Podczas najbliższych targów Taropak 2010, jakie będą się odbywać w Poznaniu w dniach 13-16 września, firma Ferag Polska zaprezentuje się jako generalny importer rozwiązań Denipro – przedsiębiorstwa wchodzącego (podobnie jak Ferag AG) w skład holdingu Walter Reist Holding Group. Na stoisku nr 31 w pawilonie 3A zostaną pokazane – po raz pierwszy w Polsce – unikalne na rodzimym rynku rozwiązania z dziedziny transportu wewnętrznego, w tym opatentowane przez Denipro systemy deniroll, deniway i denirug. Rozwiązania te, włączone w kompletny ciąg logistyczny nowoczesnego magazynu, będą też prezentowane wspólnie przez firmy Denipro i Protim w ramach towarzyszącej targom Taropak ekspozycji Innovations for Logistics 2010.
Denipro to działająca od 1984 roku siostrzana spółka Ferag AG, wchodząca w skład Walter Reist Holding Group AG. Specjalizuje się w projektowaniu i produkcji zaawansowanych, innowacyjnych rozwiązań z zakresu transportu wewnętrznego. Denipro jest głównym dostawcą firmy Ferag, która wykorzystuje jej rozwiązania w swoich systemach wykańczania i ekspedycji gazet, czasopism i materiałów akcydensowych. Dzięki wprowadzeniu na rynek nowych produktów w dziedzinie transportu, firma Denipro zainteresowała swoją ofertą także przedsiębiorstwa z innych branż, m.in. opakowaniowej, spożywczej i farmaceutycznej.
Na mocy niedawno zawartej umowy przedstawicielskiej z Ferag Polska, firma ta została generalnym importerem produktów Denipro na polskim rynku. Targi Taropak 2010 będą pierwszą okazją do prezentacji nowej oferty na szerokim forum.
Wśród demonstrowanych na wspólnym stoisku firm Denipro i Ferag Polska rozwiązań znajdzie się
deniroll – łożysko płaskie, wykorzystujące tarcie toczne zamiast kinetycznego, pozwalające na usprawnienie pracy transportera wyposażonego w pas modułowy. Dzięki odpowiedniej konstrukcji i wykorzystaniu specjalnych rolek umieszczonych w klatce prowadzącej i przyłożonych do krawędzi pasa, następuje drastyczna redukcja tarcia kinetycznego, a co za tym idzie – zminimalizowany jest opór i zużycie energii (nawet o 60%). W efekcie zredukowane zostaje ryzyko deformacji lub uszkodzenia transportera, wynikające z obciążenia promieniowego występującego na łuku i powodującego tarcie kinetyczne. Rozwiązanie to wydłuża także żywotność transportera dzięki zmniejszeniu obciążeń oraz ilości wydzielanego ciepła, a w efekcie – mniejszemu termicznemu obciążeniu materiału. Deniroll może znaleźć zastosowanie w każdej gałęzi przemysłu – bez względu na branże – wykorzystującej transportery z pasem modułowym; dotyczy to także branż o specjalnych wymaganiach, jak poligraficzna, farmaceutyczna czy spożywcza.
Kolejnym prezentowanym na targach Taropak produktem będzie
deniway – transporter łańcuchowo-płytkowy, umożliwiający – jak zapewnia firma Denipro – realizację niezwykle różnorodnych i skomplikowanych projektów w możliwie najprostszy sposób i przy zastosowaniu minimalnej liczby elementów składowych. Transporter deniway bazuje na ponad 20-letnich doświadczeniach firmy Denipro i oferowany jest w formie komponentów do samodzielnego montażu – płytek, łańcuchów, prowadnic i wsporników, składających się na kompletne systemy transportu. Przy jego projektowaniu zoptymalizowano sprawdzone systemy stosowane dotychczas w branży poligraficznej, dzięki czemu – jak zapewnia producent – powstało rozwiązanie uniwersalne dla wszystkich branż, łączące w sobie niezwykłe możliwości z prostotą budowy. Transporter deniway pracuje z prędkością do 2 m/s i maksymalnym obciążeniem do 50 kg/m, co czyni go odpowiednim rozwiązaniem przy przemysłowym transporcie materiałów, obsłudze linii produkcyjnych czy transportowaniu większych ładunków. Umożliwia on transport we wszystkich trzech płaszczyznach, pokonuje różnice wysokości i może pracować w obiegu zamkniętym. Jak zapewnia firma Denipro, cechują go również niskie zużycie energii i niskie koszty użytkowania.
Ostatnim z demonstrowanych na stoisku targowym rozwiązań będzie
denirug – dywan rolkowy wspomagający transport ładunków o masie do 2 ton. Redukuje on tarcie i opory ruchu, dzięki czemu ciężar ładunku jest równomiernie rozłożony na całym odcinku transportera wykorzystującego pas modułowy. Rozwiązanie to cechuje modułowa konstrukcja, umożliwiająca stosowanie dywanów rolkowych o dowolnej długości i szerokości. Jego elementy wykonane są z tworzywa sztucznego, zatem nie wymagają smarowania i konserwacji. Transporter wyposażony w element denirug charakteryzuje się bardzo niskim współczynnikiem tarcia (0,03-0,05), dlatego – jak zapewnia producent – w zależności od zastosowania można przy nim zaoszczędzić nawet 90% energii napędu.
Poza obecnością na stoisku, Denipro – wspólnie z firmą Protim – weźmie też aktywny udział w organizowanej już po raz drugi i towarzyszącej targom Taropak ekspozycji Innovations for Logistics 2010. Protim to jeden z dziesięciu partnerów tego przedsięwzięcia, którego celem jest zaprezentowanie na powierzchni 600 m2 kompletnego Modelowego Centrum Dystrybucji, z zaawansowaną technologicznie instalacją, prezentującą nowoczesne systemy składowania, transportu wewnętrznego i kompletacji towarów. Z myślą o tym projekcie firma Protim wyprodukuje i zintegruje blok urządzeń do automatycznego transportu kontenerów z ładunkami w strefie kompletacji, wraz z magazynem wydającym pojemniki z robotem formującym jednostki paletowe. Właśnie w tej części kompletnego ciągu logistycznego zostaną wdrożone najnowsze rozwiązania firmy Denipro.
Mamy nadzieję, że innowacyjne rozwiązania firmy Denipro spotkają się z zainteresowaniem gości odwiedzających nasze stoisko oraz Modelowe Centrum Dystrybucji prezentowane na targach Taropak – mówi Jakub Mąka, odpowiedzialny w Ferag Polska za wprowadzanie tego rozwiązania na polskim rynku. –
Przez cały okres trwania targów będą tam obecni specjaliści z firm Denipro i Ferag Polska, którzy chętnie udzielą niezbędnych informacji na temat poszczególnych rozwiązań. Już dziś zatem serdecznie zapraszamy do Poznania. Na podstawie informacji PAI PrintinPoland.com