Nie ma wątpliwości w jakim kierunku rozwija się przemysłowy druk cyfrowy. Drukarki ARTEMIS LED/UV, bo o nich mowa będą prezentowane na stoisku polskiego dystrybutora – firmy Atrium Centrum Ploterowe.
Na stoisku T17 w hali F warszawskiego Warsaw Expo zaprezentowane zostaną najnowsze drukarki w portfolio tej marki. Nagradzane podczas Festiwalu Druku: Artemis Pulsar i Artemis Orion. Nie zabraknie także „standardowych” rozwiązań solwentowych… a i w tym przypadku czeka odwiedzających targowa premiera.
Jednym z ciekawszych ploterów UV na rynku jest Artemis ORION. Jego największe zalety to ponad przeciętna rozdzielczość druku, rzeczywista, wysoka wydajność oraz jakość wykonania przy zachowaniu atrakcyjnej dla polskiego przedsiębiorcy ceny. Co dostajemy w zamian? Zaawansowaną maszynę o szerokich możliwościach zastosowania w różnych branżach. Mówi Paweł Stania, z działu marketingu dystrybutora.
Artemis Orion to seria stołowych ploterów o wysokiej precyzji i jakości druku na materiałach płaskich. Rozdzielczość 2880 dpi przy kropli 6, 9 lub 14 pl (w zależności od potrzeb i wymagań klienta) pozwoli na precyzyjny druk gadżetów, dekoracji, oznakowania informacyjnego, itd. Wysoka prędkość druku do 80 m2/h pozwoli na druk standów, reklam zewnętrznych, opakowań i szyldów w dużych nakładach. Na pokładzie drukarki może się znaleźć od 4 do 12 głowic Konica Minolta 1024i.
Artemis Orion umożliwia zadruk materiałów o ciężarze do 300 kg. Grubość nośnika może sięgać 10 cm a jego rozmiar maksymalny w zależności od modelu 2.05 x 1.25 lub 3.05 x 2.05. Ploter Artemis Orion UV-Y2512 można doposażać w system rolowy. Druk na materiałach płaskich odbywa się z wykorzystaniem funkcji automatycznego pomiaru grubości medium.
Tak duży ploter może być obsłużony przez jednego operatora dzięki kilku ułatwieniom, m.in. funkcji odwróconego podsysu o wydajności 35 kg na metr kwadratowy, automatycznemu systemowi pozycjonowania z bolcami. Każda z 8 niezależnych stref podsysu jest uruchamiana z poziomu pulpitu sterowania wyposażonego w komputer z oprogramowaniem.
Ciekawą funkcją jest technologia druku przeplatająca kolejne zadrukowane pasy grafiki, co eliminuje paskowanie wydruków. W jednym przebiegu ploter może zadrukować aż 5 warstw atramentu! Ploter posiada także listwę dejonizującą produkcji amerykańskiej. Na karetce zainstalowane są 2 angielskie lampy UV Integration. Urządzenie posiada stabilną i wzmacnianą konstrukcję a ciężar jednostki wynosi ponad 2 tony. Warto zwrócić uwagę na łatwą obsługa plotera przez jednego operatora. Funkcja „poduszki powietrznej” czyli tak zwany odwrócony podsys ułatwia położenie ciężkich materiałów na stole roboczym plotera.
Drugim ploterem, który zaprezentujemy na REMIE i jednocześnie nie mniej godnym zainteresowania jest Artemis PULSAR. Jest to zastępca standardowych ploterów solwentowych. Dzięki technologii LED-UV możemy zadrukowywać w sposób szybki i ekologiczny 3-metrowe materiały standardowe jak banery oraz co najważniejsze i przyszłościowe… nośniki wrażliwe na temperaturę jak membrany, backlity i wiele innych.