Ochrona antybakteryjna Microban daje produktom dodatkowy poziom zabezpieczenia przeciwko ustrojom chorobotwórczym takim jak: bakterie czy pleśnie. Technologia Microban w połączeniu ze standardowymi czynnościami utrzymania czystości, pozwala podnieść standardy higieniczne i dostarcza dodatkową ochronę wszędzie tam gdzie się ją stosuje. Microban jest ochroną ukierunkowaną. Oznacza to, że jest skoncentrowana na obszary, w których stanowi największą korzyść dla klienta.
Jak działa zabezpieczenie antybakteryjne Microban?
Ochrona Microban jest dodawana w procesie produkcji. Kiedy niebezpieczne drobnoustroje mają kontakt z powierzchnią produktu, zabezpieczenie antybakteryjne Microban przenika przez ścianę komórek chorobotwórczych mikroorganizmów niszcząc ich funkcje, a także ograniczając ich wzrost i namnażanie się.
COLOP wykorzystuje zabezpieczenie Microban trzeciej generacji z dodatkiem srebra w celu osiągnięcia optymalnego efektu. Microban 3G Silver gwarantuje aktywną i długotrwałą ochronę przed bakteriami takimi jak: E.coli, S.aureus (Staphylococcus aureus), Salmonella, MRSA (Methicillin-resistant Staphylococcus aureus) oraz innymi mikroorganizmami. Od wieków srebro było znane jako doskonałe zabezpieczenie antybakteryjne. Microban rozwinął tę technologię ochrony w sposób taki, aby znalazła ona zastosowanie w dzisiejszych nowoczesnych produktach.
Bezpieczeństwo korzystania z produktów wyposażonych w ochronę Microban
Technologia Microban jest już od dawna testowana w celu bezpiecznego użytkowania. W Europie posiada certyfikat BPD (Biocide Product Directive), a w USA świadectwo FDA (Food and Drug Administration) dla produktów, w których występuje. Zabezpieczenie Microban znajduje dzisiaj zastosowanie w produktach firm, które są liderami na świecie w branżach takich jak przemysł, medycyna czy produkty codziennego użytku.
Jak długo działa antybakteryjna ochrona Microban?
Ochrona Microban jest dodawana w procesie produkcji i nie jest możliwe jej zmycie bądź usunięcie z powierzchni produktu. Ochrona jest tak zaprojektowana i wykonana, aby mogła działać w sposób ciągły w pełnym okresie „życia” produktu.
Wyniki badań
Aby potwierdzić założenia, którymi posługuje się COLOP, produkty zostały poddane niezależnym badaniom według normy ISO 22196:2007. Jest to międzynarodowa metoda badań dla oceny działania antybakteryjnego badanych części plastikowych, w tym przypadku dla bakterii E.Coli.