Plotery Mutoh ValueJet oferują korzyści, jakich trudno szukać w ploterach innych marek. Plotery Mutoh to pewny wybór na lata, za którym stoi japońska precyzja, solidność i jakość. Jakość, którą doceniło tysiące użytkowników tych ploterów w Polsce i na świecie.
Wielkoformatowe drukarki (plotery) różnych producentów, służą do tego samego, wyglądają podobnie, nawet kosztują niemal tyle samo porównując te same „półki”. Jednakże pewne różnice technologiczne powodują, że to co nie widać w broszurze produktu ma diametralne znaczenie.
Drukuj korporacyjne kolory!
Każda drukarnia chciałaby drukować zlecenia dla największych marek na świecie z uwagi na prestiż, wolumen i oczywiście zysk. Jednakże, firmy te mają wysokie wymagania co do jakości wydruków jak i kolorów. Ich znaki firmowe mają ściśle określony kolor, najczęściej określony w palecie Pantone.
Plotery Mutoh, które drukują atramentami Mutoh UMS w palecie CMYK, które pozwalają uzyskać aż 83% pokrycia całej palety Pantone C, w tym kolory wykorzystywane przez największe firmy na świecie jak: McDonald's, BP, FedEX, Siemens czy też Unia Europejska!
Wskaźnik DeltaE (CIE76), wykorzystywany jest w celu zmapowania koloru i określenia odległości lub różnicy pomiędzy dwoma kolorami w przestrzeni barw L*a*b*. W tym przypadku, porównaliśmy rzeczywiste, oryginalne kolory znanych firm i instytucji z kolorami odtworzonymi na różnych drukarkach atramentowych, odpowiadając tym samym na pytanie jak łatwo bądź trudno jest przybliżyć się do zadanych kolorów.
Przeprowadziliśmy testy kolorystyczne porównując ploter Mutoh ValueJet z 3 innymi urządzeniami znanych marek. Porównanie odbyło się w identycznych bądź zbliżonych warunkach pracy (ten sam typ mediów, ta sama fizyczna rozdzielczość).
Mapując kolor czerwony (Pantone 485C) wykorzystywany przez takie marki jak Shell, Kodak, Toyota czy Texaco, Mutoh ValueJet 1638X z atramentami UMS uzyskał wskaźnik DeltaE = 0.1 (gdzie wyniki od 0 do 1 to niewidoczna różnica kolorów). Inne plotery znanych, światowych marek przy tym kolorze uzyskały wyniki od 1.2 (niewielka różnica), przez 3.0 (umiarkowana różnica) po 10.7(!) (mocno odznaczająca się różnica. W przypadku tego ostatniego jest to wynik jednego z najpopularniejszych producentów drukarek.
Drugim testowanym kolorem, był fiolet Pantone 2685C. Ploter Mutoh uzyskał ponownie wynik 0.1. Natomiast 3 konkurencyjne urządzenia, zupełnie nie poradziły sobie z tym kolorem i uzyskały wynik od 9.9 do 17.0!
Drukuj wysokomarżowe wydruki do wewnątrz!
Atramenty Mutoh UMS można nazwać w pełni ekologicznymi, gdyż spełniają rygorystyczne europejskie norm y i posiadają pisemny certyfikat Eurofins Indoor Air Comfort.
Dobrze wiemy, że największe marże uzyskuje się na wysokojakościowych, bezpiecznych wydrukach do wewnątrz. Wybierając ploter Mutoh ValueJet z ekologicznymi, certyfikowanymi atramentami Mutoh UMS, można drukować grafiki (np. tapety, obrazy, plakaty, oznakowanie) dla przedszkoli, szkół, szpitali, sklepów, miejsc użyteczności publicznej. Nic nie stoi na przeszkodzie aby drukować także wysokomarżowe grafiki dla klientów końcowych do ich mieszkań... Sami takie mamy!
Jaki ploter MUTOH ValueJet wybrać?
O wyborze konkretnego modelu decyduje kilka czynników: maksymalna stosowana szerokość materiału, oczekiwana produktywność, rodzaj obsługiwanych zleceń czy też plany na przyszłość.
Nasi eksperci pomogą dopasować model spełniający Państwa potrzeby teraz i w przyszłości.
Plotery Mutoh ValueJet produkowane są w kilku szerokościac h od 1.37 do 2.60 metra. Najpopularniejszy na rynku rozmiar – 162 cm – to aż 3 modele ValueJeta, posiadające te same japońskie technologie a różniące się jedynie prędkością maksymalną: 16, 50 i prawie 100 m2/h.
Bezpieczne, pionowe systemy workowe
Główną zaletą worków z atramentem jest ich hermetyczność. Oznacza to, że atrament nie ma kontaktu z powietrzem, a co za tym idzie jego skład pozostaje nienaruszony w czasie przechowywania i eksploatacji. Po drugie atramenty są odgazowane. Trzecią zaletą jest to, że operator nie ma kontaktu z samym atramentem, co czyni pracę czystą dla urządzenia jak i samego komfortu pracy (brak rozlanego tuszu, czyste ręce).
Nowy sposób przechowywania atramentów oprócz czynnika jakościowego wprowadza też ekonomiczny. Worek instaluje się w specjalnym adapterze w pozycji pionowej. Takie rozwiązanie pozwala na spłynięcie 100% zawartości worka do mas zyny. W konkurencyjnych rozwiązaniach o układzie poziomym jest to niemożliwe - zachodzi tam strata atramentu od 10 do 30%, gdyż tyle tuszu pozostaje w kasecie!
Dzięki pionowej pozycji potrzebujemy także mniej miejsca za ploterem, przez co wykorzystujemy mniej cennej powierzchni w pracowni.
Japońskie technologie - o 2 kroki przed innymi