Kolejna w naszym kraju maszyna Konica Minolta do przemysłowego, cyfrowego druku etykiet w zwoju - Accurio Label 190 - rozpoczęła pracę w polskiej drukarni etykietowej. Poli-Plus z Gdańska to niewielkie, ale prężnie rozwijające się przedsiębiorstwo poligraficzne, którego wzrost wraz z inwestycją w nową maszynę znacząco przyspieszył w ostatnim czasie.
Zwiększająca się liczba zleceń, nowe rynki i klienci, kolejne zatrudnione osoby, rozbudowywane studio graficzne – to tylko niektóre elementy przyspieszenia, w które wpisała się maszyna Accurio Label 190. Poli-Plus od lat oferuje klientom usługi drukowania etykiet i naklejek do różnego rodzaju zastosowań. Dzięki technologii cyfrowej może reagować niemal błyskawicznie na spływające zlecenia. Jednocześnie dopasowuje się do sytuacji na rynku: nakłady spadają, większa jest różnorodność prac, a klient oczekuje produktu zrealizowanego w bardzo krótkim czasie.
Etykieta na już: możliwe
„Inwestycja w kolejną cyfrową maszynę do drukowania etykiet – mówi Tomasz Ołtarzewski, właściciel drukarni Poli-Plus - była w naszych planach, choć przewidywaliśmy ją nieco później. Jednak szybko zmieniający się rynek, jego potrzeby, coraz większa różnorodność w zamówieniach spowodowały, że zdecydowaliśmy się przyspieszyć nasze działania w tym zakresie. Codzienna produkcja i zamówienia pokazują nam, że był to właściwy krok. Choćby przykład z wczoraj: klient potrzebuje etykiety „na już”. Dzwoni do wielu drukarń i ostatecznie decyduje się na współpracę z nami, bo natychmiast nawiązujemy relację, odpowiadamy na zapytanie. To nie jest powszechna praktyka. W efekcie otrzymuje etykietę na czas. Wielu z takich klientów wraca do nas z kolejnymi zleceniami, ze względu na wysoką jakość, jaką od nas otrzymują. Zawsze też dotrzymujemy terminów. Jest to możliwe m.in. dzięki naszej ostatniej inwestycji w maszynę Konica Minolta - Accurio Label 190”.
Właściciel Poli-Plus od lat związany jest z poligrafią i drukowaniem etykiet. Firmę założył kilkanaście lat temu, a od pięciu lat wykonuje produkcję we własnym zakresie. „Moją pasją jest poligrafia – mówi - a etykiety nie mają przede mną tajemnic. Od niemal 20 lat działam na tym rynku, widzę zachodzące na nim zmiany i staram się wybierać rozwiązania, które na nie odpowiadają. Wszystko po to, by zaspokoić oczekiwania klientów z tego sektora i – co cieszy – to nam się udaje”.
„Rosnąca liczba małych firm spożywczych, kosmetycznych, piwowarskich czy winiarskich – mówi Katarzyna Ołtarzewska, współwłaścicielka firmy - generuje potrzeby na różnorodne etykiety w niższych nakładach. Coraz więcej otrzymywanych przez nas zapytań dotyczy takich właśnie małych serii. Do tego krótkie terminy realizacji, potrzeba personalizacji czy druk na żądanie. Odpowiedzią na nie stała się dla nas maszyna Konica Minolta - Accurio Label 190. Zadrukowuje ona bowiem różnorodne podłoża, z którymi nie każda technologia sobie radzi, a klienci potrzebują nie tylko etykiet wykonanych w krótkim czasie, jakościowo bardzo dobrych, ale także ciekawych. Materiał swoją strukturą imitujący drewno, satynę – wcześniej to było dla nas nieosiągalne. Obecnie możemy oferować również takie podłoża naszym zleceniodawcom, przez co proponujemy im etykietę, która wyróżni produkt, podniesie go o klasę wyżej, czy dopasuje się do oczekiwań odbiorców. Jak chociażby etykieta na papierze imitujący papier czerpany na produktach eko jest dla końcowego odbiorcy sygnałem jeszcze większej ich proekologiczności”.
Serwis: musi być profesjonalnie
Przed ostateczną decyzją dotyczącą wyboru maszyny właściciel Poli-Plus brał pod uwagę inne konkurencyjne urządzenia produkcyjne, ale – co podkreśla – ważnym argumentem za współpracą z Konicą Minoltą był serwis, jaki oferuje ten dostawca. „Daje nam on ogromne poczucie bezpieczeństwa. Zapewniana przez pana Marcina Zaporowskiego profesjonalna obsługa sprzedażowa, a także posprzedażowa, bo nadal pozostaje on naszym doradcą, jak również pomoc innych pracowników tej firmy w fazie szkoleń, poznawania tej maszyny w codziennej produkcji - to bardzo ważne aspekty naszej współpracy. Profesjonalny serwis to konieczność każdej inwestycji w maszynę cyfrową. Produkcja oparta na tej technologii nie dopuszcza opóźnień czy przestojów. Z firmą Konica Minolta i jej pakietem serwisowym czujemy się bezpiecznie”.
Nowi klienci: mile widziani
Maszyna rozpoczęła pracę w drukarni Poli-Plus zaledwie dwa miesiące temu. „Jednak już nawet po tak krótkim czasie – mówi Katarzyna Ołtarzewska - widzimy, że przybywa nam klientów, co wpływa pozytywnie na nasz rozwój. Staramy się zainteresować naszymi nowymi propozycjami kolejnych zleceniodawców. Ci polecają nas kolejnym, a nasze etykiety docierają już nie tylko w odległe zakątki w Polsce, ale także do Niemiec czy Francji, co bardzo nas cieszy. Wciąż jednak poszukujemy nowych rynków i nowych możliwości, ale jesteśmy kilka kroków do przodu niż chociażby 3 miesiące temu”. Drukowanie etykiet w technologii cyfrowej, co podkreśla Tomasz Ołtarzewski, ma jeszcze jedną zaletę: znacząco ogranicza koszty przy niższych nakładach. „Druk etykiet z udziałem form drukowych jest zdecydowanie droższy – mówi. - Dlatego nasza propozycja, dzięki technologii cyfrowej, jest również atrakcyjniejsza cenowo dla wielu klientów”.
„Fakt, że zaufała nam kolejna drukarnia etykietowa i drukarz etykietowy z tak ogromnym doświadczeniem dowodzą, że oferowana przez nas maszyna Accurio Label 190 jest efektem dogłębnie zbadanych przez naszą firmę potrzeb rynku etykietowego – mówi Marcin Zaporowski. – Profesjonalne rozwiązania Konica Minolta dla poligrafii, w tym przypadku dla sektora etykiet, pozwalają naszym klientom osiągać sukcesy. Chcemy być z nimi na każdym etapie ich rozwoju. Konica Minolta wraz z maszyną dostarcza klientom pomoc i doradztwo. To z pewnością nas wyróżnia, a fakt, że doceniają to nasi klienci jest dla nas powodem dużej satysfakcji. Podobnie jak dynamicznie rosnące zainteresowanie naszą ofertą, skierowaną do producentów etykiet. W zakresie przemysłowych maszyn cyfrowych jest ona coraz szersza”.
Na podstawie informacji Poligraficznej Agencji Informacyjnej pai.info.pl