XXVII Poligraficzne Konfrontacje pt. "Dotacje na innowacje w poligrafii 2014-2020"Poprzedni artykuł 

Stowarzyszenie Absolwentów Instytutu Poligrafii Politechniki Warszawskiej zaprasza na XXVII Poligraficzne Konfrontacje

Pod Patronatem Honorowym Ministra Infrastruktury i Rozwoju

DOTACJE NA INNOWACJE W POLIGRAFII 2014-2020

 

Mikro-, średnie i małe przedsiębiorstwa stanowią 99,8 proc. wszystkich firm w Polsce i to właśnie ta grupa przedsiębiorstw może liczyć na znaczące wsparcie ze środków unijnych na lata 2014-2020. Podczas Konfrontacji zostaną zaprezentowane nie tylko najnowsze informacje na temat możliwości pozyskania dofinansowania dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw ze szczególnym uwzględnieniem branży poligraficznej i produkcji opakowań, ale także przedstawimy od strony praktycznej jak sprostać wysokim wymaganiom nowej perspektywy unijnej.

 

Współorganizator:       Integrator Systemów Poligraficznych Sp. z o.o.
Moderator:                  PAWEŁ SZARUBKA
Termin:                      22 maja 2014
Miejsce:                     Sala konferencyjna Fundacji im. Stefana Batorego, Warszawa, ul. Sapieżyńska 10A
Czas trwania:              10:00 – ok. 16:00

 

PROGRAM KONFRONTACJI

09:30 - 10:00       Rejestracja uczestników

10:00 – 10:10      PRZYWITANIE, WPROWADZENIE DO TEMATYKI KONFRONTACJI

10:10 – 10:30      WSPARCIE PRZEDSIĘBIORCÓW W LATACH 2014-2020 – MOŻLIWOŚCI POZYSKANIA DOFINANSOWANIA W NOWEJ PERSPEKTYWIE UNIJNEJ

                          mgr Iwona WendelPodsekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Rozwoju

                          Wsparcie dla przedsiębiorców pochodzić będzie z trzech głównych źródeł – Programu Inteligentny Rozwój, Programu Polska Wschodnia oraz programów regionalnych. Komisja Europejska, w rozporządzeniach unijnych na nową perspektywę, wskazała w jedenastu ogólnych punktach (tzw. celach tematycznych) obszary, na które będzie można przeznaczyć fundusze unijne. Na dwa z tych celów, które są skierowane bezpośrednio do firm i dotyczą ich inwestycji w badania i innowacje oraz podnoszenia konkurencyjności przewidziano (w ramach ww. programów), prawie 16 mld euro.

10:30 – 10:40      Sesja pytań i odpowiedzi

10:40 – 11:00      DOTACJE W RAMACH PROGRAMU INTELIGENTNY ROZWÓJ 2014-2020 - KTO Z NICH SKORZYSTA?

                          Marcin Łata – Dyrektor Departamentu Konkurencyjności i Innowacyjności Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju                     

                          Zadaniem Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój jest podniesienie innowacyjności i konkurencyjności polskiej gospodarki poprzez: wsparcie przedsiębiorstw w działalności badawczo-rozwojowej, zwiększenie nakładów prywatnych na działalność w sektorze badań i rozwoju, podniesienie jakości i interdyscyplinarności badań naukowych, a także zwiększenie stopnia ich komercjalizacji. Program ma wspierać cały proces powstawania innowacji: od fazy tworzenia się pomysłu, poprzez etap prac badawczo-rozwojowych, przygotowanie prototypu, aż po komercjalizację wyników badań. Dlatego towarzyszy mu hasło: "wsparcie projektów od pomysłu do rynku".

11:00 – 11:10      Sesja pytań i odpowiedzi

11:10 – 11:20      Przerwa na kawę i herbatę

11:20 – 11:50      SPECJALISTYCZNE I PROINNOWACYJNE USŁUGI DORADCZE DLA MŚP – WYKORZYSTANIE DOŚWIADCZENIA KRAJOWEGO SYSTEMU USŁUG

                          mgr Mariola Misztak-Kowalska - Dyrektor Departamentu Rozwoju Instytucji Otoczenia Biznesu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości

                          Ważnym zadaniem realizowanym przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości jest wspieranie rozwoju mikro-, małych i średnich przedsiębiorców – zarówno tych, którzy są na rynku od dłuższego czasu, jak i tych, którzy dopiero rozpoczynają działalność gospodarczą. Jedną z form udzielania pomocy jest zapewnienie firmom usług doradczo-szkoleniowych oraz finansowych, które są im potrzebne i pomocne w rozwiązywaniu problemów oraz rozwoju ich działalności gospodarczej.

11:50 – 12:00      Sesja pytań i odpowiedzi

12:00 – 12:30      DOTACJE NA INNOWACJE W POLIGRAFII 2014-2020

                          inż. Paweł Szarubka - Dyrektor ds. Funduszy Europejskich w firmie Integrator Systemów Poligraficznych Sp. z o.o. (Reprograf Group).

                          Wystąpienie będzie obejmowało m.in. najważniejsze zmiany w zasadach udzielania dotacji unijnych dla przedsiębiorców z szczególnym uwzględnieniem specyfiki branży poligraficznej i produkcji opakowań, strategię prac przygotowawczych w zakresie planowanych projektów inwestycyjnych, najważniejsze elementy decydujące o sukcesie projektów w latach 2014-2020, przykłady projektów z sukcesem zrealizowanych przy wsparciu dotacji unijnych. Przedstawione zostaną także praktyczne wskazówki dla realizacji projektów badawczo-rozwojowych ze szczególnym uwzględnieniem współpracy z jednostkami naukowymi i centrami badawczo-rozwojowymi.

12:30 – 12:40      Sesja pytań i odpowiedzi

12:40– 12:50   Przerwa na kawę i herbatę

12:50 – 13:20      OD POMYSŁU DO PRODUKCJI – PARTNERSTWO ŚWIATA NAUKI I BIZNESU

                          dr inż. Sławomir Lisiecki - Z-ca Dyrektora Centrum Bioimmobilizacji i Innowacyjnych Materiałów Opakowaniowych  Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie

                          Prace badawczo-rozwojowe (B+R) i wdrażanie ich wyników w działalności przedsiębiorstw – to jeden z najistotniejszych obszarów, w który zostaną zainwestowane fundusze europejskie na lata 2014-2020. Podczas wystąpienia zostaną zaprezentowane możliwości Centrum Bioimmobilizacji i Innowacyjnych Materiałów Opakowaniowych w zakresie projektowania rozwiązań innowacyjnych, współpracy badawczo-rozwojowe a także zostaną przedstawione przykłady projektów, które dotychczas zostały z sukcesem zrealizowane.

13:20 – 13:30      Sesja pytań i odpowiedzi

13:30 – 13:50      NAUKA i BIZNES – WSPÓŁPRACA KLUCZEM DO SUKCESU

                          prof. nzw., dr hab. inż. Georgij Petriaszwili - Kierownik Zakładu Technologii Poligraficznych Instytutu Mechaniki i Poligrafii Wydziału Inżynierii Produkcji Politechniki Warszawskiej

                          Instytut Mechaniki i Poligrafii Politechniki Warszawskiej prowadzi działalność dydaktyczno-naukową na kierunku studiów Papiernictwo i Poligrafia. Instytut od wielu lat stał się także miejscem dialogu nauki i biznesu w zakresie poszukiwania innowacji i nowatorskich rozwiązań technologicznych. Podczas wystąpienia zostaną zaprezentowane możliwości współpracy z Instytutem Mechaniki i Poligrafii w zakresie nie tylko prowadzenia badań i prac rozwojowych nad innowacyjnymi technologiami i udoskonaleniami produktów, ale również w zakresie wsparcia w procesie ochrony własności przemysłowej (w tym w zakresie ochrony patentowej) oraz opiniowania technologii.

13:50 – 14:00      Sesja pytań i odpowiedzi

14:00 – 14:10      Przerwa na kawę i herbatę

14:10 – 14:40      PATENTOWANIE. CZY TO MA SENS W POLIGRAFII?

                          mgr Marcin Krzysztof Barycki - BARYCKI Kancelaria Prawno-Patentowa

                          Prezentacja poświęcona jest zagadnieniu patentowania, a więc szeroko rozumianego uzyskiwania prawa na przedmioty własności przemysłowej (wynalazki, wzory użytkowe, wzory przemysłowe i znaki towarowe). Pomimo wzrastającej świadomości na temat prawa własności przemysłowej, ciągle wśród przedsiębiorców panuje przekonanie, że jest to sprawa za droga, skomplikowana i drugorzędna. Tymczasem, jak pokazuje praktyka, posiadanie portfelu znaków towarowych, wzorów, czy wynalazków wydaje się nie tylko pożądane, ale wręcz konieczne. Dziś, absolutnie każdy przedsiębiorca, chcąc skutecznie konkurować na rynku musi wiedzieć, na czym polega patentowanie, co to są przedmioty własności przemysłowej i jak skutecznie wykorzystać swoje zasoby do progresji biznesu. Prezentacja stanowi zarys zagadnienia i ujęcie tematu od strony praktycznej, czyli poradnikowej ze wskazaniem na branżę poligraficzną.

14:40 – 14:50      Sesja pytań i odpowiedzi

14:50 – 15:20      DOŚWIADCZENIA W POZYSKIWANIU DOTACJI - OKIEM PRAKTYKA

                          Bartosz Mateja - Prezes Zarządu Prografix Sp. z o.o.

                          Spółka Prografix jest pionierem łączenia usług kreacji, IT, nowych technologii, produkcji poligraficznej i logistyki oraz marketingu bezpośredniego w Polsce. Obecnie PROGRAFIX jest jednym z największych przedsiębiorstw tego typu w kraju i liczącym graczem w Europie. Produkty firmy eksportowane są do 16 krajów w Europie. Firma Prografix z sukcesem korzystała zarówno z programów przedakcesyjnych Phare 2003 jak również z Sektorowego Programu Operacyjnego 2004-2006. Kolejne inwestycje były wspierane z unijnego budżetu na lata 2007-2013 w tym z Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka oraz Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego. Pan Bartosz Mateja opowie o swoich doświadczeniach w tym zakresie.

15:20 – 15:30      Sesja pytań i odpowiedzi

15:30                  Lunch i rozmowy indywidualne

Ok. 16:00           Zakończenie Konfrontacji

 

Koszt uczestnictwa:

Koszt dla jednej osoby (wykłady, materiały, lunch, certyfikat) - 320,00 zł

Koszt dla członków SAIP PW: 240 zł      

Przy zgłoszeniu (potwierdzonym przez SAIP) do 8 maja - cena promocyjna: 270,00 zł
 

Wpłaty (koszt uczestnictwa zgodnie z dniem rejestracji należy uiścić najpóźniej do 16 maja włącznie) przelewem na konto:  
Stowarzyszenie Absolwentów Instytutu Poligrafii PW Warszawa, ul. Konwiktorska 2. 
Konto w Alior Bank; numer konta: 27 2490 0005 0000 4500 3331 8422.

 

Pełna informacja i Karta zgłoszenia jest dostępna na stronie SAIP PW - http://absolwencipoligrafii.org/szkolenia2a.php

Ilość miejsc ograniczona.

Serdecznie zapraszamy w imieniu Stowarzyszenia:

Andrzej Żurkiewicz – mail: azurkiewicz@absolwencipoligrafii.org, mobil: +48 730-191-910
Małgorzata Guraj – mail: mguraj@absolwencipoligrafii.org, mobil: +48 730-008-176

 

Uczestników konferencji prosimy o zabranie ze sobą wizytówek i rejestrację przed konferencją.

Partner naukowy:

Zakład Technologii Poligraficznych Instytutu Mechaniki i Poligrafii WIP PW

Partnerzy XXVII Poligraficznych Konfrontacji:

BARYCKI Kancelaria Prawno–Patentowa, Centralny Ośrodek Badawczo-Rozwojowy Przemysłu Poligraficznego, D-Print.pl, Foto-Druk, Integrator Systemów Poligraficznych SP. z o.o., Lotos Poligrafia Sp. z o.o., Polska Izba Druku, Prografix Sp. z o.o., Pryzmat Sp.J., Reprograf Sp. z o.o.

Konfrontacje zostały objęte patronatem medialnym przez:

a-4-p, Drukarnie.com.pl, druk.info.pl, Opakowanie, Packaging Polska, Poligrafikę, Print & Publishing, PrintinPoland.com, Przegląd Papierniczy, Świat Druku, Świat Poligrafii Professional, Vidart, Wydawcę.

Na podstawie informacji Stowarzyszenia Absolwentów Instytutu Poligrafii Politechniki Warszawskiej

 Produkcja: WebFabrika 1999-2025 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności