Mistrz Formuły 1™, Valtteri Bottas wspólnie z Epson chwali szkoły podstawowe w FinlandiiPoprzedni artykuł 

Epson podkreśla wagę interaktywnej technologii i dużych rozmiarów wyświetlanego obrazu w procesie podnoszenia standardów edukacyjnych.

W nowym filmie Epson kierowca zespołu Mercedes-AMG Petronas Motorsport, Valtteri Bottas, odwiedza swoją dawną szkołę podstawową i podkreśla, jak istotna jest interaktywna technologia i duże rozmiary wyświetlanego obrazu we wspieraniu nauczania. W krótkim filmie #FinnishClass przedstawiona jest dynamiczna i pełna zaangażowania lekcja w Finlandii, kraju z najlepszą na świecie edukacją początkową, 1 prowadzona z wykorzystaniem interaktywnego projektora firmy Epson, czołowego producenta projektorów na świecie. 2 .

Film można obejrzeć na stronie Epson Europe w serwisie YouTube.

Już drugi rok z rzędu Finlandia zajęła pierwsze miejsce w rankingu globalnej konkurencyjności (Global Competitiveness Report 2017-18) Światowego Forum Ekonomicznego, w dziedzinie edukacji szkolnej. To jednak nie wszystko. Zajęła również drugie miejsce w dziedzinie edukacji wyższej. Ponieważ fińscy uczniowie w ciągu wszystkich lat spędzonych w szkole zdają tylko jeden standaryzowany test, od nauczycieli oczekuje się, że będą poszukiwali jak najbardziej efektywnych metod nauczania. Epson, jako wiodący producent projektorów interaktywnych na świecie, 3wierzy, że motywowanie i zachęcanie uczniów do nauki wymaga współpracy i wykorzystania interaktywnych technologii w klasie. Finlandia wydaje się podzielać entuzjazm do innowacyjnych rozwiązań — udział interaktywnych projektorów jest tu proporcjonalnie o 57% większy niż w pozostałych krajach świata.

Badania rynkowe pod kątem rozmiaru ekranu pokazują, że połowa uczniów ma trudności w odczytaniu treści wyświetlanych na standardowym ekranie 70-calowym 4. Warto zaznaczyć, że pod względem efektywnych metod nauczania 80% materiału edukacyjnego jest zapamiętywane wzrokowo, a 90% podczas interaktywnej lekcji, podczas gdy tylko 25% podczas biernego słuchania wykładu 5. Dynamika interaktywnych zajęć w klasie i łatwe do odczytania wyświetlane treści zaprezentowane w filmie #FinnishClass wskazują, jak duże znaczenie powinna mieć technologia w dzisiejszym procesie nauczania. Oczywiście, zajęcia zawsze będą bardziej ekscytujące, gdy dołączy do nich znana na całym świecie gwiazda sportu, szczególnie jeśli to były uczeń Twojej szkoły.

„Oferta projektorów interaktywnych firmy Epson uwzględnia zalety płynące z dużych rozmiarów wyświetlanego obrazu oraz interaktywnych rozwiązań do nauczania, pozwalając placówkom edukacyjnym nowej ery, np. w Finlandii, maksymalnie wydobyć potencjał intelektualny uczniów. Fantastycznie jest widzieć, jak duży wpływ na nauczanie mają nasze produkty. Bardzo się cieszymy, myśląc o nieustającym wdrażaniu rozwiązań Epson w szkołach na całym świecie” — powiedział Andrzej Bieniek, Business Account Manager w Epson.

„Powroty do rodzinnego miasta w Finlandii, gdzie rozpoczęła się moja przygoda ze sportami motorowymi, to zawsze wspaniałe przeżycie” – powiedział Valtteri. „Było mi niezmiernie miło odwiedzić swoją starą klasę i wziąć udział w interaktywnej lekcji, nawet pomimo tego, że nie znajdowałem się w tym samym pomieszczeniu co uczniowie! Jestem dumny z tego, że jestem Finem. To niezwykłe zobaczyć, jak Epson sprawia, że lekcje dla uczniów są jeszcze bardziej atrakcyjne”.

Więcej informacji na temat oferty projektorów firmy Epson znajdziesz na stronie tutaj a żeby dowiedzieć się więcej o biznesowych rozwiązaniach dla edukacji, odwiedź stronę https://www.epson.pl/verticals/business-solutions-for-education.

1. Ranking globalnej konkurencyjności (Global Competitiveness Report 2017-2018) prowadzony przez Światowe Forum Ekonomiczne
2. Futuresource Consulting Limited
3. Futuresource Consulting Limited
4. Oparte na badaniach Radius Global Market Research prowadzonych w Stanach Zjednoczonych w kwietniu 2016 r. oraz w Singapurze i Wielkiej Brytanii w kwietniu 2017 r.
5. Światowa Organizacja Zdrowia (WHO)

Na podstawie informacji firmy Epson Polska

 Produkcja: WebFabrika 1999-2025 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności