenia z zakresu bezpieczeństwa oraz certyfikacje oferowanych produktów i rozwiązań. Obecnie rozbudowuje narzędzia ułatwiającedostęp do urządzeń końcowych oraz przygotowanie ofert dostosowanych do indywidualnych potrzeb klientów. Dotychczas firma przeprowadziła szkolenia w zakresie bezpieczeństwa dla ponad 700 Partnerów.

Jeszcze lepsza oferta urządzeń wielofunkcyjnych

Firma HP przedstawiła także rozbudowaną linię urządzeń wielofunkcyjnych oraz drukarek o jeszcze większej wydajności i komforcie obsługi w środowisku biurowym.

Nowa odsłona serii dedykowanych wydrukom w formacie A4:

Seria 400 została wyposażona w nowe oprogramowanie SOL dla jeszcze skuteczniejszej ochrony oraz toner zmniejszający zużycie energii o 18-22 proc., co sprawia, żeurządzenia z tej serii mająnajniższy ślad węglowy w swojej klasie.

Seria 500, w nowej odsłonie, oferuje o 30 proc. wyższą efektywność energetyczną od urządzeń poprzedniej generacji.

Seria 600 pomaga Partnerom podnieść marżę na wykonywanych usługachdzięki zastosowaniu:

Cartridge Access Control– kontrola lub blokada dostępu do kasety z tonerem, gwarantujące efektywność zużycia.

Sensory,w połączeniu z kontrolą dostępu do pojemnika z tonerem, pozwalają na obniżenie kosztów serwisowania nawet o12 proc.

Ulepszone prowadnice tacyograniczają ryzyko zacięcia papieru o 25 proc.

HP EcoSmart LaserJetdołącza do portfolio ekologicznych urządzeń HP. Drukarka oferuje nawet o 29 proc. wyższą efektywność energetyczną w porównaniu z poprzednimi modelami firmy. Czarny toner HP EcoSmart o niższej temperaturze topnienia, będzie dostępny w drukarkach monochromatycznych LaserJet z serii 400 i 500.

HP rozbudowuje ofertę drukarek z rodzinyLaserJet A3:

Serie LaserJet 700 i 800–zyskały nowe modelededykowane dla małych i średnich firm, wyposażone w zaawansowane zabezpieczenia chroniące dane i dokumenty Klientów.

Nowe drukarkiLaserJet A3–(M751 i E75245)to pierwsze jednofunkcyjne drukarki LaserJet, które oferuje energooszczędną technologię tonerową JetIntelligence.

Ulepszone oprogramowanie – stanowi uzupełnienie oferty sprzętowej HP oraz wychodzi naprzeciw potrzebom rynku, umożliwiając, m.in. wprowadzanie indywidualnych limitów do wewnętrznego ewidencjowania zadań oraz oferując zaawansowane funkcje kopiowania oraz klonowanie konfiguracji tak, aby proces instalacji nowych urządzeń był jeszcze prostszy.

Dostępność

HP A4 EcoSmart LaserJet 500 i 600oraz A3 LaserJet 700 i 800będą dostępne od 1 maja 2019 r. u wybranych dystrybutorów firmy HP.

HP A4 400 będzie dostępna od 1 czerwca 2019 r.

Druk przyjazny środowisku

Podczas HP Reinvent, firma przedstawiła wizję działań opartych na zasadach zrównoważonego rozwoju. Zgodnie z deklaracją, strony wydrukowane na urządzeniach HP mają w jak najmniejszy sposób oddziaływać na środowisko naturalne.Rozwiązania zaprojektowane z troskę o ekologię mają objąć także portfolio dla biznesu. W 2016 roku, na dwa lata przez zakładanym terminem realizacji, firma osiągnęło jeden ze swoich celów – zredukowało do zera wpływ produkcji papieru HP na wycinanie lasów. Do 2020 roku działania te mają objąć także opakowania papierowe

Na podstawie informacji firmy HP Inc

 Produkcja: WebFabrika 1999-2019 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności