TagG Informatique, europejski lider w marketingu bezpośrednim, potwierdza zaufanie do XeikonPoprzedni artykuł 

Inwestując w nowy Xeikon 9800, TagG Informatique po raz kolejny wyraża zaufanie do Xeikon i potwierdza, że technologia suchego tonera nadal zajmuje wyjątkowe miejsce w branży marketingu bezpośredniego. Xeikon jest partnerem TagG od początku tysiąclecia. I to z kilku dobrych powodów.

Po pierwsze, obie firmy mają innowacje i rozwój w swoim DNA. Podczas gdy TagG pracował nad opracowaniem konkretnego kontrolera do obsługi unikalnych funkcji, Xeikon dostarczył interfejs, który był w stanie współpracować z kontrolerem. Żaden inny dostawca nie był w stanie tego zrobić na początku 2000 roku. Ta kombinacja dostarczyła unikalne rozwiązanie do wykorzystania przepływu pracy IPDS do drukowania w pełnym kolorze cyfrowo w najwyższej możliwej jakości w 5 kolorach.

Jak wybrać drukarkę cyfrową?

Hervé Lesseur, dyrektor generalny TagG Informatique, ma bardzo jasny pogląd na to, jakie kryteria musi spełniać cyfrowa drukarka produkcyjna: „Najważniejszą cechą maszyny drukarskiej jest jakość druku. Dla moich klientów bardzo ważne jest, aby drukowane dokumenty świetnie wyglądały, aby nie było kompromisów w zakresie jakości, a Xeikon 9800 zapewnia im idealną jakość. Ponadto koszt wytworzenia dokumentu ma absolutne znaczenie, więc koszty drukowania muszą pozostać pod kontrolą. Drukarka powinna być solidna i niezawodna. Oczekiwane jest terminowe dostarczenie dokumentów nawet jeśli dane do wydrukowania są dostępne w ostatniej chwili.

Nawet najlepsza drukarka potrzebuje serwisu, a niezawodna i jakościowa usługa świadczona przez dostawcę powinna uzupełniać jego niezawodność. Aby zamknąć naszą listę, koniecznością jest łatwość drukowania”.

Hervé Lesseur kontynuuje: „W szczególności drukarka Xeikon doskonale nadaje się do tworzenia dokumentów o wysokiej wartości drukowania. Opiera się na technologii suchego tonera i sposobie, w jaki Xeikon wykorzystuje tę technologię, który jest niedościgniony dla innych dostawców. Przede wszystkim jakość druku, jaką zapewnia Xeikon 9800, jest idealna. W tym względzie drukarka może być używana do każdego rodzaju pracy w TagG: może drukować podstawowe wyciągi z ubezpieczenia równie łatwo, jak może tworzyć ważne zestawienie zarządzania aktywami lub najwyższej jakości przesyłki bezpośrednie. Pomyśl na przykład o piątym kolorze, być może z niewidocznym tonerem wykrywalnym tylko za pomocą światła UV lub giloszami, które są różne dla każdego dokumentu. Możliwości te stanowią jeszcze wyższą wartość i są dość łatwe do osiągnięcia w naszych drukarkach Xeikon. ”

Ze względu na różnorodność zadań, które wykonuje TagG, w zakładzie produkcyjnym jest wiele różnych, ale uzupełniających się maszyn drukarskich. Dla firmy nie do pomyślenia byłoby, aby cały sprzęt drukujący pochodził od jednego dostawcy. Dziś nadal potrzebują czarno-białego sprzętu drukarskiego, choć w mniejszym stopniu, oraz możliwości druku cyfrowego w pełnym kolorze. Urządzenia do cięcia arkuszy są używane do krótkich serii i przedruków, podczas gdy dla większej produkcji niezbędny jest sprzęt do pracy w rolach. Aby uzyskać najwyższe przebiegi produkcyjne, TagG potrzebuje wydajności drukarek atramentowych, ale najlepsza jakość jest nadal osiągana w drukarkach z tonerem. Krótko mówiąc, niezbędny jest różnorodny zestaw maszyn drukarskich.

Xeikon: najlepsza na rynku cyfrowa drukarka o wysokiej jakości i szybkości

Lesseur dodaje: „Elastyczność papieru Xeikon jest nie do pobicia. Wygląd papieru jest czynnikiem decydującym o jakości dokumentu i często jest przepisywany przez klienta. Jest to więc duży plus, że drukarka Xeikon dostarcza na wszystkich rodzajach papieru, jakie TagG kiedykolwiek wkładał do maszyny, w tym kilka papierów offsetowych.

Drukarka Xeikon zapewnia nie tylko najwyższą jakość, ale jest również bardzo elastyczna. W przeciwieństwie do drukarek atramentowych rozpoczęcie pracy zajmuje tylko kilka minut. Jest to preferowany wybór dla wszystkich zadań, które mają mniej niż 25 000 dokumentów. Z biegiem lat drukarki stały się łatwiejsze w obsłudze, a dziś w zasadzie osiągają poziom „naciśnięcia przycisku”. Mimo tego drukarka jest kompatybilna z wysokiej klasy sprzętem do obróbki wykańczającej TagG: z roli, o szerokości 500 mm, zapewniającym bezpieczne przetwarzanie dokumentów zawierających poufne informacje. ”

Inteligentne strumienie danych drukowania

Last but not least, TagG używa nie tak powszechnego work-flow. Od pierwszego dnia korzysta ze strumienia danych IPDS, który został pierwotnie opracowany do łączenia komputerów z ramą główną z drukarkami. Według Hervé Lesseur nadal ma on wyjątkowe zalety, mimo że obecnie work-flow w formacie PDF jest najbardziej rozpowszechniony w branży. Dzięki IPDS w czasie rzeczywistym możliwe jest drukowanie w locie pełnych zmiennych danych. W ten sposób host komputerowy napędza drukarkę danymi. Istnieje dwukierunkowa komunikacja między drukarką a serwerem, która zapewnia śledzenie każdego dokumentu w czasie rzeczywistym. Jeśli coś pójdzie nie tak w dowolnym punkcie łańcucha produkcyjnego, zawsze można interweniować i poprawić. Każdy adresat otrzyma swój dokument z gwarancją. Work-flow IPDS umożliwia również klientom monitorowanie ich zadań w czasie rzeczywistym za pośrednictwem platformy internetowej. Hervé wspomina, że niektórych z ich zadań nie można wykonać w przepływie pracy opartym na formacie PDF. Współpraca z Xeikon jako partner i dostawca umożliwiła TagG zbudowanie natywnego przepływu pracy IPDS, który łączy kontroler opracowany przez TagG z drukarką cyfrową za pośrednictwem cyfrowego interfejsu Xeikon X-800.

Dimitri Van Gaever, menedżer segmentu rynku w firmie Xeikon twierdzi: „Gratulujemy Hervé Lesseurowi i jego zespołowi tego, co osiągnęli w ciągu ostatnich dziesięcioleci. W pełni zdają sobie sprawę, że innowacje i inwestycje są kluczem do pozostania na czele rynku marketingu bezpośredniego, a Xeikon jest bardzo dumny z tego, że nadal przyczynia się do sukcesu TagG”.

Na podstawie informacji firmy Xeikon

 Produkcja: WebFabrika 1999-2024 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności