Ostanie tegoroczne seminarium z cyklu Atrium RoadShow przyciągnęło najwięcej uczestników ze wszystkich jesiennych spotkań. Wypełniona po brzegi sala Hotelu Best Western Premier gościła właścicieli drukarni nie tylko z regionu.
Cześć wykładów rozpoczął Volker Lienig z firmy Mutoh, który podczas ponad godzinnego wystąpienia szczegółowo omówił całą linię urządzeń ValueJet oraz nowych atramentów Nano-Resin UMS. Ekonomiczne plotery Zenith przedstawił specjalista z firmy Atrium. Z kolei o materiałach produkcyjnych opowidział przedstawiciel Ikonos. Na koniec o korzyściach web-2-print i możliwościach integracji z bankiem zdjęć opowiedział Michał Szylar z Fotolia Polska.
Cześć pokazowa cieszyła się dużym, aktywnym zainteresowaniem ze strony uczestników. Pytaniom nie było końca. Kolejne spotkania z tego cyklu już w styczniu i lutym 2014.
Nano-Resin
Mutoh NanoResin UMS to 4-generacji tusze do wielkoformatowych ploterów drukujących. Atramenty te powstały na bazie mieszanki żywic, a ich specjalna formuła oparta jest na kombinacji najlepszych cech atramentów eko-solwentowych, mild-solwentowych. Atramenty te przeznaczone są do wszystkich maszyn (nawet starszych) „eko” i „mild” serii ValueJet, Rockhopper, Spitfire, Blizzard a nawet do ploterów innych marek!
Nowe atramenty oferują także szeroki gamut barw pokrywający 83% palety PANTONE C. Dla użytkownika efektem tego będą wydruki o nasyconej kolorystyce z zachowaniem połysku. Dla drukarza atramenty oferują druk z wysoką prędkością i wysoką rozdzielczością oraz znikomy nakład pracy przy obsłudze konserwacyjnej drukarki. Mutoh NanoResin UMS pozwolą na druk na wszelkich elastycznych podłożach powlekanych i niepowlekanych takich jak: papiery, banery, folie samoprzylepne, backlity, blockouty, tapety i inne.
Ploter Zenith KM 3200 to jeden z najciekawszych ploterów twardo-solwentowych o szerokości 3.20 metra. Łączy w sobie kilka cech takich jak niska cena zakupu, niskie koszty eksploatacji, wysoka jakość i prędkość druku, stabilność pracy. Ploter ten zdecydowanie wyróżnia się na tle innych maszyn tzw. „ekonomicznych”. Powodem tego jest jakość japońskich i amerykańskich podzespołów.
Dzięki zastosowaniu w ploterze najnowszej generacji, 8 głowic piezoelektrycznych Konica Minolta 512 o 42 piko litrowej kropli ploter osiąga wysoką jakość druku. Dostępne są rozdzielczości druku od produkcyjnego trybu 180 x 720 dpi do wysoko jakościowego 360 x 720 dpi. Dla porównania większość wschodnich ploterów wyposażonych jest w głowice o 2-krotnie niższej, fizycznej rozdzielczości. Dla porównania, druk w 4 pasach na takim ploterze jest jednoznaczny z drukiem w 2 pasach na ploterze KM 3200. Dodatkowo inżynierowie zminimalizowali efekty siania i nierównych krawędzi, często występujących w innych, dalekowschodnich maszynach. Warto wspomnieć także, że ploter ten posiada zaawansowane systemy ochrony głowic.