Durst wydaje rocznik Science & Technology 2010Poprzedni artykuł 

Durst wydaje rocznik Science & Technology 2010
Durst wydaje rocznik Science & Technology 2010
Durst wydaje rocznik Science & Technology 2010
Durst wydaje rocznik Science & Technology 2010
Durst wydaje rocznik Science & Technology 2010
Durst wydaje rocznik Science & Technology 2010
Durst wydaje rocznik Science & Technology 2010
Durst wydaje rocznik Science & Technology 2010
W Science & Technology - Yearbook 2010 zostały opisane, w sposób choć zaawansowany technicznie, ale przystępny czytelnikowi, wszystkie zmiany w technologii druku inkjetowego i UV, które zachodziły w ostaniach miesiącach i latach. Dowiemy się z niej wszystkiego o głowicach, kolorach w procesie druku.

Powodem wydania tej, drugiej z kolei, publikacji jest podsumowanie dorobku badawczego i technologicznego firmy Durst. Z drugiej strony, wielu użytkowników maszyn posiada uboga wiedzę na temat technologi druku atramentowego, zachodzących zależności i ograniczeń, a także możliwości jakie dają im nowoczesne technologie. Publikacja ta przynosi tę wiedzę, systematyzuje i obala mity dostarczane przez rynek.

Wiedza, myśl techniczna, technologia

Z wiedzy zgromadzonej w Science & Technology - Yearbook 2010 skorzystają zarówno osoby zarządzające drukarniami jak i obsługujące proces druku. Spośród kilkudziesięciu tematów poruszono m.in. zagadnienia dotyczące profilów kolorystycznych ICC, kalkulacji druku w dobie kryzysu, zmiennych kosztów druku inkjetowego czy też parametrów determinujących produktywność.

Na kolejnych stronach znajdziemy artykuły opisujące technologie transmisji mediów w druku UV czy też dlaczego należy stabilizować temperaturę atramentu. Przeprowadzano w publikacji także analizę możliwości technologi LED w porównaniu do technologi UV. Autorzy nie oszczędzili także obecnego rynku głowic drukujących. Inżynierowie wspomnieli, także o technologii MEMS.

Dosyć dokładnie można się zaznajomić z dzisiejszymi systemami druku UV, a kto nie zna pojęć ppi, dpi, lpi będzie mógł poszerzyć swoją wiedzę w tym zakresie. Dowiemy się też wszystkiego o rozdzielczości druku w ujęciu elektroniki głowic. Z rynkowych premier dowiemy się jak możemy drukować na szkle za pomocą atramentów Sol-Gel.

Nie zabrakło także artykułów dotyczących przechowywania danych czy też JDF. Na koniec podporządkujemy wiedzę o farbach, kolorach i postrzeganiu kolorów.

Durst i Atrium

Od kilku lat, polskim dystrybutorem ploterów UV firmy Durst jest Atrium Centrum Ploterowe. Na polskim rynku pracuje już wiele instalacji ploterów serii Rho do druku na materiałach płaskich oraz roli na rolę w technologi UV. Firmy, które wybierają plotery Durst Rho, wiedzą, że inwestują w pewnego i doświadczonego partnera oraz urządzenie które przyniesie im wymierne korzyści. Wieloletni użytkownicy Durstów potwierdzają ich stabilność pracy i powtarzalność wyników na przestrzeni długiego okresu czasu. Wiele innowacyjnych technologii stosowanych w maszynach Rho powoduje, że osiągają oni przewagę technologiczną nad konkurencyjnymi firmami. To właśnie na ostatnich targach Fespa nad stoiskiem firmy Durst wisiało kilkadziesiąt portretów użytkowników ploterów Rho. Najlepszą formą reklamy ploterów Durst'a, nie były high-endowe technologie w nich stosowane lecz sukces ich użytkowników.

Wyłącznym dystrybutorem ploterów UV firmy Durst w Polsce jest Atrium Centrum Ploterowe.

www.atrium.com.pl

 Produkcja: WebFabrika 1999-2025 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności