Siedlecka firma Foldruk Media inwestuje w „hybrydowy” ploter Anapurna H2050i LEDPoprzedni artykuł 

Przy ploterze Anapurna H2050i LED stoją od lewej: Arkadiusz Izdebski - dyrektor handlowy Foldruk Media, Adrian Życki - regionalny szef sprzedaży w dziale inkjetowym Agfa Graphics, Marian Borkowski - właściciel Foldruk Media i jego syn - Maciej Borkowski
Przy ploterze Anapurna H2050i LED stoją od lewej: Arkadiusz Izdebski - dyrektor handlowy Foldruk Media, Adrian Życki - regionalny szef sprzedaży w dziale inkjetowym Agfa Graphics, Marian Borkowski - właściciel Foldruk Media i jego syn - Maciej Borkowski

Systematycznie rośnie grono polskich użytkowników innowacyjnych, bazujących na technice inkjet UV LED ploterów z serii Anapurna i Jeti, produkowanych przez Agfa Graphics. Od sierpnia br. jest wśród nich firma Foldruk Media z Siedlec, w której rozpoczął pracę system Anapurna H2050i LED. Maszyna, będąca pierwszym w jej parku sprzętowym urządzeniem „hybrydowym”, umożliwiającym bezpośrednie zadrukowywanie mediów sztywnych i giętkich, znacząco rozszerzyła możliwości produkcyjne tego obchodzącego w tym roku 25-lecie istnienia przedsiębiorstwa poligraficzno-reklamowego.

Firma Foldruk Media działa na polskim rynku reklamowym od 1992 roku, a jej początki wiążą się m.in. z produkcją toreb foliowych, etykiet samoprzylepnych i wizytówek wykonywanych w technice sitodruku. Wkrótce jej oferta rozszerzyła się o materiały poligraficzne realizowane w offsecie (wówczas pojawiła się tu pierwsza maszyna arkuszowa). Jednocześnie w firmie powstał i systematycznie rozwijał się dział reklamy wizualnej, który bazował na ploterach tnących, a nieco później – także drukujących, solwentowych.
Obecnie Foldruk Media koncentruje się na kompleksowej obsłudze poligraficzno-reklamowej (obejmującej także produkcje filmowe, zdjęcia reklamowe i strony www) końcowych odbiorców z różnych branż. Jak podkreśla Marian Borkowski – właściciel firmy, dział reklamy wizualnej (produkujący m.in. tablice reklamowe, kasetony, oznakowania zewnętrzne czy materiały dekoracyjne) generuje znaczącą część obrotów przedsiębiorstwa, a zakupiony niedawno ploter Anapurna H2050i LED ma zwiększyć jego potencjał w zakresie druku cyfrowego: „O ploterze płaskim, bazującym na technice inkjet UV, myśleliśmy już od dłuższego czasu. Jednak do niedawna nasze wysiłki, także finansowe, koncentrowały się na nowej siedzibie, do której przenieśliśmy się w ubiegłym roku. Po przeprowadzce poszukiwania dostawcy plotera UV, oferującego możliwość zadrukowywania mediów sztywnych, nabrały tempa. Po testach konkurencyjnych maszyn, licznych spotkaniach dotyczących możliwości urządzeń, kwestii technicznych czy też serwisowych okazało się, że zaproponowany nam przez Agfa Graphics ploter „hybrydowy” Anapurna H2050i LED (poza trybem płaskim – oferujący także możliwość druku „z roli na rolę”) zapewnia najlepszą jakość i wydajność. Swego rodzaju sprawdzian, jakiemu w siedzibie producenta poddany został przez nas ploter Anapurna H2050i LED, przekonał nas do rzeczywistych możliwości tego urządzenia. Przygotowane przez nas testy uwzględniały różne materiały i różne tryby prędkości maszyny. Wszystkie wydruki, także te z zastosowaniem koloru białego, wypadły zgodnie z oczekiwaniami. Wizyta w siedzibie Agfa Graphics utwierdziła nas jednocześnie w przekonaniu, że jest to rzetelny i godny zaufania partner biznesowy”. Marian Borkowski dodaje, że przed podjęciem finalnej decyzji miał okazję rozmawiać z innymi użytkownikami maszyn Anapurna i Jeti, m.in. w kontekście ich niezawodności oraz opieki serwisowej dostawcy: „Nie usłyszałem ani jednego negatywnego głosu, co utwierdziło mnie w przekonaniu, że podejmujemy słuszną decyzję. Duże znaczenie miała też profesjonalna obsługa przedsprzedażowa ze strony pana Adriana Życkiego – regionalnego szefa sprzedaży Agfa Graphics. Co warte podkreślenia, po sprzedaży i wdrożeniu plotera jego zaangażowanie i wsparcie jest równie duże”.

Ploter Anapurna H2050i LED został zainstalowany w firmie Foldruk Media w sierpniu br. Maszyna umożliwia bezpośrednie zadrukowywanie mediów sztywnych (m.in. pleksi, plastiku, płyt kompozytowych dibond, szkła czy drewna) o maksymalnym formacie 2,05 x 3,2 m i grubości do 4,5 cm. W przypadku materiałów giętkich (folii banerowych oraz samoprzylepnych, a także elementów dekoracyjnych jak tapety czy płótna canvas) ograniczeniem jest szerokość (2,05 m) oraz ciężar zwoju z nośnikiem (50 kg). Ploter drukuje w sześciu kolorach, umożliwia też nanoszenie bieli, co jest przydatne np. przy zadrukowywaniu kasetonów, szkła oraz innych materiałów transparentnych. Nowej generacji głowice Konica Minolta aplikują dedykowane, produkowane we własnym zakresie przez Agfa Graphics atramenty. Dużą zaletą plotera, co podkreślają także inni jego użytkownicy, jest energooszczędność, uzyskiwana dzięki wdrożeniu technologii UV LED; tradycyjne lampy rtęciowe zastąpiono tu promiennikami UV LED, co m.in. pozwala na zastosowanie materiałów wrażliwych na wysoką temperaturę. Urządzenie jest sterowane najnowszą wersją systemu workflow Asanti 3.0 Render, dedykowanego produkcji wielkoformatowej.

R E K L A M A

Marian Borkowski przyznaje, że nowa maszyna wywołała duży entuzjazm wśród doświadczonych pracowników, którzy widzą ogromny potencjał drzemiący w technice inkjet UV LED: „Dotychczas używaliśmy jedynie rolowych ploterów solwentowych, więc druk na mediach sztywnych, także nietypowych, znacząco usprawni naszą pracę i przyczyni się do jeszcze szybszej finalizacji zamówień. Wcześniej tego typu realizacje odbywały się w naszej firmie dwuetapowo: folia była zadrukowywana w ploterze solwentowym, a następnie naklejana na docelowy materiał. Obecnie proces ten odbywa się w trybie jednoprzebiegowym, znacznie sprawniejszym, zaś spektrum podłoży obsługiwanych przez rozwiązanie Agfa Graphics jest praktycznie nieograniczone. W kontekście podłoży sztywnych planujemy zadrukowywać w nim m.in. płyty PCV czy pleksi wykorzystywane przy produkcji nośników reklamowych, materiały stosowane w branży meblarskiej np. drewno, płyty laminowane, MDF czy szkło. „Hybrydowość” tej maszyny to bardzo duża zaleta, bo umożliwia wymienne stosowanie materiałów płaskich i aplikowanych z roli. Dajemy sobie trochę czasu na dogłębne jej poznanie i jednocześnie poinformowanie obecnych i potencjalnych klientów o jej możliwościach. Docelowo chcemy w pełni wykorzystywać moce produkcyjne i technologiczne nowego urządzenia. Żywię nadzieję, że jest to trafna decyzja inwestycyjna, którą docenią nasi klienci”.
Adrian Życki – regionalny szef sprzedaży w polskim dziale druku cyfrowego Agfa Graphics, odpowiedzialny za kontrakt zrealizowany z Foldruk Media, dodaje: „Miło nam, że przedsiębiorstwo poligraficzno-reklamowe o tak długim stażu rynkowym, jakim jest firma pana Mariana Borkowskiego, zdecydowało się na wybór maszyny z oferty Agfa Graphics. Rozważania na temat wdrożenia plotera inkjetowego w Foldruk Media trwały już od dłuższego czasu. Okazało się, że pojawienie się w naszym portfolio „hybrydowego” modelu bazującego na energooszczędnej technologii UV LED, zbiegło się w czasie ze zdynamizowaniem działań firmy Foldruk Media w kontekście nowej inwestycji. Cieszymy się, że wymagające testy, jakim ploter Anapurna H2050i LED został poddany przez klienta, zakończyły się sukcesem, a parametry urządzenia – choćby w kontekście jakości i wydajności – wyszły naprzeciw oczekiwaniom kierownictwa firmy. Niemałą satysfakcją jest także dokonana przez pana Mariana Borkowskiego i jego pracowników ocena pracy naszego działu serwisowego. Ze swojej strony dołożymy wszelkich starań, by dalsza współpraca Foldruk Media z naszą firmą była równie owocna, a nowo zainstalowana maszyna stanowiła duży krok w rozwoju całego przedsiębiorstwa”.

Na podstawie informacji PAI PrintinPoland.com

 Produkcja: WebFabrika 1999-2024 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności